Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz koxkids #43872 üzenetére

    Eddig nagyon bevált a Bambu és nem csak nekem. Én még a P1P-t vettem, mert akkor nem volt P1S és bedobozoltam Vision házzal, meg beletettem a hiányzó ventilátorokat.
    Most van egy kvázi P1S-em és kiválóan tudok nyomtatni vele ASA-ig bezárólag mindnet.
    Nylont és annál feljebb még nem próbáltam, de hobistáknak talán nem is olyan fontosak ezek az anyagok.
    Igen, dobozból kivéve lefuttat egy önteszetet és mindent beállít magának. Minden nyomtatás előtt csinál Z offset beállítást és 5 pontos szintezésellenőrzést, ha ezt eltérőnek találja (levetted a rugalmas PEI lemezt és visszatetted), akkor csinál teljes szintezést.
    Bambu felhőszolgáltatással és a saját Bambu Lab slicerével wifi-n küldheted rá a nyomtatást, na meg a Bambu Handy alkalmazásból mobilról is és a Handyn keresztül távolból is ellenőrizheted, meg irányíthatod.
    Olvass utána és nézz meg róla pár videót.
    Nekem a Bambu előtt 6 különféle nyomtatóm volt az évek alatt, tuningoltam és fejlesztgettem őket, majd amikor elértem az ésszerű korlátait, akkor eladtam és vettem egy aktuálisan jobbat, amivel ugyan ez ment.
    Meg fogsz lepődni a Bambun, ha megveszed, én is csak néztem, mennyire komplett gép.
    Nyilván nem teljesen hibátlan, de olyan gép szerintem nincs is, viszont minimális és nem lényeges dolgokat szoktak felhozni a konstrukcióval szemben, amik engem nem zavarnak, nyomtatni meg szépen tud, a legfőbb gondod az lesz, hogy tudjál hozzá elág filamentet venni :D .
    Érdemes az AMS-el együtt megvenni, mert kombóban 100€-val olcsóbb, mint ha külön vennéd meg és nekem azzal együtt lett teljes a nyomtató, az AMS szinte teljesen automatává teszi. Nem csak többszínű nyomtatásra jó, de ha azonos filamneteket teszel bele, akkor ha az egyik orsó kifogya és beállítottad, folytatja a másikkal. Nagyon jó támasztékokhoz is, ami pl. lehet speciális támaszanyag, de PLA-hoz nagyon jó a PETG támasznak és fordítva.
    Az ügyfélszolgálat jó, mindig segítenek, ha kell (mondjuk én még soha nem vettem igénybe március óta, mert nem kellett :) ), ezt olvasom a fórumokon.
    Nagyon jó a Bambu wiki, itt találod, olvasgasd: [link] .
    Itt meg ebbeől a fórumból leágazott magyar Bambu fórumot találod: [link] .
    Mindez az én véleményem kb. 10 hónap használat, valamint a külföldi fórumokon olvasottak és a megbízható 3D videós youtubberek videói alapján.

  • Tomika75

    tag

    válasz koxkids #43872 üzenetére

    Bocs, hogy beleszólok de a 999 az 1066+16 euro postaköltség. Már ha Magyarországra rendeled.

  • Imy

    veterán

    válasz koxkids #43872 üzenetére

    Bambu teljesen jó nyomtató.
    Ha szükséges a több szín, vagy a támaszanyag váltás, akkor egyben vedd meg AMS-el.
    Nekem 1,5 hónapja van meg, 120 órát nyomtattam. Semmi gondom nem volt vele. Én ismét megvenném, ha tehetném.

Új hozzászólás Aktív témák