Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #1 üzenetére

    Nem fog, az AI a tőkét adó emberek, cégvezetők nedves álma. Ezzel akarják kiváltani fokozatosan az élő munkaerőt amelyik visszapofázik, panaszkodik, betegeskedik stb. Azzal szerintem ők is tisztában vannak, hogy ez egy hosszútávú befektetés.

    Thanos was right.

  • cucka

    addikt

    válasz Dißnäëß #8 üzenetére

    Attól kéne megnyugodjak, hogy a friccek kidolgoztak egy új társadalmi modellt, amitől mindenkinek jobb lesz?
    Hát hogy is mondjam, az ilyen irányú történelmi tapasztalatok nem adnak okot az optimizmusra.

    Az alapjövedelem ugyanazt a marxista sémát követi, mint a kommunizmus. Felvázolunk egy jobb világot, amihez úgy érünk el, hogy a tőkét elvesszük attól, akinek van, és szétosztjuk azok között akinek nincs. Mindenki részesül belőle szükségletei szerint.

    Az hogy a régi áporodott darab szart kicseréled egy új friss meleg darab szarra, átkötöd masnival és ráírod hogy "alapjövedelem", attól még ugyanolyan büdös.

  • cucka

    addikt

    válasz Dißnäëß #20 üzenetére

    Szerintem a megoldás a kivárás és a lokálisan ai-val és robotokkal kiváltható munkák állami szabályozása.

    De ha az égvilágon semmit sem csinálunk, akkor is jobban járunk, mint ha ezerszer megbukott, működésképtelen, életidegen marxista ötleteket melegítünk újra.

    A nem lokálisan végzett munkáknál a vonat már elment. Értsd a ChatGPT-t már kár szabályozni, aki ezt megteszi, az azt éri el, hogy versenyképtelenségbe szabályozza magát.
    De az önvezető járműveknél, vagy az ilyen-olyan robotoknál a szabályozás valós perspektíva.
    "Szerencsére" az EU-ban olyan veszély nincs, hogy a saját kutatás-fejlesztésünknek alávágnánk a szabályozással, mert ezek a kutatás-fejlesztések amerikában és a távol-keleten történnek leginkább.

    Egyébként 200 évvel ezelőtt a magyar lakosság kb. 75-80%-a földművelésből élt. Jelenleg 5%. Ha 200 éve megkérdezted, hogy mit fog dolgozni az a sok munka nélkül maradt ember, akkor nem tudtak volna rá válaszolni.
    Ugyanúgy nem tudjuk most sem, mi lesz az AI apokalipszis után.

    Ami biztos, hogy az a társadalom nem jár jól, aki a saját versenyképességéből és gazdaságából vonja el a tőkét azért, hogy a munkaképes lakosságának a semmitevését finanszírozza. Ez egy bukott ötlet.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Dißnäëß #20 üzenetére

    "mi lenne a megoldás azokra a problémákra, amit az AI tömeges alkalmazása felvet"

    A kézenfekvő megoldás, szerintem, hogy aki a változás nyertese (pl. MS, Google, stb. vezetősége), az elvonul egy jól védett metropoliszba a hozzá közeli emberekkel, ahol kiszolgálják a gépek, azért ott mindenkinek arany élete van, ott senki sem lázad. A többinek a falon kívül meg hagyod, hogy széttépjék egymást. Esetleg írtani is kell őket.
    Pl. a kiszolgáló ellátási lánc nem oldható meg egy metropoliszban, rakás külső infrastruktúrát kell védeni, és ezért is. (Persze ez is érdekes, hogy később így mi lesz ebből a metropoliszból... de ennyi most elég volt.)

    Persze az átmenet rázós. Ha minden csúszik már szét, de még nincsenek gépek amik elég jók. Egyéb komplikációk.

    [ Szerkesztve ]

  • peppa

    tag

    válasz Dißnäëß #50 üzenetére

    Köszi az igen kimerítő választ!

    Egyetértek benne azzal, hogy ezen az úton tényleg lesz ilyen irányú fejlődés és tényleg "ki tudjuk vele írtani magunkat", vagy legalábbis az emberségünket, ha nem vagyunk résen. Két irányt látok: lesznek akik tényleg egyfajta "ember alatti" minőségbe fognak kerülni, mert a gépeknek fogják delegálni a döntéseik nagy részét és az egy ember alatti világ lesz.
    Mások pedig felül tudnak majd emelkedni és ember feletti minőségeket fognak tudni kifejleszteni pl.: a másik ember iránti őszinte érdeklődést (mély dekoltázs híján is!). Megpróbálom megfogalmazni valahogyan amire gondolok (nem fog sikerülni) pl.: amikor felvételiztetek egy embert akkor egy másik emberi lénnyel találkozom. Nem csak a válaszaival és mondataival, hanem egy másik lénnyel. Amilyen szavakat mondunk egymásnak azt jobban befolyásolja, hogy milyen képeket hordozunk magunkban a konkrét másik személyről, az emberről, a világról általában, stb... amilyen emberek vagyunk. Ez mind elevenen kihat arra, ami ott történik abban az 1 órában és az, ahogyan körbevezetem az irodában az ezer dolgot elmond a tényeken kívül.

    Szerintem az ember alatti és az az ember feletti világ elágazásához közelítünk, ami persze nem egy pillanat alatt történik meg, hanem hosszú évek alatt fokozatosan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák