Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salapp

    addikt

    válasz #2183 üzenetére

    Sajnos az erős szél vagy a csutkára feltöltődött viharfelhők durván elvihetik a jelet. Mi a szemközti hegyről közvetlenül rálátunk egy 18dB jelnyereségű külső antennával Sz-hegyre, és még így is előfordul néha kockásodás - mondjuk ezt már tényleg nem tudom, mitől van. Akár még a szolgáltató oldalán is lehet (dekódolás, jeltovábbítás, ilyesmi, nem értek hozzá).
    Szóval eseted kétesélyes. Beltéri erősítős antenna már 3-5K-ért kapható, lehet, nem úszod meg.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • Watt25

    veterán

    válasz #2183 üzenetére

    A leírtak alapján az ablakba tett szobaantenna nagy valószínűséggel elég lesz. Én egy ezresért vettem Vaterán egyet. (Felesleges újért 3-4-szeres pénzt kiadni.) Este töltök fel képet, ami jól mutatja, hogy én mekkora árnyékolás (panelház) mögött tudom fogni mindhárom MUX-ot vele.
    Addig is infó: 2. emeleten lakom és a torony és az ablakom között van legalább egy 4 emelet magas panelház. (De mögötte van egy téglaház is, ami szerintem szintén még belelóg a légvonalba.)
    Ja, persze pillanatnyi zavaró tényezők lehetnek. (Azt én is tapasztaltam, hogy ha az antenna elé állok, akkor persze elmegy a vétel, de ilyenek a szobaantennák.)
    JAh, és még egy dolog. Úgy tapasztalam a szobásos elrendezésű szobaantennát a következő képpen kell beállítani:
    Középen a forgatható részt függölegesbe állítani, a hátsó kihúzható antennákat betolni, és vízszintesre, hátrafelé hajlítani. (Ha jól tudom, azok csak VHF vételhez kellenének, az UHF-nek csak bezavar.)

    [ Szerkesztve ]

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • addikt

    válasz #2183 üzenetére

    Nah, akit érdekel, gyors helyzetjelentés. Végül Signal A6030 szobaantennát vettem, sajnos a tuner kártya csak 1-2 nap múlva érkezik, így még nem tudtam rendesen letesztelni, de most úgy érzem elég lesz.
    Kíváncsiságból kipróbáltam a másik szobában a TV-vel. Ez a szoba pont az épület másik oldalán van, így nincs rálátása egyik antennára sem, sőt egy zárt belső játszótérre néznek az ablakai. Az antennát nem is tettem ki az ablakba, csak a TV mellé egy fotelbe és ugyan néha kockásodva, de teljesen jól bejött a MUX A. Főleg akkor volt baj vele, ha mocorogtunk, ha nyugiban ültünk, akkor szép volt a kép, csak néha akadt meg 1-1 pillanatra.

    Szóval most eléggé bízom benne, hogy ha kiteszem a szobám ablakába, direkt rálátással Szépvölgyre, akkor stabil, tűéles képet fogok kapni. És picit remélem, hogy hátha az ablakba sem kell majd kitenni, hanem maradhat itt a gép mellett az asztalon, vagy a polcon. Sajnos én pont az asztal és az ablak között ülök, szóval ez necces, de hátha.

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Új hozzászólás Aktív témák