Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz zichie #10018 üzenetére

    Igen, egyetértek veled, mert ilyen alapon az analóg tunereket beállításánál is kellhet háttérismeret (sok gyártó/szoftver esetén még mindig németre kell állítani az országot, mert egyébként secam-ban kersenék az adókat pal helyett). A dvb-c esetén - ha jól értem - hasonló probléma lehet, mivel fix frekvencia listája van némely programnak, így kézzel kell hozzáadni azokat, amit a szolgáltató ezen kívül használ. Ezeket az adatokat azért általában fellelni a szolgáltatónál, ha máshol nem hát az aszf-ben :)

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz zichie #10018 üzenetére

    Én inkább azt tartom pofátlanságnak a szolgáltatók részéről, hogy ragaszkódnak a SET TOP BOX ukhoz.
    Hiába van a lapos TV -ék többségében kártya olvasó, szart sem érsze vele, mert beteszed és nem megy !
    Na ez a baj, ha nem lenne a set top box -al összepárosítva, akkor értelme is lenne dvb-c tunert használni, amg viszont egyedül a Digi az amelyik, nem kódol, addig nem csoda, hogy nem forgalmazzák, mert nem sokra lehet használni !

    Írtad, hogy a T-home esetében is van lehetőség a kártyaolvasós használatra, mik ennek a részletei, mert lehet, hogy érdekelne, egy olyan megollás, ahol 2 kártya van a TV és a gép, (min. duál tunerrel )

    Lehet, hogy volt már róla szó, de nehéz megtalálni

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • #65675776

    törölt tag

    válasz zichie #10018 üzenetére

    A hangolás bonyolultsága alkalmazásfüggő is. Az AVeR MediaCenterben nem egyszerű, mert van ott egy totálisan felesleges paraméter, ami ráadásul a keresés eredményességét nagyban befolyásolja. Ráadásul mint minden MC jellegű sw-ben, ebben sem lehet kézzel hozzáadni csatornákat, csak a kereső használható.

    Az esetleges ütközések témájára: az USB-s eszközök erre sokkal kevésbé, szinte egyáltalán nem érzékenyek. Maga a buszarchitektúra (azon kívül, hogy egy hulladék) fel van készítve rá, hogy akár 127 eszköz van rákötve. Esetleg próbáld ki, hogy belső tunerből használsz 3-4 jelentősen eltérő fajtát. Ott már előfordulnak érdekességek. Két tuner egyébként sem mennyiség, annyivan nem emlékszem, hogy valaha is bajom lett volna.

    DVB-nél a felvétel kérdése nem éppen problémás dolog, szóval elég csúnya lenn he ez nem sikerülne egy eszköznek/sw-nek.

    sunpower: Hogy mi a beta az egy nagyon érdekes kérdés. Tuneres sw-ek esetén majdnem minden, csak néha kineveznek a cégek egy-egy verziót retail-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • sunpower

    tag

    válasz zichie #10018 üzenetére

    Csak azért kérdeztem ilyet, mert egyszerűen nem értem, hogy miért nem terjed jobban nálunk is a DVB-C!
    Én pl. a 14. ker.-ben lakom és hála istennek a UPC mellett van egy másik szolgáltató is (most éppen HWR-Telecom a nevük, mert évente változik) akikkel meg vagyok elégedve net és tv területén is. Minden számlán fel van tüntetve, hogy az összes csatornát az analóg mellett digitálisan is lehet fogni az előfizetéssel! Betelefonáltam nekik, se kártya, se Box nem kell hozzá........
    Ezen buzdultam fel, hogy ha van lehetőség rá akkor már inkább digitális legyen a dolog!

    Külföldről még sosem vásároltam (angol tudás is tart a nullához), így az kicsit ingoványos talaj, de végül is miért ne?
    Az általad említett márkákra rákerestem a neten és igen jó a felhozatal külföldön!

    Ha meg tényleg nem olyan bonyolult a beállítása, csak elbíbelődök vele.

    Neked is köszönöm hogy leírtad a tapasztalataidat!
    Így már biztos hogy beszerzek egy ilyen tunert! :)

    üdv: sun

Új hozzászólás Aktív témák