Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    válasz AtHoS #27166 üzenetére

    Ezt elfelejtettem írni, hogy már megtaláltam én is. Nekem úgy tűnik, hogy ugyanazt a cuccot marketingelik több néven. Ez az USB recovery cucc a képek alapján pl. a Data Recovery Wizard. Ezt próbáltam, és nagyon össze-vissza talált file-okat.

    Az a gond szerintem, hogy abból indul ki, hogy törölve lettek a file-ok, és file-nyomok után kutat. Ha valami más romlott el, akkor ezt lehet, hogy észre sem veszi. Nálam a Windows valamiért nem tudta kiírni a file-okat, és talán nem jól zárt le valamit, vagy valamelyik könyvtárbejegyzést nem zárta le rendesen, nem tudom. Talán erre kéne progit találni, ami a file-rendszert magát állítja helyre (a chkdsk-ban nem bízom, bár nemrég épp lefutott automatikusan, és a frász után, amit az elején okozott, megnyugodhattam, mert "előteremtette" a láthatatlan file-okat, amik a korrupt bejegyzések miatt tűntek el, illetve szerintem csak simán túl sok file volt a partíció gyökerében)

    Mert azért ez nevetséges, hogy egy egész kártya elszálljon, és a recovery program sem talál meg valószínűleg mindent (nem volt időm átnézni, de volt ott töredék kép, amit az EaseUS mutatott, és annak nem kellett volna töredéknek lennie), miközben nem is lett sem törölve, sem rámásolva semmi, hiszen maga az Android is azt írta, hogy használhatatlan a kártya, helyezzem be újra (illetve formázni akarta).

    A másik, ezelőtti esetben pedig "csak" annyi történt, hogy az a 2-3 visszamozgatott file tűnt el, maga a kártya még használható maradt.

    Az pedig egy nagyon kedves ötlet a Windows részéről, hogy "try to save elsewhere". Azt már nem mondja, hogy honnan mentsem őket, meg hogy mi is lett a kártyával...

    Ja, és még valami. Az EaseUS talált úgy file-okat, a dátumuk alapján nyilvánvalóan újakat, amiket nem is töröltem, amikre azt írta, hogy nem tudja megjeleníteni őket (sima jpg, szövegesen mutatja a tartalmat, az alapján valid jpg, szóval elsőre azt gondoltam, hogy azokat annyira sérülten keríti elő, hogy nem jeleníthetőek meg, ami megint csak arra utalna, hogy nem igazán használható a program).

    Illetve voltak még olyan dátumok, amik helytelenek voltak az adott file-hoz szerintem. Az sem derült ki pontosan, hogy ha nyomok egy Recover-t, akkor az a kártyára magára kezd el dolgozni, vagy valahova máshova...

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Új hozzászólás Aktív témák