Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sweetraver

    csendes tag

    Helló!

    Nyomtatót (fénymásolót) szeretnék vásárolni...amire kell:

    1. Egy kisebb irodába lenne, ami azt jelenti, hogy van amikor 150-200 oldalt is ki kell nyomtatni egymás után. De ez havi 2-3 alkalommal van. Ezenkívül napi 20-25 oldal lenne. Viszont olyan hét is előfordul, h nem kell használni semmilyen szinten.
    2. Fénymásolásra is kellene, napi kb. 30-40 oldalra, de az itt is áll, h akár 1 hétig sincs használva. (sőt sztem itt még 2 hét is)
    3. Faxos legyen
    4. Színeset is lehessen vele, de havi 20-30 oldalnál nem lesz több színes nyomtatás illetve fénymásolás
    5. Wifi előny, de nem feltétel
    6. 50-60 ezer Ft-ig
    7. Gazdaságos legyen

    Olvasgattam a fórumot, s többen Epson-t ajánlanak. Nekem itthoni használatra volt már Canon, Epson és HP nyomtatóm is, és se a Canon-nal, se az Epsonnal nem voltam megelégedve! Elég gyenge minőségű volt a nyomtatásuk és lassúak is voltak. (Ismerősöknek is sok gondjuk volt Epsonnal) Egyetlen előny volt, h olcsó volt a patron mind2be. Utána vettem egy HP PSC 2355-t ami 5 éve kifogástalanul működik! A mostani Epsonok már jobb minőségüek, mint az 5-6 évvel ezelőttiek? (mondjuk anno 30k-ért vettem, szóval nem túl minőségit)

    Tudnátok segíteni, hogy mit érdemes vennem?

    Köszi!

  • Sweetraver

    csendes tag

    Na akkor még 1szer...

    Nyomtatót (fénymásolót) szeretnék vásárolni...amire kell:

    1. Egy kisebb irodába lenne, ami azt jelenti, hogy van amikor 150-200 oldalt is ki kell nyomtatni egymás után. De ez havi 2-3 alkalommal van. Ezenkívül napi 20-25 oldal lenne. Viszont olyan hét is előfordul, h nem kell használni semmilyen szinten.
    2. Fénymásolásra is kellene, napi kb. 30-40 oldalra, de az itt is áll, h akár 1 hétig sincs használva. (sőt sztem itt még 2 hét is)
    3. Faxos legyen
    4. Színeset is lehessen vele, de havi 20-30 oldalnál nem lesz több színes nyomtatás illetve fénymásolás
    5. Wifi előny, de nem feltétel
    6. 50-60 ezer Ft-ig
    7. Gazdaságos legyen

  • Sweetraver

    csendes tag

    Sziasztok,

    érdeklődnék, hogy milyen nyomtatót ajánlotok a következő paraméterek alapján:
    1. Tintás vagy lézer? mindegy
    2. Fekete vagy színes? Színes, bár főként fekete-fehér nyomtatásra lenne használva, de mindenképp kell színes is bele, mert vannak olyan word dokumentumok, amikben van pár sor színes szöveg, grafikon, néha diagram.
    3. Mire használnád? Excel táblázatok, word dokumentumok grafikonokkal, diagramokkal, néha 1-1 képpel
    4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Változó. Negyedévente "csúcsidőben" akár napi 100 oldalt is 1-2 hétig, aztán hetekig semmi
    5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? elképzelhető hogy hónapok, de 2-3 hét biztosan.
    6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, automatikus kétoldalas nyomtatás. Esetleg rejtett laptároló
    7. Mennyi a keret? 80 ezer körül. De rugalmas vagyok, ha vmivel drágább, az is beleférhet.
    9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? mindegy, gazdaságos legyen az 1 lap nyomtatása, ha ez megoldható gyári patronnal, akkor az is jó.

    Köszönöm

  • Sweetraver

    csendes tag

    válasz Varshi #14605 üzenetére

    Köszi szépen!

    Jelenleg is egy Epson van, egy L382-es. De sajnos nem tud automata 2 oldalas nyomtatást. Viszont nagyon jól bírja, akár patron szempontból, akár beszáradás szempontból!
    E mellé szeretnék egy másikat, hogy párhuzamosan tudjunk dolgozni asztali gépen és laptopon is, ne kelljen várni a másikra, ha épp 100 oldala nyomtatást küldött rá.
    AZ automata 2 oldalas nyomtatás fontos lenne, mert én kifutok a világból amikor 50-60 oldalt kell kézzel forgatni, úgyhogy inkább szánok rá még plusz pénzt, de ez legyen benne.
    Köszi még egyszer!

Új hozzászólás Aktív témák