Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PcCar

    tag

    MK808B USB-LAN Tapasztalatok.

    Megérkezett az AX88772B chip-es usb-lan adapterem is.
    Korábban írtam másik tesztelt típusokról is, végre mindegyik "tesztalany" megérkezett.
    Összesen 5 különböző típust rendeltem.

    Érkezési sorrend, balról-jobbra.

    1.
    Képek szerint megegyezett a korábban vateráról linkelt, leírások szerint jól működő változattal.
    Képeken látható csomagolásban érkezett, chip RD9700, max sebesség 6/6Mbps

    2.
    Csomagoláson látható "Mac" jelölés kivételével megegyezik az első változattal.
    Chip RD9700, max sebesség 6/6Mbps

    3.
    MK808B nem ismerte fel, viszont win7 64bit alatt jól működött, maximális sebességét nem tudtam tesztelni, internet szolgáltatásom 20/10Mbps sebességét hozta. Win7, HG20F9 néven ismeri fel.

    4.
    "Végre" találtam egy adaptert ahol a leírásban AX88772A chipet tüntettek fel [link]
    Win7 AX88772A néven ismeri fel, matrica takarja a chip felső részét, viszont látható a chip széle amiből kivehető, hogy egy TQFP64 tokozású smd alkatrészt tartalmaz ami megegyezik az asix chipel.
    MK felismeri, netspeed test hozta a max 20/10 -es sebességemet.

    5.
    Hosszas keresgélés után, végre találtam egy AX88772B chipel szerelt adaptert is [link]
    Win7 meglepő módon AX88772B néven ismeri fel, jól olvasható a chip felső részén az AX88772BLF felirat.
    MK felismeri, netspeed test szintén hozta a 20/10-es max sebességemet.


    AX88772A és AX88772B működésében semmilyen különbséget nem tapasztaltam.
    Más netes összehasonlító teszteken olvastam, hogy az AX88772A chip-el szerelt adaptert, az android stick ki-be kapcsolása után a beállításoknál újra kell csatlakoztatni mert nem ismeri fel, azonban én nem tapasztaltam ilyen jellegű problémát.
    Mindkét változatot többször is kipróbáltam, táp ki-be, illetve szoftveres újraindítással, minden esetben azonnal felismerte mindkét eszközt az MK808B újracsatlakoztatás nélkül.

    Fontos, hogy Ebay-en 5-6 különböző típust hirdetnek ugyanilyen külsővel, ez senkit ne tévesszen meg. Valószínűleg a legtöbb változat maximum 6/6Mbps sebességre képes !
    Mivel többnyire átlátszóak, a fenti képek alapján nagyjából be lehet azonosítani az Asix chipes adaptereket, amennyiben valaki máshonnan kívánja beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák