Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Saccco

    nagyúr

    válasz fpeter84 #2141 üzenetére

    A vetemedés és zsugorodás nem a géptől függ.

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

  • izisz

    senior tag

    válasz fpeter84 #2141 üzenetére

    Hát, ABS-szel nem. Egy PLA tekercs volt fent a legelején, egy kalib kocka, egy benchy meg egy nozzle fan ment le vele.
    Utána jött a PETG, és maradt a PETG :) Természetesen devil design berkeiből.
    Ezen a ponton eszembe sem jutott és most sem tervezem abs használatát, nem látom előnyét (leszámítva az aceton varázslat erejét).
    Szerintem előnyök:
    - nem kell dobozolt kialakítás, csak azért, hogy kis szerencsével normális nyomat kerüljön ki nyomtatóból
    - szó szerint szagtalan
    - ha van is zsugorodás órák/napok/hetek múlva, olyan elenyésző lehet, hogy nekem nem tűnt még fel
    - nem kell attól tartanom, hogy az esetleg gagyi kiciócó vezetékek/csatlakozók/táp leolvadnak, miközben fokról-fokra igyekszem elérni a hőn áhított 100°-os asztalt, mindezt 12V-on :D (60° fölé még nem kellett mennem azért, hogy tapadjon az első réteg így is úgy tapadnak a tárgyak szimpla kék ragacsra, mintha szalaggyárban születtek volna a maszkolótekerccsel eggyüt...)
    - nozzle körüli fan "duct" (nem tudom mi a szép magyar neve) petg alapú, nem folyt még szét, mint valami elcseszett palacsinta => bírja azt a hő közeget
    - tárgyhűt ventit igen ritkán kapcsolok rá, inkább meghagyom a slic3r-nek, hogy automata adjon rá hűtést, ha túl a túl rövid rétegidő ezt megköveteli (+bridge-nél)

    Nem objektív a listám, hisz ABS-n nem próbáltam még. De nem hiszem, hogy tud annyival többet az ABS, amiért vesződnék a fűtött kamra, gáz/gőz elvezetéssel illetve a hűlés közbeni deformálódással.
    (amúgy TME-n kapható, igaz, drágább mint bestmarkt-on volt, de per pill - 2 hónapja - utóbbin készlethiány van)

    Amúgy ha összeállna egy csoport ember, a leggazdaságosabb talán a lengyel rendelés lenne, emaileztem az ottani figurával, de onnan 69,80 PLN (~5000 HUF) a szállítás, ami majdnem egy guriga PETG ára - 80PLN (~5760 HUF) - ám azt írta, hogy 5 gurigától fölfelé tárgyalhatunk kedvezményekről.
    Szóval ha más is szeretne ilyesmit, álljunk össze közös rendelésre :C (egy sötétkék nekem biztos kellene, meg lassan egy fekete)

Új hozzászólás Aktív témák