Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz spiritex #761 üzenetére

    Üdv !
    Hiába volt majdnem egy éve a hsz, én is kb. hasonló paraméterek alapján keresnék STB-ot, persze az ára azóta más kategóriában van.

    Illetve a legfontosabb kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a MinDig TV Extrások csomagjában ajánlott Telefunken TTR-280C STB-ot megvenni ?
    Mit tud ez / mit nem tud ?

    Az előző hsz-ben írta a kérdező, hogy:
    a Telefunken TTR-280C dvb-t STB nem képes felvenni a kódolt extra adások műsorát.
    Ez azóta is így van ?
    Mert ha ebben nem történt változás, vagyis továbbra sem tudja, akkor tovább nem is érdemes nézni mit is tud, akkor el is felejthetjük ezt...

    Esetleg még meg lehetne megpróbálni másik STB-ot kérni a MinDig TV Extra csomagban.
    Létezik másik is náluk ?
    Illetve van esélye, hogy valamelyik fel is tudja venni a kódolt csatornákat ?

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #2257 üzenetére

    igaz a legújabb firm-mel lehet felvenni kódoltat.
    Akkor már lehet elgondolkoznék rajta.
    Tudsz erről valami lerást, vagy hivatalosabb forrást ?
    Vajon a MinDigTV-sek álltal adott-ban is lehet ugyanugy FW-t frissiteni ?

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #2260 üzenetére

    Azon belül a fórumra gondolsz? : [link]
    Olvasgatom, eddig egy linket találtam a MinDigTV oldalára, ahol fent vannak a FW frissítések: [http://mindigtv.hu/vevoeszkozok]
    Itt ezt írják:
    9.3_beta 2011.09.01.
    Továbbfejlesztett PVR funkció.
    FONTOS!!! A szoftverfrissítés során a készülék egyedi kulcsot generál, melyet felvétel közben a tartalom egyedi titkosítására használ. Ennek eredményeképpen ezeket a felvételeket csak a felvételt készítő eszközön lehet lejátszani, valamint a korábbi szoftververziókkal készített felvételeket nem lehet lejátszani a 9.3 vagy újabb verziószámú szoftverekkel.
    AZ ESZKÖZ KÁROSODÁSÁVAL VAGY ÜZEMKÉPTELENNÉ VÁLÁSÁVAL JÁRHAT, ha 8.6 vagy újabb verzióval való frissítés után egy korábbi verziót akar a felhasználó visszatölteni a dekóderre!

    Vagyis akkor hiába veszi fel, máshol (azaz leginkább gépen) nem tudom utána megnézni sehogy sem ?

    Ennek az egész hülyeségnek valami jogi oka van ?
    (Több vevőnél is olvastam ilyenről, hogy a kódolt csatornákról nem tud rögzíteni.
    Na meg kicsit más téma, de kábelszolgáltatóknál is nagyon védekeznek az ellen, hogy a felvevős STB-ok beépített vinyójáról se tudjad máshol megnézni / átrakni a felvett anyagokat. Pl. UPC, T-Kábel, T-Home Sat )

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Most olvasok két hírt:
    2012 január 1.-től eredeti nyelven is sugározza egyes műsorait a TV2
    Eredeti nyelven, feliratozva is láthatók műsorok az RTL Klubon

    Ez pontosan mely platformokon / mely szolgáltatóknál érhető el ?

    A cikkben az szerepel, hogy "A törvény értelmében a ... digitális műsorterjesztése során köteles biztosítani ..."
    Tehát ez alapján elvileg minden digitális TV szolgáltatás esetén (DVB-T - MinDigTV; DVB-C - összes műholdszolgáltatás, mivel tudtommal analóg nincs; DVB-C - Kábeles műholdszolgáltatók digitális platformjai) biztosítani kell.
    Vagy ez csak a műsorszolgáltatóra (vagyis a TV adóra) vonatkozik ? Mondjuk akkor aztán semmi értelme nem volt az egésznek...

    A MinDig TV-nél ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #2282 üzenetére

    Köszi az infókat mindkettőtöknek. :R
    De igazából nem most kellene kipróbálni, hanem este, a törvény részletesebben ugyanis így szól (már persze ez nem az eredeti szöveg, csak egy érhető kivonat):
    A törvény értelmében a TV2 digitális műsorterjesztése során köteles biztosítani, hogy a 19 és 23 óra között közzétett, eredetileg nem magyar nyelven készített filmalkotások és filmsorozatok legalább egynegyede eredeti nyelven, magyar felirattal is elérhető legyen, ide értve a 23 óra előtt elkezdődő, de azt követően végetérő műsorszámokat is.

    És a "negyede" is okozhat problémát, nem tudom ezt mennyi idő alatt nézve, talán 1 hónap ?
    Akkor - szélsőséges esetben - akár megtehetné, hogy 8 napon át sugároz az esti sávban eredeti hangot is; után a hónap többi részében meg nem.

    Este én is kipróbálom UPC Digital Gold-al (DVB-C, na persze hogy nem szabványos azt kinézem belőlük).
    Már ha egyáltalán működik a STB ezen funkciója, mivel nem volt még alkalmam kipróbálni.

    MOD
    Ja és még egy kérdés:
    Miért nem kötelező az eredeti (azaz leginkább angol) felirat is ?
    Ha már nyelvtanulás a cél (persze lehet nem az volt a törvényalkotók részéről...), akkor az angolul angol felirattal a leghatékonyabb.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #2287 üzenetére

    Most már én is kíváncsi voltam, ezért én is kipróbáltam (csak először meg kellett várnom, hogy ne reklám legyen).
    A UPC STB menüjében a TV2-nél és RTL Klubnál hangra az szerepel, hogy "Magyar" vagy "Eredeti".
    Feliratra pedig hogy "Ki" vagy "Magyar NH"

    - TV2: Hangsávot át lehet ugyan váltani, de ugyanaz a magyar marad.
    Magyar felirat viszont van. Csak kár hogy kicsúszik a képből...
    - RTL Klub: Hangra ugyanez, van kettő, de ugyanaz a magyar.
    Felirat nincs.
    - Van viszont pár csatorna, ahol megy az angol hang (felirat viszont egyiknél sem), pl. MGM, AXN, AXN Crime, AXN Sci-Fi, Filmbox.
    Mondjuk az AXN-eknél "román" név alatt fut az angol hang. :U

    Este majd kipróbálom megint.

    A feliratot is meg tudnátok nézni ti is ?

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2291 üzenetére

    Az így önmagában hülyeség, hogy más antenna kellene a DVB-T-hez.
    Az igaz, hogy az analóg adásoknál lévő frekvenciakiosztáshoz képest több csatorna (illetve multiplex) van magasabb frekvenciákon, és az is előfordul, hogy ez bizonyos régi antennáknak nem igazán fekszik.
    De ettől még önmagában nem kell új antennát venni a DVB-T-hez.
    A legtöbb esetben nem ez a döntő, vagyis ha van vétel a régi antennával, akkor sokkal jobb egy "DVB-T"-snek árult antennával sem lesz.
    Ha meg nem volt a régivel, akkor szintén kicsi az esélye, hogy - ugyanoda helyezve - egy újjal be fog jönni.
    Inkább az elhelyezés ami a lényeg.
    Sokaknak megy megfelelő irányba rakott szobaantennával is, de az igazi azért mégis egy tetőantenna.
    Meg pl. az akár évtizedes kábeleket is ajánlott cserélni.

    Hol laksz pontosan ?
    Milyen a szoba - vagy ahova akarod rakni az antennát - irányítottsága a legközelebbi adó felé ?
    Milyen magasan vagy ?

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2293 üzenetére

    Akkor neked bejön szobaantennával is.
    Mondjuk elég jó helyen laksz akkor vételileg.
    A 4. emelet is jónak tűnik, bár nem tudom milyen közel van a szembe lévő épület (mennyire takarja a rálátást a Széchényi-hegyre).
    Meg ha a 4. a legfölső elemet lenne, az is segíthet. De ha jól sejtem ott nem 4 emeletes házak vannak.

    Itt a frekvenciatáblázat: [link]
    A C multiplex teljesítményét most emelték kétszeresére: [link]
    Az A meg szintén 100kW, gondolom már egy ideje.
    Vagyis gondolom a B-t nem tudod fogni (és abban vannak a családi csomag csatornái).
    Esetleg megpróbálkozhatsz a Száva utca felé. Ha oda pont lenne rálátásod, akkor előfordulhat hogy jobban bejönne; a jóval kisebb teljesítménye ellenére.

    Akkor te az Extrát is PC-n akarod fogni ?
    Mert én is ezen gondolkozom, csak nem tudom még hogyan oldható meg.
    Mivel tudod a szolgáltatói kódkártyát (Conax-os) olvasni ?

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2296 üzenetére

    Végül is nem olyan vészes az ára, 8,8$ + 5$ szállitas, együtt megáll 3500 alatt.
    Biztosan találnék még olcsóbban is E-Bayen, de ha ez a tipus egy kiprobalt darab, es ezzel biztosan megy, akkor inkabb nem sporolok rajta tovabb; nem ér meg 1000-1500 ft annyit, hogy aztan meg szivjak vele.

    Viszont a szallitasi ido innen nem keves, ami akar probléma is lehet.
    Az is lehet berendelek egyet elore, akar azelott hogy tudnám biztosra hogy a MinDig TV-t fogjuk-e használni.

    De akkor ha jol gondolom barmilyen Smart-Card olvasó megfelelő. Vagy van valami mas is, amit tudnia kell ?
    Meg kozben eszembe jutott, hogy anyamnak van egy Smart-Card olvasója, valami orvosi / tovabbkepzesi rendszerbe valo belepeshez adtak, de aztan nem is hasznalta.
    (Elsore is hulyesegnek tunt nekem, gondolom szereztek valami tamogatast - vagy a szinten nem keves penzbol gazdalkodo kamarát nyulták le - azt kitalálták hogy most milyen szuper-modern rendszert vezetnek be, és akkor majd mindenki azt használja. Aztan a gyakorlatban kb. semmi nem lett belole, nem terjedt el.)
    Van esélye hogy az jó lehet ?
    Majd megnézem mi van ráirva, esetleg ha kell fotót is csinálok.

    A program amúgy ingyenes ?

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #2298 üzenetére

    Valahogy sejtettem, hogy ha valamin lesz angol hang, akkor az lesz az (láttam az ajánlót délután).
    TV2-n ?
    Felirat akkor technikai okok miatt sem megy ?
    Én még nem vagyok otthon, de amikor hazaérek, megnézem én is a UPC-nél.

    Többieknek:
    Jól irta canniball, hogy "itt a remek lehetőség hogy fixáljátok a dolgot."

    Probáljátok ki légyszi ti is, hogy MinDigTV-n, illetve az Extráján bejön-e bármelyik csatornán most este másik hangsáv is !

  • atesss

    addikt

    válasz azbest #2319 üzenetére

    Megtaláltam itthon az olvasót, a típusa:
    Smart Card Reader
    ACR30

    Találtam is infót róla neten:
    Spec
    API leírás: [link]
    És találtam pár rendszerszolgáltatót is, akik úgy néz ki használnak itthon is ilyet:
    [link] és [link]

    Az utódja az ACR38-as: [link]
    Ugyan más téma, de most hogyha már ennyire utánanéztem, miben is tud ez többet, ami lényeges is ?
    És hiába újabb, sajnos itt sem írják a Win7-et hivatalosan támogatottnak :( :
    Operating System Support
    Windows 98, Me, 2000, and XP

  • atesss

    addikt

    válasz azbest #2330 üzenetére

    Szerintem nem ismeri fel alapból a Win7, de a hozzá adott CD-ről feltelepítettem anyám laptopjára (amin Win7-van), és működött az orvosi program, olvasta a kártyát.
    Valamit szenvedni kellett vele, elsőre nem ment, de aztán végül sikerült.
    De már egyébként XP alá sem települt a program csak úgy kapásból.
    Lehet még Win98-hoz írták. Ahhoz képest, hogy ha jól rémlik anyámnak olyan 2007 körül adták...

    Mivel még nincsen MinDigTV Extrám, ezért egyenlőre kipróbálni nem tudom.
    Egy USB-s vevőm van, Leadtek DVB Gold asszem.
    De ha mi fizetünk elő az extrára, akkor inkább STB-al néznénk majd.
    Csak még először meg kell gondolnom, hogy előfizessünk-e, pl. a képminőséget, a mostanában témázott 2. hangcsatornát, a STB-ok tudását, stb. is figyelembe véve.
    De az jól jönne, ha géppel ki tudnám próbálni már előre, mert akkor STB-ot akár tudok később is venni, meg ki tudom esetleg próbálgatni a fizetős csatornák képminőségét is több ismerősnél is, többféle eszközön (mondjuk így hirtelen nem tudok olyat, akinek lenne kártyafogadós STB-a. TV-hez meg sajnos kell még egy CI-slotos adapter is. Azt amúgy mennyiért lehetne szerezni ?)

    A Homesys-ben meg tudok nézni akkor is valamit, ha nincs kártya bedugva (vagy teljesen más kártya van bedugva) ?
    Pl. azt megtudni, hogy kompatibilis-e a program ezzel az olvasóval.

    Ezt az ISO 7816-et amúgy honnan olvastad ?

    A Homesys egyben TV-néző program is amúgy, vagy ez csak a kártya kezeléséhez szükséges "köztes" szoftver ?

    MOD:
    Közben rájöttem, hogy a CI slot az gyakorlatilag egy PCMCI.
    Vagyis az kompatibilis a régebbi notikban lévő slottal ?
    Mert ezt először PC-s cuccnak gondoltam, de akkor jó lehet TV-be is? : [link]

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2336 üzenetére

    Az...
    Én is azon gondolkoztam (azért a szolgáltatói akcióban tényleg kedvezményesen érhető el), de így inkább körbenézek saját vételű dekóder ügyében.
    Bár állítólag a legújabb FW-el működik.
    Keress vissza, pár napja volt róla szó.
    De végül aztán nem született egyértelmű eredmény, mert a topicból nem nagyon volt aki ki is próbálta.

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #2340 üzenetére

    Ja hogy akkor amit felvettem kódolt adóról, azt gépen sehogy sem tudom lejátszani ?
    Mert akkor felejtős...

    Korábban itt egy másik WayteQ-et ajánlottak, de az jóval drágább is volt.
    A Firm a gyári volt, vagy te frissítetted is rögtön ?

    Mit jelent pontosan ez a kupon ?
    Engem akár érdekelhetne is.
    Kivéve ha pont ilyet veszek, mert akkor én is kapnék...

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #2342 üzenetére

    Közben kicsit körbenéztem a topicban.

    Elöször is azt, hogy nem lehet máshol lejátszani a Telefunken TTR-280C-el kódolt csatornából felvett anyagokat, azt én irtam be ide a fórumba pár napja: [link]
    De erre a hsz-emre ahogy látom senki sem reagált azóta sem.
    Pedig még mindig aktuális a kérdés !

    A dekóder új FW-jéről meg ezt irják, ugyan valószinu is hogy igy is van, de meg tudja ezt valaki erősiteni gyakorlati tapasztalattal ?

    A korábban ajánlott Wayteq-re meg rosszul emlékeztem, amikor guggliban kerestem valamit a Telefunkenről, akkor találtam rá a topicra, és tettem fel először kerdest ide.
    Amit először talaltam, azok 2011 áprilisi, közel 1 évvel ezelőtti hsz-ek voltak, de elég sok infót leszurtem belole, és sokminden aktuális belőle még most is.
    Kb. ebben a részben van elég sok infó: [link]
    Akkor - 1 éve - a WayteQ HD-90CX -et ajánlották, asszem többször is, pl: [link] (itt van link teszre is).
    Ezt a tesztet is elolvastam, és elég jónak tünt.
    Kodoltakbol is felvesz, és kezeli az NTFS-t is.

    Ennek az utódja a HD95CX ?
    Miben más, miben tud többet, és miben kevesebbet ?
    Kimenetek (bemenetek) ?

    Mennyit változott azóta amúgy a piac, mivel tudnak többet a mai készülékek ?
    Ahogy látom a kódolt adásbol felvétel még ma sem megy mindegyiknek.
    És az NTFS kezelése ?
    Távirányitók minősége ?
    Fagyások, akadozások (nem vételi okból) ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2350 üzenetére

    Mit is akarsz pontosan ?
    Hagyományos videóra felvenni vele ?
    Nehogy már. :U
    Nem egy nagy tétel beruházni egy pendrive-ra erre a célra...

    Azt sajnos én is néztem épp most hogy átfutottam pár tesztet, hogy nem sok olyan van már, amin van 2 Scart.
    De szerintem a Scart-ot el lehet osztani, tehát az 1-bol tudsz 2-t csinálni.

    De a HDMI + Scart is jó megoldás.
    A Videót meg minden egyébtől függetlenül a szokásos módon kösd rá a TV-re.
    Vagy Scart, vagy pedig antenna kábelen keresztül. Utóbbinál be kell hangolnod a TV-n a videó álltal kiadott frekvenciát.

    Ha a két eszköz közt át akarsz váltani, akkor pedig a TV "Source" (Samsungnál pl. igy hivják) vagy hasonló gombja kell.
    HDMI1/2/3 - és Analóg TV vagy Ext1/2/3 kozt.

    MOD:
    Viszont Watt25-nek tényleg lehet hogy igaza van.
    Illetve abban se legyél biztos, hogy nem alkalmaznak a Scart kimeneten másolásvédelmet, ami megzavarja a Videót. A TV lekezeli, de a Videó nem, és hullámzik a kép, vagy fekete fehér lesz, ilyesmi.
    Legalábbis rémlik hogy volt egy ilyen másolásvédelmi technika a VHS korszakban.
    Bár könnyen lehet hogy ma már nem foglalkoznak ilyenekkel...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #2355 üzenetére

    Ok, bocsánat, valahogy átfutottam rajta, most már látom hogy írtad.
    De akkor ez neked a saját tapasztalatod ?
    A HD95CX előtt a Telefunken-t is használtad ?
    Vagy azt ismerősnél ?

    Bár 2 hsz-el ezelőtt azbest mást írt.
    De az nem volt teljesen biztos.
    Ha te ezt saját magad próbáltad ki, és biztosan nem játssza le semmi más (pl. a fent említett DVBViewer demó sem), akkor hiszek neked.

    Akkor pontosan milyen kódolást csinál a HD95CX ?
    Mert szigorúan nézve maga az adás is (az ingyenesen foghatók is) kódolva van, kép: H264 + hang: AVC (legalábbis gondolom hogy ez maradt, 1-2 éve ez volt). :P
    Szóval a kódolás egy elég tág fogalom...
    Mivel tudod lejátszani, és mivel nem ?

  • atesss

    addikt

    válasz azbest #2353 üzenetére

    Az első bekezdésedre jó lenne biztos infót tudni.
    Nem tudod megkérdezni esetleg az ismerőst ?
    Bár darvinya is lehet ad mindjárt megerősítést.

    Ez az RF modulátor bizonyos esetekben hasznos lehet, jó tudni hogy van ilyen is.
    Sajnos HD jelet nem tud küldeni, mert akkor még több helyen jó lehetne.
    Pl. aki analóg KábelTV-t néz, de mellé jól jönne a HD adású MTV is.
    Mondanám azt is, hogy aki digitális kábelt, de HD box nélkül (pl. az 5000ft-os ! havidíjú UPC Digital Gold anyámnak), csak ott úgyis már egy másik külső eszközről kell átváltani.

    Akkor olyan RF modulátorosról, ami kártyafogadós, nem tudsz ?

    Igen, a videómagnóról beszéltem, jó az ábrád !

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2360 üzenetére

    TV-vel sehogy nem tudsz felvenni.

    Illetve egy elég hardcore megoldás van, Samsung TV-kre telepíthető a SamyGO Firmware.
    Ez amúgy nagyon hasznos dolog, mert elég komoly dolgokat meg lehet csinálni.
    De még én sem mertem belevágni, mert ha komolyan akarod használni, akkor sokat kell tudni hozzá. Linux, Script, stb.
    Még én sem mertem belevágni. Mondjuk részben idő hiányában.

    De ha nincs rajta egyáltalán USB, akkor biztosan nem működhet még ezzel sem. De itt van egy kompatibilitási lista: [link] (alján)

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2365 üzenetére

    Ha fizikailag van rajta, akkor az már jót jelenthet.
    Itt mindent meghackelnek. :)

    De tényleg túl bonyolult...

    Biztos jól írtad le a típust (és a teljes nevet) ? Mert ilyen még hírből sincs a kompatibilitási listában.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2374 üzenetére

    Szerintem menj át egy Samsung TV-s topicba.
    Egyrészt ezzel már tényleg kezdünk itt OFF-ok lenni, másrészt meg remélhetőleg ott tudnak segíteni.

    Megnéztem a tesztet róla, ezek szerint ez ilyen monitor-TV. Talán azért sincs a SamyGO adatbázisában.
    Azt jól veszem ki, hogy nincsen rajta CI slot ?

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #2359 üzenetére

    Mi is ez a PMT kód, erről nem tudtok valami anyagot (lehetőleg inkább magyarul) ?
    Akkor a HD95CX-el felvett felvételt berakom a TS Doktor-ba, és az kapásból megcsinálja ?
    Amúgy ingyenes a progi ?
    És ez mennyi ideig tart (kell valami kódolás is, vagy kb. csak fájlművelet - azaz a vinyó írási sebessége korlátoz) ?

    Amit még akartam kérdezni a HD95CX-ről (mert egyre inkább ezen gondolkozom):
    Lehet rajta hangsávot váltani ?
    Az elmúlt pár napban volt róla szó, hogy már az RTL Klub és a TV2 is (bár utóbbi csak elvileg) ad eredeti hangot is néha. De nekünk UPC DVB-C-nél van pl. az AXN-nél is eredeti hang.
    Na most az egy dolog, hogy ha most nincs ilyen sugárzásban a MinDigTV-nél, de azt akarom hogy ha lesz majd esetleg, akkor a készülék biztosan képes legyen rá.
    Ugyan valószínű, hogy kellene lennie, de átnéztem a HD95CX kézikönyvét, és nem találtam ilyesmit.
    Meg tudod erősíteni, hogy tudja ?

    Illetve más dekódert használóktól is várok infót, feltérképezni, hogy melyik tudja, és melyik nem !

  • atesss

    addikt

    válasz LpoolTom #2382 üzenetére

    Írd le a TV-d pontos típusát.
    Mikori vétel ?
    Bár ha azt írod MPEG4-es, akkor az ok, akkor mennie kell.
    Mivel kódolt (fizetős) adásokat nem akarsz nézni, akkor mennie kell vele.

    De egyébként szinte biztos hogy van rajta CI slot is. Abba kellene berakni egy adapterkártyát, amibe a MinDigTV Extra által adott Smart kártyát (olyan méretű, mint egy bankkártya) dugnád. De ez utóbbi csak akkor kell, ha a kódolt adásokat is akarnád nézni.

    Van lehetőséged tetőantennára ?
    Mert hiába bejön sok mindenkinek lakáson belülről is, az igazi mégis az, ha fent van a tetőn.
    A Szarvas - Szentes távolság nem olyan hatalmas szerencsére, az a kérdés van-e optikai rálátásod az adóra ?
    Milyen magasan vagy, és Szentes felé milyen magas a többi ház ?

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #2405 üzenetére

    Pontosan milyen esetben jobbak a tápellátásos antennák ?
    Elsősorban akkor szokták őket használni, ha az antennától távol (leginkább több 10 méterre) van a tuner, nem ?
    Vagyis csak az ellen tudsz vele védekezni, hogy ne "jusson be" zaj a rendszerbe.
    Vagy előfordulhat olyan is, hogy némelyik tunernek (jelen esetben a digitálisakra gondolok elsősorban) nem elég alacsony az érzékenysége, és így jól jön neki az erősített jel (pár méteres kábel esetén is) ?

    Más:
    Ha a PC-hez való USB-s vevőmhöz távtáplálásos antennát használnék, ezek általában mekkora áramerősséget igényelnek ?
    200-300mA-nél nem több, jól sejtem ?
    Arra gondoltam, ha már úgyis PC-ről megy, ne kelljen már még egy külön tápot bedugni hozzá, vagyis egy USB csatlakozóról oldanám meg a tápellátást.
    (Külön USB csatlakozóról, mert maga a vevő is fogyaszthat azért, és együtt már könnyen kevés lehet az 500mA.)

    Tetőantennánál mondjuk nem igazán játszik a dolog, mert villámkár esetén az alaplap ami 100% hogy rögtön elszállna ilyenkor...

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #2355 üzenetére

    Néhány kérdésem még felmerült a WayteQ HD95CX-ről, mivel neked ilyened van, tőled kérdezném elsősorban.
    Olvasom ezt a tesztet: [link] , és itt írnak pár hiányosságot. Ezeknek jó része szoftveres, és könnyen lehet hogy javították már.
    Meg van pár dolog, amire csak érdekességképp kérdeznék rá.
    Sorszámoztam őket az átláthatóság miatt.

    1 - Sajnos a kijelzőn nem jelenik meg az óra, sem üzem közben, sem készenlétben nem tudtam rávarázsolni azt, nincs ilyen beállítási lehetőség sem.
    Viszont ha már nem működik a kijelzőn az óra, akkor ugye nem világít semmi egyéb sem rajta (készenlétben) ? Mert az is jól jöhetne, pl. ha a dekóderrel szemben alszunk, akkor egy akár csak gyengébb fény is zavaró tud lenni.

    2 - A csatornákat nem tudjuk átrendezni és törölni sem, fix csatorna lista van, ez a MinDig TV matrica feltételrendszerének teljesítése miatt lett így (eredetileg a sárga gomb volt a mozgatás, a kék pedig a szerkesztés). Azért nem kell elkeseredni, mert van egy mód arra, hogy kialakítsuk a saját listánkat. A minket érdeklő csatornákat be kell tenni egy kedvenc csoportba (pl. az 1-es be), ezt követően a csatorna lista menüben a jobbra-balra gombbal áttudunk váltani erre a listára, majd a csatorna szerkesztés menüpontnál megjelenik a csatorna mozgatás opció (sárga gomb). Itt immár lehet mozgatni a csatornákat kedvünk szerint, el is tárolja a változásokat. Hogy teljes legyen az összkép át is nevezhetjük a kedvenc csoportot.
    Ezt nem teljesen értem, hogyan oldható ez meg a jelenlegi szoftverrel ?

    3 - A felvétel bármikor egyetlen gombnyomással elindítható, sajnos ennél a készüléknél is jelen van a jobb felső sarokban az eltüntethetetlen rec felirat.

    4 - Rögzítés közben az egy MUX-on belül lévő csatornákra szabadon átkapcsolhatunk, de a többi csatorna ideiglenesen eltűnik a listából, hogy véletlenül se tudjuk rájuk átváltani, mert ez a felvétel megszakadását eredményezné.
    Gondolom ez hardveres ok, az 1 tuner miatt 1 MUX-ot lehet fogni...

    5 - A kódolt adókról készített felvételeket csak a beltérin lehet visszanézni, számítógépen nem lehet sem lejátszani sem szerkeszteni őket. Ez is valószínű a későbbi MinDig TV matrica megszerzése miatt lett így.
    Ezt már megbeszéltük, TSDoctor.

    6 - Rögzítéskor találkoztam egy hibával is, kódolt csatornán a felvétel befejezése után hiába kapcsoltam át másik kódolt adóra, nem jelent meg a kép, de hiba üzenetet sem adott, egy újraindítás kellett a további tévézéshez. Ez nem mindig jött elő, lehet, hogy összefüggésben van a készülék melegedésével, de a hiba okára nem sikerült rájönnöm.

    7 - Régi típusú tévék esetében az AFD jel kezeléssel is elboldogul a HD-95CX, ennek az az előnye, hogy a 16:9 képarányban sugárzott műsorokat is helyes méretaránnyal teszi ki a 4:3 TV képernyőjére.
    Mit is tud pontosan az az AFD ? Esetleg az is érdekelne, hogyan működik.

    Belenéztem az elődje, a HD-90CX tesztjébe is: [link]
    Itt is írnak pár hiányosságot, ugyan ez másik készülék, jóval régebbi is, de azért rákérdeznék, hogy ezeket az utódban, és azon is a legújabb FW-el tudták-e javítani. Vagy esetleg van amelyiknek hardveres oka van ?

    Innentől tehát a HD90CX tesztből kimásolt információkról van szó !

    8 - Csak megjegyzés: Az előd ki tudta jelezni az időt:
    A csatorna információk megjelenítésére egy 4 digites, 7 szegmensű LED kijelző szolgál, ami zöld színben pompázik. A beltéri készenléti állapotában kijelzi a pontos időt is, de ezt külön engedélyezni kell a menüben (TV-rendszer --> Készenléti üzemmód: fake).
    De mi ez a "fake" ? :U

    9 - Nem túl nagy a csatalakozók száma, de azért minden lényeges felkerült rá, nem lehet gond a TV csatlakoztatása, de a külső hangrendszert már nehezebben tudjuk összekötni vele, még sima sztereó hangkimenet sincs rajta.
    A Scart-ot ugye le lehet "osztani", hogy szükség esetén egy külső hangkimenetre is továbbküldjem ? Vagyis pl. nem terheli-e túl a kimentet két eszköz bemeneti impedanciája (erősen kétlem) / nem okoz-e valamilyen hangproblémát ?

    10 - A csatorna lista egyszerű, de jól használható. Lehetőségünk van kedvünk szerint rendezni az adókat, de a csatorna szám az marad a gyári, nem lehet megváltoztatni. Ez egy nagyon jó megoldás a MinDig TV matrica feltételének a teljesítésére, és a csatorna rendezés szabadságának a biztosítására. ...
    Nem értem, mi a baja a MinDigTV-seknek a csatorna lista átszerkesztésével ?

    11 - AFD-ről itt is írnak, így már kicsivel világosabb a dolog. Bár hogy a gyakorlatban mennyire jó, azt nem tudom ebből meg.

    12 - Felvétel közben át tudunk kapcsolni másik csatornára, de csak az egy multiplexen lévők közül tudunk választani(a többi nem aktív), ha a felvétel kódolt csatornán történik, akkor másik kódoltra átváltani nem lehet, nem is engedi a beltéri.
    Utóbbi azért elég komoly probléma. Bár ennek könnyen lehet a kártya olvasás az oka, ennyire nem értek a kódoláshoz (de ha esetleg valaki tudja hogyan működik, elmagyarázhatja).

    13 - Természetesen nem hiányzik belőle a felirat kezelés sem, amely csatornákon van DVB felirat ott ezt belehet kapcsolni.
    Ezt mondjuk már te is írtad a 95CX-re is.

    14 - menüben megtaláltam az antenna 5V-os tápellátás bekapcsolásának a lehetőségét, alapból aktiválva is van, tehát aktív antennát is bátran lehet hozzá kötni, nincs szükség külső adapterre.
    Ezt a 95CX is tudja, de az előző kérdésemre is visszatérve, jó lenne tudni, hogy mennyi a max. áramerősség. Letöltöttem egy Manualt, de abban erről egy szót nem írnak: [link]
    Létezik valami részletesebb manual is (nem ártana...) ?

    15 - Van még egy kicsit zavaró dolog benne, valamiért minden éjszaka bekapcsol a készülék, nem tudom pontosan, hogy mikor, mert éjfél után már nem néztem. Lehet, hogy ilyenkor keresné az új szoftvert, mert elvileg a levegőből is tud frissíteni. Ha ez a helyzet, akkor a keresés után igazán kikapcsolhatna magától.
    A 95CX-ben ?

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #2427 üzenetére

    Egy kimaradt, a HD95CX tesztből:

    Időzített felvételekkel is elboldogul a beltéri, ezek beállítására kétféle módszer van, vagy az EPG-ből választunk egy teljes műsort rögzítésre, vagy kézzel megadjuk, hogy mikor induljon el a felvétel és meddig tartson. Sajnos itt is találkoztam egy nagyon nagy hibával. Időzített felvétel programozásakor, ha elérkezik a beállított időpont, készenléti állapotból ugyan bekapcsol a készülék, de a felvételt nem indítja el. Ha jól figyeltem meg, akkor az a probléma, hogy bekapcsolás után rögtön a felvétel kezdődne, de az USB eszközt még nem ismerte fel a béltéri, azt (USB Disc A Connected) csak a sikertelennek jelzett felvétel nem indítása után írja ki. Más készülékeknél ezt úgy oldották meg, hogy minden programozott időpont előtt 1 perccel bekapcsol a beltéri, így van ideje elindulni és a csatlakoztatott eszközöket felismerni.

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #2428 üzenetére

    Illetve az Edigital honlapján is van pár tapasztalat a HD95CX-ről: [link]
    Ennek a többsége hülye kérdés, de azért van néhány dolog ami értelmesebb.

    - Médialejátszó engem nem érdekel. Erre a célra úgyis PC-t használok, ott valahogy sosincs gond... Ha mégis, egy új lejátszóprogram, és megoldva.

    11. és 13. értékelés a felvételről szól, ezt meg tudod erősíteni ?
    Amúgy ez a két beállítás tényleg hasznos is lehet, pl. ha esetleg más eszközzel vennél fel, akkor csak kapcsoljon be egy adott csatornára.

    14. ?

    29. és 31.
    Elvileg ha jól írtam már az előbb, azonos MUX-ból lehet nézni.
    Az hogy a felvétel időzített, vagy felhasználó által indított, gondolom nem befolyásol.
    Hacsak nem rontották el a szoftvert.
    És kódolt esetében hogyan is van akkor ?

    Még attól félek, hogy mennyire tudja majd apám kezelni.
    A menüjét van ahol bonyolultnak írták, mondjuk az jó esetben nem olyan nagyon kell apámnak.
    A felvétel és a visszajátszása viszont kellhet neki is (a beállítást megoldom én előtte).
    Betűméretet lehet állítani a menüben ?

  • atesss

    addikt

    válasz anulu #2471 üzenetére

    Én is hasonló problémában lehetek, de nálunk a gond ott kezdődik, hogy egy darab HDMI van a TV-n (régebbi, nem FullHD Thomson).
    Utánanéztem, és jól sejtettem, hogy létezik megoldás: HDMI 2/1 (vagy akár 4/1) kapcsoló.
    Először a Bétacom-nál találtam: [link]
    De rákeresve árgépen, van kicsivel olcsóbban is: [link]
    A legolcsóbbak vagy vidékiek (pl. asszem Pécs az egyik), vagy webshopok, vagy kint vannak a francban.
    De a 3.392 Ft-os bolt (illetve átvételi hely, természetesen rendelni kell) Bp. belvárosban van.
    A legolcsóbbak úgy láttam mind a HQ-félét árulják.
    Így névről: nem a legnagyobb minőség, de azért talán működik.
    Viszont azt írják, hogy HDMI 1.3 kompatibilis, ez a legtöbb esetben elég, de nem biztos hogy mindig. Amellett biztos van rajta veszteség, de ha nem használsz 10m feletti kábeleket, akkor szerintem nem gond.
    Sajnos egy plusz HDMI kábel árát hozzá kell számolni.

    Léteznek erősítős, távirányítós megoldások is, de azok kb. 10e-től kezdődnek; annyit meg nem ér az egész.
    Igazából már az 5e-t (a plusz kábel miatt kb. annyinak számolom) sem biztos hogy megéri.
    Nekem a MinDigTV-s STB-on kívül maximum PC lenne rákötve. De lehet nem lesz olyan gyakran, hogy megérje.

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #2477 üzenetére

    Közben találtam egy olyan 3-asat, ami elvileg távirányítóval is kapcsolható, és mégis csak 4700 Ft: [link]
    Egy decemberi PH hír róluk: [link]
    Ugyanis két féle van, de azt nem tudom a különbség pontosan mi is, a Ph hír alapján talán csak a fizikai kialakítás.
    A második típus elvileg kb. 1500Ft-al még olcsóbb is.
    - Beépített jelerősítő
    - HDMI 1.4
    - Intelligens automatikus kapcsolás (jelérzékelés)
    - 5V foglalt további táp adapter csatlakoztatásához * *nem tartozék
    Ez azért elég tré hogy nem tartozék, mert szerintem kb. mindenhez kell a táplálás (Erősítőhöz és a távirányításhoz biztos. De ha jól gondolom az automatikus kapcsoláshoz is.)

  • atesss

    addikt

    válasz bb.bocs #2496 üzenetére

    Akkor megjött az emlitett kártyaolvasód, és müködik is rendben ?

    Többiektől is:
    Ehhez kapcsolódó kérdés - illetve te feléd egy ötlet:
    Nem lehet azt csinálni, hogy a kártyát a HomeSys olvassa, de te attól még egy másik programot használsz a csatornák nézésére ?

    Egyébként van sok jó program, csak a tényleg jók álltalában nem ingyenesek.
    Kivétel a ProgDVB, és az elég sokat is tud, talán kártyát olvasni is.

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #2443 üzenetére

    Igazad van, kicsit hosszú lett. :B

    Ha esetleg még akad egy kis szabad időd (mondjuk holnap is munkanap... nekem meg egyetem...), nem tudnád még azért egy kicsit átnézni a kérdéseket ? :R
    Az idézetek döltel vanak, de tényleg lehet túl sok igy egyben...
    Megpróbáljak egyszerüsiteni, a kevésbé fontosabb kérdéseket kiszedni; az segithet ?

    Igazából az Alcor HD2800 az, amin még gondolkozom.
    Csak hiába olvasok teszteket (bár azóta nekem se nagyon volt időm tovább nézegetni még, de talán vasárnap legalább a két tényleg szóbajöhetőnek elolvasom a tesztjeit), ha azok a megjelenéskoriak, és azóta rengeteget fejlodött a FW, akkor teljesen más lehet a helyzet. Ezért is kértem a segitségedet.
    Az Alcornak mennyire fejlesztik a FW-jét ?
    Mert ahogy látom a Wayteq-esek komolyan veszik ezt, lehet az Alcor-nál azért annyira nem ?

  • atesss

    addikt

    válasz Watt25 #2507 üzenetére

    Pedig én is azt olvastam, hogy az összes MinDigTV-s adás/adóantenna vizszintes polarizációjú.
    Milyen messze van az adó, és mi takar arrafelé ? Nem lehet valamilyen reflexió eredménye ez esetleg ?

  • atesss

    addikt

    Még két kapcsolódó kérdés:

    Egyik barátomnak nincs most TV-je (és CRT-t helyhiány miatt nem is nagyon akar).
    A PC-hez van egyetlen monitor - sajnos az is CRT.

    Ha mégsem a PC-rol nézné a MinDigTV-t (illetve az Extrát), hanem STB-al, és egyetlen megjelenitot akar, akkor kellene valami olyan monitor, ami két bemenetes.
    Ha TFT-t akar, akkor a két bementes pedig elég drága használtan is. Sőt, a PC-rol való jobb kepminoseg miatt igazából dupla DVI, vagy HDMI + DVI kellene rá.
    Szoval erre most nem nagyon lenne pénze...
    Létezhet olyan STB, ami (legikább a Scart-on) olyan jelet küld ki, amivel egy CRT monitor meghajtható ?
    (Szakszavakat nem akatam mondani, mert nem biztos hogy jól tudom. De hogy hivják ezt szakszavakkal ?)

    Antenna lenne a következő kérdés:
    Mivel mi jó helyen lakunk (XI. ker északi része), a vételhez egy korrektebb szobaantenna elég lehetne.
    De ha mégsem tökéletes, akkor jól jönne ha ki tudnánk rakni az ablakba / fölé / alá / mellé.
    A fönt emlitett barátomnál viszont ki kellene próbálni, hogy mivel tudunk venni (Zugló, földszint, és az ablak pont nem a Széchényi hegy felé néz).
    Szoval egy olyan antenna lenne jó, ami kültéri, ablak alá is szerelhető; de egyben lehetne használni beltérinek is.

    Erre mit tudtok ajánlani ?
    Lehet drágábban is (ha tényleg jobb is mint az olcsók), de mondjuk ilyen max. 6-7e-ig (efölött mondjuk már nem is nagyon van kompaktabb méretben szerintem).

  • atesss

    addikt

    válasz azbest #2506 üzenetére

    Na ez igy leirva bonyolult, ezt majd akkor, ha kezemben van a kártya, és az olvasó.
    Az a lényeg, hogy valahogy megoldható.
    Aztán ha kell szorakozok a beáltással majd, nem szoktam feladni az ilyen problémák megoldását. Max. pár napot halasztom, ha már kicsit elegem lesz a szivásból...

    bb.bocs
    Akkor addig nem veszek ilyen olvasót, amig nem sikerül neked vagy valakinek tokeletesen beüzemelni.
    Csak az a gond, hogy ha Ebay-rol kellene rendelni, az jó pár hét megvan....

    De jó esetben nem is kell egy darabig, ha megy anyámnak az orvosis olvasójával.
    Aztán 1-2 hónap után azért biztos vennék egy olvasót, mert ha esetleg mégis kell neki, akkor lehet nem örülne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák