Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • béke

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #41132 üzenetére

    Szia Első Lépés az eredeti helyén Garázsban van a Fő modem (Digi 50Mb/s) Ott volt egy "Tp-Link...3-4K-s Router", Ez lett lecserélve az Asus-ra, A Garázsból kilépve 1m-- Jel Fullon 3-ason a jel, (Próbálva: Sony Xperia S,Fujitsu Laptop,iPhone 5s,) majd jobbra menetelve (nincs fal) 4m---konyha már csak 2-esen a jel, tovább menetelve hálószoba felé a nappalin át 8-10m--- jel 0-1 mind a három eszközön itt már lassan töltött be bármi is, vissza a ki indulóponthoz---- Előre lépve 2m-- Főbejárat kinyit jobbra 4-5m--- nos itt a terasz falak vastagsága 40cm-es Tégla.. itt 0 a jel nincs net vissza az ajtón belépve újra van jel 2-3-as.
    Fenti szinten lépcsőn felfele majd a kis szobába leültem 0-1-es a jel használhatatlan.

    Majd egy hosszabb kábel segítségével ki helyeztem az előszobába a bejárathoz a routert antennák kihajtva, nos itt a konyhába garázsban és a Hálószoba ajtó-ig fullon volt a jel, de a hálószobába belépve ami 7-8m már csak 1-esen volt a jel és használhatatlan, az erkélyről nem is beszélve hiába vittem ki a főbejárat hoz a routert a falakon nem hatolt át így az erkélyen ismételten nuku jel.

    Olyat is csináltam hogy a régi routert vissza kötöttem majd az asus-al rá csatlakoztatam elméletileg így is fel tudja erősíteni a jelet legalább is ezt írta, de semmi ugyan az. Nem volt sokkal jobb mint a 3K-s Router ami szerintem eléggé vicces :)

    A Lényeg az lenne hogy még ha ki is helyezzük a Routert mondjuk a nappaliba akkor is legalább a Hálószóba 7-8m,Fenti szobák 10-15-25m, és az erkély ami a nappali-tól a leghosszabb része is max 10-15m-e van és jó formán ugyebár műanyag nyílászárók választják el na ezeken a helyeken fontos lenne a jó minőségű jel.
    Na ehhez kellene valami jó fajta tényleg erős de azért ne túl drága kütyü

    Letört az ujjam ha valamit nem írtam le szólj.

    Alá írás :)

Új hozzászólás Aktív témák