Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz foglaltvagy #10 üzenetére

    Sajna, egy monitor kalibráló eszközzel mért fényerő a természetes napfényben való láthatóságról még nem ad valóságos képet.
    Más összetevőktől is függ: kontraszt, kijelző üveg reflexiója, a panel belső reflexiója és biztos van még pár dolog, amiről nem tudok.

    Saját tapasztalatom alapján állítom egy közös baárti kirándulás nyomán, hogy kijelző láthatóságban a saját Moto X Play-em levert egy Galaxy S7-t verőfényes nyári napsütésben. Direkt elkértem az S7-t és átnéztem a menüjét, hogy valami visszafogja-e, de nem.
    Pedig "mérések" és specifikációs táblázat szerint jobbnak kellene lennie az S7-nek. (+152nit PH! mérések szerint)

    Szoktam időközönként írni itt a fórumon, hogy jó lenne ha kidolgoznának egy labor tesztet erős fényben való láthatóságra, mert ez a fényerő méregetés nem ad valóságos képet azoknak, akiknek prioritás a nyári napfényben való olvashatóság/láthatóság.
    De eddig még nem volt foganatja.

    Néha írnak szubjektív véleményt a nyári olvashatóságról, de ezt csak késő tavasz, nyári, kora őszi, verőfényes tesztek alatt tudják megtenni, ami azért vérszegény és szubjektív.

    Ezért lenne jó egy labor metódus.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák