Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Arnee01 #85677 üzenetére

    Szia,

    A 2 db AC57U v3 (vigyázz - csak a v3 AiMesh képes) életképes ötlet a kettes és hármas ponton mindkettő AP módban és az egyiket AiMesh Router -ként konfigurálni.

    Az egyes pont kérdése attól függ, hogy itt mennyire kellene jó WiFi? Értem ez alatt, hogy pl. ha itt minden vezetéken van és maximum néhanapján jár arra mobiltelóval akkor nem feltétlenül kell ide új harmadik router. Azaz ennek függvényében kétfajta lehetséges megoldás:

    1. Nem kell egyes pontra aktív Mesh WiFi

    Akkor az AC55U mehet ide vezetékes (kikapcsolt rádióval) router -nek. Azaz szolgáltatói eszköz bridge módban és ez a router NAT -ol. Az AiMesh működni fog akkor is, ha két router van mögötte AP módban (az egyik AiMesh Router lesz e mellett).

    2. Kellene teljesértékű harmadik Mesh WiFi tag is oda.

    Nincs mese, akkor 3 db AC57U v3 kell ... (és a AC55U megy nyugdíjba vagy switch -nek ilyesmi). Ebben az esetben az egyes ponton levő eszköz lesz a router és e mellett az AiMesh Router is - a másik kettő pedig AP módban illetve Aimesh Node -ok.

    AX témakör. Amennyiben a fentebbiek kijönnek AX56U -val, akkor legyen (a leginkább forgalmas helyen AX58U is elférne). Egyébként inkább AC. Az AX55 -öt sajnos jópáran szidták.

    TP-Link AX73 -el nincs gond. Bitang jó cucc - oda ahova egy router kell ajánlható. Azonban Mesh tekintetében nem feltétlenül. Az oka, hogy a TP-Link OneMesh amit támogat az csak WiFi backhaul -t tud ... A Deco -k Deco Mesh -e pl. támogat kábeles backhaul -t. Úgyhogy főleg, ha Asus a preferencia Nálad, akkor legyen abból Mesh rendszer ...

  • Alex91

    félisten

    válasz Arnee01 #85677 üzenetére

    Most azert jo lenne eldonteni, hogy AC vagy AX... Egyebkent szerintem 3 eszkoz, vagy esetleg 2 erosebb eszkoz tenné meg. Mindket esetben kikapcsolt szolgaltatoi wifi-vel.

    Ez most jo aron van, de lehet, hogy kellene melle switch is: [link]
    Ket eszkozre: Asus RT-AX58U, egy a mostani szolgaltatoi melle, egy a 2-es pontra. Ha nem eleg, akkor ugye meg kellene valami a 3.-ra is.
    Nem tudom, hogy a TP-Link AX73 tud-e kabeles backhault, mert most az is van jo aron akcioban. Ha tudja, akkor ez is megfelelne.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • dkess

    őstag

    válasz Arnee01 #85682 üzenetére

    Szívesen.

    Ez a felállás tartogat számos előnyt önmagában is - pl. port-forward, dhcp reservation, egy DDNS és/vagy VPN szerver beállítása, de akár persze tehetsz rá nyomtatót, 4G -s USB stick -et vagy akár háttértárnak (biztonsági mentésnek, médiaszerver is) és még Mesh rendszert is lehet rá konfigurálni (amennyiben az a forgatókönyv lesz) ésatöbbi ésatöbbi. A szolgáltatói eszközzel ugye egyiket sem tudod.

    Alex91 ajánlata is "kábelvégre dugós". Igaz, hogy kevés LAN csati van rajta, de nem nulla. Ráadásul a főrouterből megy kétfelé a két node felé egy-egy UTP. Persze a switch -eket hozzá kell számolni az árhoz, ha nincs elfekvőben. Egyébként az ajánlott ZenWiFi AX1800 -as - mint a AX56U is ... A routerrel kapjuk a LAN portokat is (ugye Nálad a node -oknál is vannak kábeles eszközök) és talán egy fokkal jobb rádiós tulajdonságokat. A ZenWiFi -vel meg a dizájnos kinézetet. Összeségében ugye hasonló árban vannak ...

    Ja most nézem még egyszer, hogy AC -sat ajánlott - ennél ugyanaz a képlet, mint fentebb csak a AC57U v3 -t behelyettesítve. Ez az AX -es verzió, amire fentebb gondoltam: [link] .

    @Daywalkerke,

    Összedobtam már egy rajzot, hogy el tudd képzelni mire is való egy WiFi -s "erősítő" és egy "hatótávnövelő" (utóbbi repeater vagy extender). Ilyesmit a korábbi képemen nem láttunk - ugye? Talán ez is segít eldönteni melyikre van szükséged:

    Persze utóbbihoz lehetne vonatos meg hegyiösvényes meg hasonló rajzok, de ne bonyolítsuk ...

  • blakey

    titán

    válasz Arnee01 #85713 üzenetére

    Jól írod, az AX hangzatos, jó tulajdonságokkal bíró dolog viszont még ma is a általánosnak nevezhető AC-s Wifi sincs teljesen kihasználva. Van egy AX92U-m és egy AC57U V1-em, lefedettségben nagyon hasonlóan teljesítenek, 2,4GHz-en gyakorlatilag "pariban vannak", 5GHz meg nagyon közel egymáshoz. Nncs semmilyen AX-es eszközöm, tehát mindent maximum AC-n használok és ebből kifolyólag semmilyen előnyét nem élvezem az AX-nek, sőt, teljesen feleslegesnek érzem. Az 57U-t Padavannal meg sem közelíti a gyári rendszerrel felszerelt AX92U. A Wifi 6 jelen van, legalábbis router szinten jobban mint kliens szinten. Az idén megjelent lakossági eszközök többsége maximum AC-val szerelt, tehát TV, lejátszó, erősítő, okos-konnektor, okos-izzó, stb. Telefonok, tabletek és számítógép esetében vannak modellek a felső kategóriában amik AX-el büszkélkedhetnek, de kb. ennyi, olyan nagy jelentősége nincs. Ezt így levezetve arra a következtetésre jutottam, hogy az AX92U-mat bedobozoltam és a Padavanos routert használom, az oldalak elérése "reszponzívabb", minden simábban működik és ami fontos, a router tudását kihasználják az eszközeim.
    Ha AC57 alatt a V3-as által kiépített Mesh hálózatot érted akkor szerintem jó lehet.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • #01758976

    törölt tag

    válasz Arnee01 #85822 üzenetére

    Köszi. Én is ezt a tanácsot kaptam, és a napokban meg is kell rendelnem valamit, mert 4.-től szükség van a wifire ott is ahol jelenleg nincs. Azonban a router gondok topikban olvastam, hogy valakinél 100% a proci terhelés, meg szerintem a ram is elég magas, rákérdeztem, de ott még nem kaptam választ. Szóval te elmondanád mi van a routeren (iptv, lan, etc és mennyi)? Mennyi velük a proci & ram terheltség, melyik fw-el?

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Arnee01 #85912 üzenetére

    Ha az antennák függőlegesen állnak, abból baj nem lehet, ez az alapállapot.

    Többszintes lakás esetén a szélsőket érdemes LEHET 30-40 fokban kifelé dönteni, de erre nincs általános recept, minden függ az antennanyereségtől, a falaktól, a tárgyaktól meg a Fővárosi Nagycirkusz esti műsorától is. Érdemes egy kicsit próbálkozni, de sokat már nem.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák