Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz epzon #2124 üzenetére

    Az EPSON Sx218 nyomtatónál utángyártott patroncsere mennyire problémás? Szokott vele probléma lenni, vagy nem hisztizik a nyomtató, ha nem eredeti a patronok...?

  • Meridian

    senior tag

    Én a múlt héten vettem egy EPSON Sx218-at, 15ezerért. Szvsz megéri ezt pénzt - hisz egy viszonylag jó scanner is van benne -, utángyártott patron hozzá (6. generációs, még a gyári patronok mellett is műxik) 490Ft/szín, de most valami egészen elképesztő berhelésre bukkantam, ami szinte az összes EPSON nyomtatóhoz jó, annak aki sokat nyomtatna:

    [link]

    Amúgy előzőleg egy Canon iP4500 volt, ami szebben nyomtatott, meg többféle fokozatban lehetett állítani a tintahasználatát, de cserében a fej könnyen beszáradt - hamar tönkrement -, igaz valamivel szebben nyomtatott, mint az Epson.

    A dokumentum nyomtatás esetén az EPSON eléggé tintapazarló, feláztatja a papírt, de a vázlatnyomtatási módja szvsz teljesen használhatatlan (minden második csíkot nyomtat csak ki minimum tintával - halvány rossz) szimpla nyomtatás esetén a 4pl/csepp vs 1pl/csepp a Canon javára takarékosabban használja a patront, igaz kisebb is a tartálya...
    de amúgy a két nyomat közt alig van különbség, végülis a fénymásoló papír ennyit bír.
    Az eredmény az EPSON esetében is teéjesen jó - csak kár hogy nem lehet fokozatokat állítani a tintahasználatnál (kevesebb is elég lenne szövegnél).

    Fénykép esetén is kijön a cseppméretek közti különbség, de a különbség csak 5-10 cm-ről, nagyítózva látszik. Szóval, egész jó kis nyomtató.

    És a fenti linkelt videó alatti termék az meg brutális - ilyet nem láttam a Canon-hoz... azzal aztán lehet nyomtatni párezer oldalt... :) És néztem a külföldi árakat, egy készlet 9 angol fontba kerül, ami nem sok.

    De megérdeklődtem egy toneres cégnél kapható lesz-e nálunk is a cucc, szvsz igen... :)

    A videó régebbi, de youtube-on rá lehet keresni konkrétan az Sx218-ra is (meg a többi típusra is), ahhoz is van bemutató videó :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák