Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Úgy fest, hogy megadta magát a jó öreg Canon IP1500-am, így új nyomtató után kell néznem. Első körben két alternatívával, egy mono és egy színes lézerrel (viszonylag keveset nyomtatok, de ez idényfüggő, és tintást nem szeretnék megint).

    Az elvárásaim:
    - olcsó üzemeltethetőség (legyen utángyártott toner, ha az nem látványosan rosszabb, mint az eredeti, ill. nincsenek vele olyan bajok, mint az utángyártott tintapatronnal, jelesül hogy nem ízlik valamilyen alkatrésznek) Na meg ne kerüljön többe a toner, mint a nyomtató újonnan, ha nincs jó utángyártott :D
    - nem elsődleges, de jó, ha tudja a duplex nyomtatást, az IP1500-nál jól jött jópárszor ez a funkció.
    - Hálózati nyomtatás nem kell, és a sebesség sem feltétlenül fontos, türelmes ember vagyok :)
    - feketénél max. 20K (első tipp: Samsung ML1640), színesben egyelőre a Xerox 6110B-t néztem (de azt még nem leltem meg, miben másabb, mint a sima 6110; színesben hasonló árkategóriában keresgélnék, tehát Samsung CLP 310-315-öst néztem még)
    - a színek megléte vagy hiánya még konzultáció alatt áll, tehát mindkét típusra jól jönne egy tipp, melyiket is érné meg leginkább megvenni :)
    - Esetlegesen - Linux támogatás, bár elsősorban Windows-t használok, szóval ha úgy vesszük, nem létfontosságú

    Előre is köszönöm :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz mate0217 #1442 üzenetére

    20K környékén nincs jó kategóriájú fekete nyomtató? Mert a PCX-nél a szállítással együtt ez már 28K, annyiból meg majdnem kijön egy színes :B :U (ja a szállítással nem kukacoskodni szeretnék, csak szabolcsi vagyok :D Viszont itt is 25800, de ettől függetlenül áll, hogy ha ennyiért lenne csak jó fekete, akkor már inkább spórolok még egy kicsit színesre.) Szóval így ez a HP nekem drága bolt lenne...Meg a rövid leírásában semmi kiemelkedőt nem látok, sem sebességben, sem felbontásban nem tud extrát, ami ezt az árat indokolná így elsőre...még a tonerkapacitásra is annyit írnak (akár 5000 oldal), mint Samuék.

    Amúgy használunk a munkahelyemen 1020-as, ill. 1010-es HP-kat, megbízhatóan dolgoznak. Egyszerűek, mint a faék, és ez főleg akkor hátrány, ha pl. beragad a papír, vagy kifogy, villog rajtuk a piros lámpa, de a gépen azt se jelzi vissza, hogy bikkmakk...ilyenkor mindig nyomtatót kikapcsol-újra bekapcsol. Ez viszont nem tetszik benne.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Gondban vagyok, mert nagyon úgy néz ki, hogy megadta magát a Canon ip1500 nyomtatóm (2 oldalt kitolt minden hiba nélkül, azután meg csak minden 2. sort hajlandó nyomtatni, vagyis olyan, mintha csak egy irányba mozgatva a fejet nyomtatna...és csak a feketét, friss patronokkal :U :O ). Utódként, ha nem jön helyre, mindenképpen lézert néznék, és abból is belépőszintű színest.A színes része nem kellene nagyon gyakran, de akkor viszont tényleg fontos lenne, ezért ragaszkodnék a színeshez. Fotónyomtatásra vagy ilyenekre totál nem lenne használva, csak "alapdolgokra".

    Ami nyilván fontos lenne, az az, hogy megbízható legyen, és a tonert lehetőleg lehessen tölteni / legyen hozzá olcsó utángyártott. Ipari mennyiségben nem nyomtatnék, tehát a gyári is bírni fogja reményeim szerint jó ideig :)

    Amit a totál belépőszintből néztem, az 3 típus: Samsung CLP-310 ill. 315, valamint a Konica Minolta Magicolor 1600W. Xerox 6110-est már nem nagyon látok sehol. Van esetleg ezeken kívül valami, ami jobb és nagyjából ebben a 30-35K-s ársávban mozog, vagy ha nincs, akkor ezekből melyik lenne a legjobb döntés?

    Köszönöm előre is a választ :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Változott egy kicsit a felállás, és úgy fest, van lehetőségem elég jutányos áron venni színes lézert...Pontosabban több típust is: Konica Minolta Magicolor 1680MF , Konica Minolta 2530DL , és a többek által is ismert 1600W, ugyanebből a márkából.

    A kérdésem az lenne, hogy mennyire "jó" maga a márka, illetve mire számíthatnék tonertöltés és fenntarthatóság, gazdaságosság terén, ha ezeket választanám? Valamint a megbízhatóságukról, vagy az esetleges szervizháttérről sem tudok túl sokat...érdemes lenne egy ilyenbe beruházni, vagy keresgessek másfélét?

    Köszönöm előre is a választ...pár napon belül döntésre kéne vinnem :B

    engeecopper: köszönöm az előző hsz.-ra a választ :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Én is nyomtatót keresnék, irodába, egy javíthatatlan HP Officejet pro 8000 helyére. Tintásban gondolkodom, mivel színes kellene, és a színes lézerről másik topicban lebeszéltek. A gond az, hogy a kérdéses irodában van egy nagy fénymásoló, és a költséghatékonyság miatt arra megy a nyomtatnivalók nagy része. Színesre csak ritkán van szükség, de akkor nagyon. Emiatt kicsit parázok a patron beszáradástól is...

    A szempontok:
    - 35K körül jó lenne, ha megállna
    - viszonylag olcsó legyen bele az eredeti patron (utángyártottal nem szeretnénk etetni), és ezzel bánjon a nyomtató gazdaságosan, ha lehet :)
    - képet ritkán nyomtatnánk vele, de ha igen, akkor feltétel, hogy ne legyen ótvar ronda (ebben a HP nem igazán jeleskedett)
    - scan funkció nem feltétel
    - előny, ha hálózati, de wifi nem kell
    - és legyen megbízható, lehetőleg ne száradjon be a fej / patron hamar, előny a minél hosszabb garancia.

    Tudnátok egy megfelelőt ajánlani? :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Benőke #9084 üzenetére

    Először is köszi a választ :R Nos, nyomtattunk fotópapírra, HP Premium plus volt az alany. És a képek a legjobb minőségben ugyan viszonylag élesek voltak, de jóval sötétebbek, mint ami a monitoron megjelent. Illetve érdekes módon általános nyomtatást alkalmazva egyáltalán nem volt rosszabb a kapott minőség, mint fotónyomtatáskor :U

    A színes nyomtatás legnagyobbrészt nem fotókra korlátozódna, max. 1-2 alkalommal lenne rá szükség, prezentációs céllal (termék hibatípusok bemutatása, szerszámok fotói, stb.). De jellemzőbb lesz a színes oldal, így az előbb említett képeket is inkább ide sorolnám, mert ezeket sem tervezzük fotópapírra nyomtatni, inkább dokumentumok részei lesznek. És igen, A4 méretűek lesznek a fotók, 9x13, 10x15, stb. méretű képek nem igazán lesznek, vagy csak elvétve (1-2 alkalom / év).

    Oldalszámra nem tudok még nagyon becslést sem mondani. A nyomtatandó dokumentumok legnagyobb részéhez nincs szükség színesre, na meg arra ott van a nagy fénymásoló. Eleve az a gond, hogy ritkán kellene színes, de ha kell, akkor nincs kecmec, és falusi cég révén azt sem nagyon tudjuk megoldani, hogy elvisszük ilyenkor a cuccot valami ezzel foglalkozó helyre (és a céges adatok miatt ez amúgy sem lenne szerencsés). A mennyiségre egyszóval azt tudom mondani, hogy éves szinten kevés. A nyomtató áram alatt tartása szintén megoldott lenne. Szóval ami a legfontosabb, az az, hogy azt a kevés melót, ami a nyomtatóra jutna, azt megbízhatóan legyen képes elvégezni jó pár évig.

    Legjobb lenne amúgy egy másik Officejet 8000, vagy 8500, hogy a szinte új eredeti patronok se vesszenek kárba, csak már kifutott típus :( A 8100-hoz pedig ugyanezek már nem jók.

    Az Epson külső tartályos megoldásai (főleg az L110) milyenek szerinted?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Benőke #9087 üzenetére

    "Egyébként nem tudom mi a baj, de lehet kapni nyomtató fejet ha pl beszáradt vagy csíkoz."
    Fejhibás lett, de hiába tettünk bele új feje(ke)t, azt is kapásból hibásnak jelezte. Elvittük, fejcsere...jó volt kb. 1 hétig, és nyomtattunk vele vagy 30 oldalt maximum. Ekkor újabb fejhiba...gariba vissza, hogy a fej rossz, arra tippelt mindenki, hogy az újonnan beszerelt gyári hibás lehetett. De a harmadikkal már szinte rögtön kakukk volt, ugyanúgy fejhiba (ez minden alkalommal a cián-magenta volt), ezt követően pedig a fekete-sárga is hibát dobott :( A szerviz szerint jó eséllyel elektronikai gondja van, tehát permanensen fog fejhibázni, hiába cserélgetnénk, és azt nem tudják javítani, a HP pedig új panelt vagy ilyesmit nem értékesít. Szóval kuka.

    Mi is autóipari beszállítók vagyunk egyébként, és az auditokra, doksikra valóban kell színes ábra, de ezek mennyisége nem horror szerencsére :) Új termék bevezetésénél viszont fotós dokumentációt nem kell csatolnunk, szóval ha a színes nyomtatás megoszlását nézzük, akkor olyan 80:20-ra mondanám a diagramokat és hasonlókat, illetve a fotókat. Szóval nem kimondottan fotónyomtatóra van szükség, hanem egy olyanra, ami ha kell, azt is elfogadhatóan nyomtat :) A Maxify, az iX és a Pro Canon már nagyon túl van a kereten, és ilyen fölösleges is lenne.

    Az Epsonokkal miért voltak problémáid?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Urak!

    Egy gyors kérdésem lenne: HP OfficeJet Pro 8100 vagy HP OfficeJet 6230? Melyik lenne az inkább ajánlott? Néztem az Epson külső tintás megoldásait is, de inkább e kettő közül választanánk (vagy a max. 35K-s kategóriában ha ajánlotok valami másat :) )

    A korábbi hsz-eimből kiollóznám az igényeket: A színes nyomtatás legnagyobbrészt nem fotókra korlátozódna, max. 1-2 alkalommal lenne rá szükség, prezentációs céllal (termék hibatípusok bemutatása, szerszámok fotói, stb.). De jellemzőbb lesz a színes oldal, így az előbb említett képeket is inkább ide sorolnám, mert ezeket sem tervezzük fotópapírra nyomtatni, inkább dokumentumok részei lesznek. ha a színes nyomtatás megoszlását nézzük, akkor olyan 80:20-ra mondanám a diagramokat és hasonlókat, illetve a fotókat. Szóval nem kimondottan fotónyomtatóra van szükség, hanem egy olyanra, ami ha kell, azt is elfogadhatóan nyomtat :)

    Ahogy láttam, a 8100 színes felbontás terén jobb, de nem tudom, mekkora a különbség az életben :U

    Egyébként nagyon nem lesz használva, a fekete doksikat jobbára lézerrel toljuk, ami elég alacsony költséggel pörög (az eredeti festékhenger is sokáig tart, és ~12K).

    Köszönöm a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Benőke #9116 üzenetére

    Igen, néztem én is... És köszönöm, megrendeltem a 8100-at, remélem pár évet sikeresen lehúz :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Új hozzászólás Aktív témák