Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz koko52 #136648 üzenetére

    Mondjuk a 6700 - al hajtották két évig a gyerekeim is az 1060 - akat, sosem volt gond, most a 2060-ak alá már én is 8700 - akat raktam, szóval csak hogy világos legyen, én nem azt mondom soha, hogy aki most épít gépet életében először az visszafele menjen, hanem hogy akinek több éves a konfigja, és lényegében elégedett vele, meg amikkel játszik, az ne piszkálja feltétlenül. Amúgy a Fortnite meg a PUBG talán a történelem két legrosszabbul optimalizált játéka, ha a Tomb Raidert meg a Battlefieldet nézed ott már 99 % körüli a kihasználtság. Mondjuk 60-75HZ - es monitor esetében meg eleve nincs akkora jelentősége, ebben az esetben úgysem nagyon megy 70% felett egy kártya, még ha jó a párosítás akkor sem. Cimborám egy 2070 supert használ 75HZ - hez, és így mindig stabil neki az fps v-sync mellett is, miközben a kártya kihasználtsága nyilván nem 100% - os soha.

  • gejala

    őstag

    válasz koko52 #136648 üzenetére

    Azért ez nagyon nem igaz. 4790K simán elég szinte minden játék alá értelmes beállítások mellett. Tehát mondjuk 2080 Ti mellett 1080p lowon nyilván durva limit lesz, de 4K-ban már nem lesz gond.
    Persze ma már 6-8 magot kell venni, de akinek van egy 4790K-ja, az előbb vegyen inkább 3080 Ti-t meg 4K monitort, mielőtt procira költene sok pénzt.

    Azt a 60% kihasználtságot se értem. A videóban pont, hogy max körül teker a GPU végig. Ha a Hitman Marrakesh pályájára gondolsz, az brutál procilimites, egy 7600K 45-50 fps körül nyom ott. Itt meg 60+ végig, ami nagyon szép teljesítmény, hiába nem megy maxon a GPU. Ott max akkor lesz 100% GPU, ha felteszed 4K-ba a 2060-on...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák