Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz zichie #10976 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm az infót. Én inkább nem vásárolok így külföldről. Szerintem az a pár ezer forint plusz megéri, hogy van rendes számla, garancia, és helyben érvényesíttetheted is az esetleges garanciális igényeidet.

    Műszaki cikkeknél én jobban szeretek rendesen Magyarországon számlával vásárolni, és akkor elszámolhatom költségként, visszaigénylem az áfát, nincs vám vagy szállítási költség, és akkor pont ugyanott vagyok, mintha valami külföldi zugárustól vettem volna.

    Ha pedig valami baj van vele, nem kell Buenos Aires-be visszapostáznom.

    A másik topicban írt egy srác, aki rendelte csak innen Németországból azt a Terratec HTC usb-s kártyát, és hetekig szívott vele, állnia kellett a postaköltségeket külföldre, és még mázlija volt, hogy az eladó visszaküldte a vételárat, így legalább azt nem bukta el.

    Írt róla vagy 80 hozzászólást. Szerintem nem éri meg ennek a kockázata. Ha valaki az erre fordított időt inkább munkával tölti, 10 ilyen kártyát vehet belőle. Persze ha valaki nyugdíjas, vagy munkanélküli, akkor megérheti azért a két-három ezer forintért is ez az időráfordítás és a kockázat bevállalása. Máskülönben szerintem nem éri meg.

    Bocs az offtopicért: én most rendelek pl egy szerver-házat. Magyarországon nem lehet kapni, Angliában lehet. Megrendelhettem volna neten, de végül rávettem egy magyar céget, hogy inkább rendeljék meg ők, és eladják nekem rendesen számlával.
    Ha visszaigénylem az áfát, akkor az összköltségem kevesebb, mint azon a külföldi oldalon feltüntetett ár fontból átszámítva forintba. Aztán ha esetleg valami baja lenne, akkor én itt helyben intézhetem a garanciát, és majd az importőr postázgassa csak szépen a saját költségén meg idejében.

    Még egy tanács, amire érdemes odafigyelni: ha az Európai Unión kívülről rendeltek valamit az e-Bay-en, akkor nagyon figyeljetek oda, mert arra meg vámot kell fizetni. Ha ezt nem teszitek, komoly büntetést szabhat ki az adóhatóság.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz zichie #10976 üzenetére

    "A magas hardver követelmény az mpeg4 HD adásokhoz kell, az mpeg2 SD-hez nem."

    Na de Uraim, 2 GHz CPU, 2 mag, 2 GB ram egy 1366x768-as felbontású mpeg videó lejátszásához? Ez nekem akkor is nonszensz. A 2 GHz-es, 2 magos cpu ilyen videót kódol simán ezzel az energiával. És vajon mihez kell a 2 GB memória? Nem lehet, hogy titokban fut még valami alkalmazás a háttérben, ami feldolgozza a SETI rádióteleszkópok adatát, és keresi a Földön kívüli intelligenciát? :-)
    Az egyetemen csináltunk ilyet, az egész cluster ment egész éjszaka, és kereste a rák ellenszerét. :-)

    Szóval szerintem az a 2 GB ram kicsit túlzás. Különben is, Bill Gates megmondta, hogy 640 kB-nak mindenre elégnek kell lennie! Jó lenne, ha ezt a TV-kártya gyártók is tudatosítanák magukban. :-)

Új hozzászólás Aktív témák