Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz HXY #2418 üzenetére

    Nem csak itt, hanem a Flash SSD topikban sem találkoztam olyannal, aki használt volna USB-n SSD-t.
    Ha napi 10-20 GB-ot írsz csak az SSD-re, akkor szerintem nyugodtan lehet adattolásra is használni.
    A mai meghajtóknak a legnagyobb részében van garbage collection, de az nem igazán helyettesíti a TRIM-et, nem véletlenül írtam azokat az SSD-ket, amiket.
    De nem kell nekem hinned, rágd végig magad azokon a cikkeken és hozzászólásokon, amiken én, pár órádba belekerül majd ... ;]
    Talán elég ha kikeresed a Flash SSD topikban Fire/SOUL/CD-nek azt a hozzászólását, ahol a TRIM nélküli , de Automata GC (memóriaszemétgyűjtés) -sel rendelkező Samsung 830 hanyatlását ecseteli....
    De ki is kerestem: Tessék
    A lényeg az, hogy lehet helyettesíteni a TRIM-et a Diskeeper with Hyperfast programmal, évekig használtam XP-n, és RAID rendszeren, és cseppet sem lassult be az SSD. Ha kell segítek a programban....

    Szóval nyugodtan vehetsz egy olcsó 128 GB-os SSD-t a WIN 7-hez ajánlottak közül, ha találsz SATA-USB3 átalakítót, vagy merevlemez rack-et. Pl. Ilyet

    (#2419) Az-X: XP-n nem működik a TRIM, szóval ne keress ilyen beállítást.

    Neked is Diskeeper with Hyperfast-ot tudom helyette ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák