Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -D4nO-

    tag

    Sziasztok! Előre is elnézéseteket kérem hogy nem olvasom végig a topicot,habárbiztos vagyok benne hoyg megtalálnáma keresett választ.
    Először: abszolut antitalentum vagyok a vezeték nélküli megoldásokban.
    Egy földszint+2emeletes családiházban élek, és a legfelső szinten van a szobám.Innnen kéne wireless megoldással megosztanom a netet, először csak egelettel lejjebb, később kéne hogy az egész házban legyen jelerősség.
    Milyen routert/kártyát vegyek? Megoldható hogy én ne vezeték nélkül kapjam a netet, míg a másik gép és laptop igen?Létezik olyan router amivel tudom szabályozni mennyi sávszélességet engedek a többi gépnek?FPS játékkal játszom,és elég zavaró mikor a 20kbyte/sec-es feltöltésem ből én már 15-öt lefoglalok és akkor a hugom elkezdi msn-en a mozgó betüit meg miegyéb csodálatos dolgait küldözgetni, nekem meg 1200 ms ping...^^

    Előre is köszönöm



    [Szerkesztve]

    o/

  • -D4nO-

    tag

    válasz Racecam #1905 üzenetére

    Én is ezt a kérdést tettem fel, de nem jött rá válasz.
    Elmentem és vettem egy D-link DI-524 -et ilyen kit-ben, mivel adtak hozzá egyből egy usb-s wifi kártyát, 13K volt a sett ára, ha a linksys-t veszem, ami elvileg erősebb és mellé egy ilyen usb-s cuccot, 20200-ra jött volna ki.

    Beüzemeltem d-link barátunkat, elég korrekt adminfelület, beállitottama wifit, és nézegettem mekkora jelerősséget produkál. Éna ház legmagasabb pontján vagyok, tehát a 2.dik emeleten, és innen a földszinten nincs jel, az elsőn viszont 60-70% os jelet tudsz fogni.Elvileg ha rádobok egy nagyobb antennát, átviszi a 2 szintet is.
    Eddig nem votl problémám vele, simán ment mindent, semmi fentakadás, és mivel elég olcsó volt, azt kell hogy mondjam, hogy a szülők házába szerintem megfelelő lesz, de ha a Mammutban veszed, 3 napig kicserélik, ha esetleg baj lenne vele, és még mindig viheted a Linksys-t, ami 15K körül mozog, és elvileg egy picit kraftosabb a d-link di-524-nél, ráadásul vannak hozzá moddolt firmware-ek,amik dobnak egy kicsit az értékén szeirntem.

    Remélem segitettem.
    üdv: Dano

    o/

Új hozzászólás Aktív témák