Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • richome

    tag

    válasz zsiz #8416 üzenetére

    annyit fűznék a HDMI to VGA ügyhöz, hogy táp nélkülivel én is játszottam,
    szerencsémre csak a kíváncsiság miatt, nem kényszerből.
    Több monitorral próbáltam, nem a leggagyibbakkal,
    de mind TFT, /vagy olyasmi/ nem CRT. Volt amivel ment, volt amivel nem.
    Valszeg az alább írt áramfelvétel lehet a baj, ezek csak a próbánál derülnek ki sajnos,
    viszont amiért hozzászólok, az ezt követő baki, hogy ha 4:3-as a monitor,
    nem sikerült arányos képet elővarázsolnom, hiába választható 800*600, 1024*768, vagy bármi.
    Széles /W/ monitorokkal arányos/abb/. Nem játszottam rom cserével, ennyire nem mentem bele,
    de ezzel is számolni kell, pláne ha CRT-vel próbálkoznál bár lehet, hogy csak én bénáztam :)

  • richome

    tag

    GB INFO MINDENKINEK /segítség a választáshoz/

    http://www.geekbuying.com/
    kb. fél éve már csak tőlük vásárolok, annyira tartom megbízhatónak Őket, mint ha a szomszéd utcából rendelnék, csak sétálnom se kell, mert kihozza a postás. Rengeteg kisebb nagyobb tételt vettem onnan, volt ami kimaradt a csomagból /2helyett 1darabot küldtek/ nem gond, előfordulhat ilyen bárhol, pláne amikor 50 tétel van egy csomagban. Szóvá tettem, nem azzal kezdték, hogy az nem lehet, tuti kilopták a vámnál, hanem, hogy küldjék a pótlást, veszek mást, vagy visszafizessék az árát, pedig kamuzhattam is volna. Más esetben /tablet touch panel hiba/ méleztünk a hibáról, megbeszéltük, hogy szétszedem, hátha egyszerű a baj, de nem nyertem. Máshol ez sima garivesztéssel járna és bekaphatnám, de GB-nél nem, ezután is elküldhettem, buktam a 3ezer pár száz forint Postaköltséget, de 2 hét alatt visszaért a cserekészülék. Sokak ezt nem szeretik, de tudnék mesélni az itthoni garancia sok hetes ügyintézéséről márkás termékek esetében... Volt, hogy amit rendeltem, közben elfogyott, ajánlottak mást, de inkább állt a pénzem náluk, míg kitaláltam mit akarok helyette, ha kavarsz és marad ott pénzed, simán visszafizetik... Ha rendelsz, ne csak várj, hanem néha nézd a leveleidet, hátha kérdeznek valamit és azért nem küldik, Te meg várod a csomagot... Lényeg, hogy nagyon rugalmasak, kavarhatok, nem kekeckednek, 1-2 napon belül válaszolnak, időeltolódás, akciók, ünnepek, hétvégék miatt bőven gyorsnak tartom, mindig normálisan kedvesen próbálnak segíteni. Nyomon követhető a csomag, feladják, kb. 3-10 nap alatt ér Magyarföldre, onnan itt ülnek rajta napokat is. Lényeg, nem éri meg DHL vagy másért többet fizetni, mert még a vámot is fizetheted. Normál Posta a tuti. Ingyen + csomagbiztosítást ajánlom, igen ritka, hogy rá kelljen fizetni, Kínaiak alapból kis összeget írnak a csomagra, hogy ne kelljen ráfizetnünk. Tudják a tutit. Pár hete egy telefonom Szingapúri feladástól !!!5!!! nap után a Postán volt!

    2013/06/06 07:40, Velence 1 posta, pont információ: postán átvehető
    2013/06/05 07:29, pont információ: Bejövő küldemény vámkezelve / bejövő tétel vámeljárás
    2013/06/04 19:19, pont információ: Küldemény Vám ELÉ állítva / Elem vám elé
    2013/06/04 19:11, pont információ: Célországba megérkezett / Megérkezett a célországban
    2013/06/02 10:43, pont információ: Célországba elküldve / Elem külföldre küldött

    Valszeg ehhez normális hangvétel szükségeltetik tőlünk is, de ez alap kell legyen, megfeleljen a PayPal /vagy Qiwi vagy Western Union/ fizetés és ne zavarjon, ha akár 2 hetet várni kell a termékre, illetve bátran használható a google fordítója ha nem megy az angol, az alapján is lehet levelezni pláne, ha egyszerűen fogalmazol... Remélem a fenti infók segítenek dönteni - SZERINTEM

  • richome

    tag

    válasz hohohohóó... #8635 üzenetére

    találsz VGA kiemeneteset is, de jellemzően azokban nem túl erős a hárdver, de ha netezni, alap játékokkal játszani, mint ángribördc és társai akkor bőven elég lehet, én van ahol használok VGA miatt H300-asat, böngészőhöz PC kiváltására, sokkal többre is elég kamerával stb. Azt viszont vedd alapul, hogy csöves TV valszeg nem tud olyan felbontást, mint a plazmád, de a lényeg, hogy amin van VGA vagy más nem HDMI kimenet, azok szoftveréből is kiválasztható más felbontás, mint pl. 800x600 vagy más video arány, de olvasható nehezen lesz csövesen. Átalakító HDMI-ről veszélyes hogy működjön is, mert sok átalakító létezik, van ami jó, van ami nem is megy. Tv, átalakító droid függő a dolog. Ezért én aszondom, hogy ha több tévén használnád, olyat vegyél, amin van több Neked alkalmas kimenet, hogy ne kelljen átalakítgatni sok pénzért, idegeskedve...

  • richome

    tag

    GB-n van egy új légegér. Szerintetek ezzel se lehet kiváltani egy droidos gyros telefonnal való vezérlést?
    Ezzel is csak egyel több lett? Vagy ez a 6 tengely és a Tronsmart végre megoldotta?

  • richome

    tag

    válasz csabors #8793 üzenetére

    Én gyári /tavalyi/ Romot használok, annál pedig billentyűzet nélkül,
    tehát csak egérrel nem használható egyik sem.
    Beállítás/biztonság/képernyővédelem, de ezt tudod.
    Csúsztatás beállítható, de nincs lezáró gomb,
    Minta rajzolós, jelszó, pin kód lezárás mind beállítható,
    de csak alvás után x mp-cel zárna le, tehát előbb altatni kellene,
    ezt billentyűzettel megoldható, de nélküle nem.
    /többnyire Ctrl Alt Del, vagy esc hosszan…/
    vagy pedig Play áruház
    Ezeket nem próbálgatnám ki, de én a vidgeteseket keresném,
    hátha asztalra kihelyezve egy klikkeléssel megoldódik a problémád,
    válogass kicsit :)

    [ Szerkesztve ]

  • richome

    tag

    válasz Ance #8804 üzenetére

    Somatom válaszán túl nálam b van kapcsolva, semmi szlíp, bár konkrétan nem fut alkalmazás, ami droidnál azt jelenti, hogy vagy 10 ökörködik a háttérben, ráadásul az enyémen kismillió szar progi van feltelepítve, mert ezen próbálok ki mindent, sok progiból sok darab, tehát minimum 20 progi tököl a háttérben, wifi bekapcsolva és nem érzem, hogy meleg lenne, illetve tapintásra laikus azt hinné, hogy nem megy... Amúgy mondanám, hogy a wifi spec beállításnál kapcsoltasd ki alvás idejére, de mivel nálam lóg a Neten, bár nem tölt /általam/, így ez se jó indok. Tehát ha melegszik, szerintem az nagyon nem tuti. Otg vagy tápnál töltöd, én a tápnál, 2Amperessel... Nem fut valami progi, játék? Apps killert használsz néha? csak kiderül valami

  • richome

    tag

    válasz smartandroid #8844 üzenetére

    Nem kötekedni akarok a többi hozzászólóval, de én idén 10 csomagot biztos rendeltem, kaptam GB-től.
    Rendeléstől számítva a maximum idő 3 hét volt, de volt ami a hatodik napon megérkezett Szingapúrból. Ezen én is csodálkoztam, többször megnéztem a dátumokat, mert nem lepődök meg magamon, néha az évet se találom el... de így volt. Egy drágább telefon+tok, 6 NAP!!! Persze ez biztos ritka és éppen jól jöhetett ki minden lépés kint és itthon. Ha 2-3 hétnél több, akkor ott valami nem stimmel. Nincs raktáron, vagy valami hasonló, de akkor írnak mélt, érdemes csekkolni naponta, mert nagyon kommunikatívak, sokat levelezünk, egyeztetünk, válaszra 1-2 napot vártam eddig max. Pl. milyen színű kell stb. Tehát az egy hónaptól ne félj, ha egyszerű dolgot rendelsz /amiből van bőven/ 10-20 nap a normális szerintem. Amúgy a rendelés leadását feldolgozzák, beszerzik, csomagolják, feladják, ami 2-3 nap ahogy az általam vásárolt termékeknél észrevettem és csak onnantól van nyoma, amit a követésnél jól látni, itt a rekord példám, csak a destination-nál ki kell választani a célországot és jobb oldalon /ahogy ennél is/ látod a details-ban a folyamatot. Itt az az eset történt, hogy megrendeltem és másnap feladták. Mák, vagy jó /postázós/ napot találtam el.
    ITT írtam egyszer a BG rendelésről tapasztalatokat, olvasd el, hátha segít... szerintem...

  • richome

    tag

    válasz smartandroid #8879 üzenetére

    GB-ről rendelted? Címed alapján tudják milyen kell hozzá, azzal küldik, legalábbis ez a tapasztalat, vagy a tétel vásárlásakor ki lehet választani a kántrit, ami alapján megfelelőt csomagolnak. Persze lehet kivétel :)
    /vagy ha megérkezik csájníz csatlakozóval, vehetsz hozzá pár száz forintért/ kezdhetsz izgulni! :)

  • richome

    tag

    Ha valakit érdekel /és még nem írta más/ a GB-n láttam MK808C kütyüt.
    Nem vizsgáltam nagyon, de hirtelen az látszik, hogy a BT mellé TV /3RCA/ kimenetet is tettek bele, ami HDMI nélküli tévéket használóknak jöhet jól, vagy a hangot esetleg usb hangkártya helyett RCA-n átküldeni az erősítőbe?!?

Új hozzászólás Aktív témák