Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aaronlukacs

    csendes tag

    Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
    Csatolok egy alaprajzot, amit már az elején elcsesztem a lépcsőház méretezésénél, ezért nem arányos, de az alapja a háznak kb 90 négyzetméter lehet és szinteltolásos (-1. szint, 0. szint, félemelet, 1. szint, 2. szint vagy lehet akkor ez 1,5. szint :D). Sajnos az anyagok típusát/vastagságát nem tudom megmondani. Kevés a szomszéd, nagyon minimális wifi hálózattal, szóval azt nem kell figyelembe venni.

    Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
    Gigás Digi

    Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
    Jelenleg 1 TV kábelen; 2 telefon, 2 laptop WiFi-n, de ez a későbbiekben bővül: +3-4 TV wifin, +1 telefon, +1 NAS kábelen; illetve alkalmanként, bővül 8-15 telóval wifi-n, de ez annyira nem érdekes.

    Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? AX, Mesh, ha van parental control az jó, de nem követelmény

    Jelenleg egy Linksys E2500 van a fél emeleten rákötve a modemre (ZTE ZXA10 F625G) és egy TP-Link RE450 az étkezőben a 0. szinten. Ezzel a két eszközzel egész jól le van fedve a ház, viszont lassú a net – tudom, nem csoda – és agyamra megy, hogy nagyon lassan vagy egyáltalán nem akar váltani a hálózatok között a telefon wifi-je, illetve a feleségem iPhone 8 telefonja nagyon kaotikusan kapcsolódik a hálózathoz.

    Ahogy olvastam a fórumot látom, hogy kábeles backhaul lenne a legjobb megoldás, de ezt nem tudom megoldani, akkor wireless backhaul-t kellene, de mindenképpen AX-es eszközt akarok, amiknél egy – vagyis legalább 2db – tri-band-es már túlmutat a keretemen.

    Ezért az elképzelésem egy TP-Link AX73 és egy RE505X, ami képes lenne MESH hálózatra, de most nem kapható, illetve az ára is elszállt – mondjuk tudok várni, nem SOS – illetve látom, hogy nagyon ajánljátok az ASUS-okat is ezért kérdezlek Titeket, hogy hátha van jobb ötletek ASUS vonalon. Esetleg vegyek most egy AX82U-t és később mellérakjak 1-2db low budget - bár annyira nem low budget, mert úgy látom 30ezer a legolcsóbb AX-55 - asus ax-es routert aimesh-be vagy ezzel nem lennék előrébb, mint a TP-Link-es vonallal?

    Előre is köszi, ha végigolvassátok a szenvedést és javaslatot tesztek! :)

  • aaronlukacs

    csendes tag

    válasz dkess #87039 üzenetére

    Köszi a hosszú választ dkess! :R

    Ezt még át kell tanulmányoznom, illetve a házat is jobban átvizslatom hogyan lehetne megoldani a kábelezést és jelezni fogok, csak nem ezen a héten, mert nem leszek otthon.

Új hozzászólás Aktív témák