Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Gubek-Einste #55153 üzenetére

    Hááát, inkább így a huszon-pár ezres kategóriára gondoltam, persze ha nagyon indokolt mehetünk feljebb.

    A környezet egy szabvány 56 nm2 (erkélyes) panel lakás, szóval a terület amit le kellene fednie nem nagy, viszont vasbetonból vannak a falak aminek az RT-N16 sem igazán örül. Rossz esetben kb. 3 falat kell átvinnie (ebből 1 vastagabb).

    Kliensek, ahogy már mondtam WLAN-on nem olyan fontosak. Van 3 Androidos telefon (2db Xiaomi Mi 4c, Huawei P9 Lite) meg 2 laptop. Ez utóbbiak közül az egyik az idő 95%-ban kábelt használ szóval nem olyan fontos (amúgy egy HP 450 G3), a másik pedig egy Lenovo Yoga 300.
    WiFi-n alapvetően csak böngészés, Youtube, Skype hívások mennék, semmi komolyabb. Alapvetően az RT-N16 sebessége is elég lenne erre, csak mint mondtam elég nagy az interferencia 2,4GHz-en. (meggyőződésem hogy valamelyik agyalágyult szomszéd WiFi-n torrentezik...)

    LAN-on egyszer ott van ugye az imént említett HP 450 G3, ezen dolgozom, aminek nincs nagy sávszélesség igénye, viszont sokszor csatlakozom róla VPN-re is. Ezzel nálam az RT-N16-al nem szokott semmi baj lenni, egyik kollégámnál viszont (valami Telekomos szolgáltatói routere van, nem tudom pontosan) folyamatosan "elmegy a net" ha fellép VPN-re. Gondolom valami DNS összeakadása van (?). Jó lenne ha ilyesmi nálam nem fordulhatna elő.
    Aztán van egy gaming PC aminek fontos lenne hogy nagyobb hálózati terhelés mellett is alacsony maradjon a késleltetése, e miatt is fontos lenne hogy valami értelmes SoC legyen a routerben.
    Van egy LG SmartTV is (szintén kábelen, mert a WiFi néha nem bírta a DLNA streameket).
    A negyedik port pedig egy kis home-server-é vagy HTPC-é, igazán nem tudom hogyan kategorizáljam (egy Athlon 5350-es kis gép). A forgalom nagy része tőle jön, csak a hajnali órákban áll meg pihenni kicsit de amúgy mindig megy, és folyamatosan fut rajta Torrent kliens, PLEX média szerver (ami alkalmanként kifelé a webes lejátszóján, befelé pedig DLNA-n streamel), sokszor játék szerver (pl. Space Engineers dedicated), TeamSpeak szerver, egy időben egy ASP.NET WebApplicationt is ez szolgált ki (és lehet hogy fog is még), szóval van neki forgalma rendesen.

    Mint mondottam a cél kb. az lenne, hogy:
    - az említett kis HTPC állandó forgalma mellett a gaming PC ping-je ne romoljon
    - stabil legyen a WiFi a lakásban - tökre nem baj ha nem gyors, de mindenképp 5GHz-re menekülnék a szomszédok elől
    - szükség esetén elég gyors legyen az 1Gbps netkapcsolat kihasználásához (ne legyen szűk keresztmetszer a CPU-ja miatt mint az RT-N16)

    Elnézést a hosszú rizsáért, első körben igyekeztem megspórolni ezt, de ha már így rákérdeztél... :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák