Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coller225

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy videokártyát a gépembe, és ebben szeretnék segítséget kérni.
    A konfigom a következő:
    Alaplap: Gigabyte-B85M-D3H
    Proci: Intel Pentium G3420
    Ram: Adata 2x4GB (8192MB 1600MHz CL9 DDR3 Gaming Series - AX3U1600GC4G9-2G)
    Plusz még 2x2GB valamilyen samsung ram, 1600asok azok is
    HDD: Western Digital 1TB (WD10EZEX)
    Pusz még két másik 500as, régebbi konfigból
    Táp: XFX PRO 450W (P1-450S-X2B9)
    Ház: Bitfenix Merc Alpha

    Alapvetően nagyon ritkán szoktam játszani(eddigi igényeimet kielégítette az IGP, bár biztos ráfanyarodtam volna komolyabb játékokra is, ha van hozzá megfrelelő harver).
    Ami miatt most sürgőssé vált a videokártya vásárlás az az, hogy az eddigi 2 monitorom mellé (2x 1280*1024) beszereztem egy FullHD monitort is, amivel már kissé nehézkesen birkózik meg a rendszer.

    Szempontok:
    -Szeretném, hogy halk legyen (láttam, hogy vannak olyanok, amiknek idle állapotban nem is pörög a ventije + vannak plusz ventik a házban, jól és halkan szellőzik)
    -legyen rajta legalább 2db DVI, és 1 HDMI kimenet, hogy rá tudjam dugni mindhárom monitoromat
    -alkalmi játékra kellene, FullHD felbontáson (ezért ha jól sejtem illene 2GB-os kártya)
    -nyilvánvalóan nem azt várom el tőle, hogy a GTA 5-öt elvigye fullon
    -keret: 30 ezer körül szeretném kihozni, de ha egy kis plusszért sokkal jobbat lehet/érdemesebb venni, akkor kicsit több is lehet (40 fölé semmiképp nem tudok menni)
    -a procit fél éven belül tervezem lecserélni egy i5-re

    Az alaplapom oldalán ki van emelve az AMD CrossFire Technology, így talán AMD kártya jobb lenne? :F
    De javítsatok ki, ha tévednék... igazából csak találgatok.
    Egyébként ebből kiindulva eddig a 260x szériát nézegettem, de nagyon könnyen sikerült elveszni :O

    Előre is köszönöm a válaszokat
    :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák