Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Osynho #1503 üzenetére

    Az általad kinézett Canon-nak van beépített FAX-modulja is.Mindenképpen ilyen kell? Mert ha ezt a funkciót tudod nélkülözni, nagyon baráti áron vannak olcsó utángyártott (és könnyen újratölthető) patronnal működő EPSON multik.
    Multifunkciós fekete toneres lézer

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    Igazából a multifunkciós lézer, amit belinkeltem, csak ártájékoztatásnak szántam. Ha a fekete-fehér szuper akcióban ennyibe kerül, gondolom a színes még drágább.
    Ahogy massiveauto mondja (márpedig ő szervízes, tehát ért hozzá) az EPSON eredeti patronokkal nehezebben szárad be (köszönhető a méregdrága DuraBrite-nak). Ami az EPSON előnye, az könnyen a hátránya is lehet: a színenként cserélhető fajtáknál csak magát a tintatartó tartályt cseréled, ami alacsonyabb kiadást jelent a többi gyártóhoz képest. A hátrány viszont az, hogy a fej az örökre a nyomtatóban marad, és ha beszárad, akkor egy új nyomtató árába kerül a cseréje. És itt még bejátszik az az apróság is, hogy csak akkor hajlandó nyomtatni a gép, ha mind az összes szín patronja a helyén van, és egyik sem üres (még a csak fekete nyomtatást sem engedi ha pl.: a magenta kiürült).
    A kétpatronos HP, Canon esetében más a helyzet: a patronnal egybe van építve a fej. Ha beszárad, veszel másik patront (ami ugyan drágább, mint az EPSON-é). Engedi csak az egyik patront használni (logikusan ha csak a fekete van benne, színeset roppant nem nyomtat; de fordítva már nincs gond: csak a színesből kikeverheti a fekete színt) - itt kétféle patron van: a fekete és a színes (amelyik egyben tartalmazza a cián, magenta, sárga színeket; és az egész patron cserére szorul, ha az egyik tartályából kifogy a szín).
    Otthoni minimális felhasználásra valóban jó megoldás a két-patronos nyomtató/multi (jó árban is vannak).
    Személyes véleményem: Én egy ilyen 2-patronos multifunkciós HP-ről váltottam nemrég egy 4 patronos EPSON-ra. A HP-hez 5000 akciósan egy eredeti fekete patron, utángyártott 2500-3000 körül mozog. Az EPSON-hoz az utángyártottat megkapom 500/db-ért (az eredeti 3000-3500 környékén). Így most, hogy elkerüljem a beszáradást, többet kell nyomtatnom (kb. hetente 1 színes képecskét). Viszont amióta megvan, az egész családnak én nyomtatom a fotókat.
    Ezek figyelembevételével kell dönteni, és a saját tervezett használatához megfelelő mellett tenni le a voksot.
    Jó döntést, és szerencsés vásárlást kívánok!

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Osynho #1508 üzenetére

    Személyesen egyik általad megjelölt Epson-t sem ismerem, de a két leggyakoribb széria (sx200-as és sx400-as) modelljei nagyon jó ár/érték arányt képviselnek. Mindegyiket t071x (aminek a csökkentett kapacitású megfelelője a t089x) típusú patronokkal kell táplálni. Ezek utángyártott változatban 500 ft/db áron (néhol alatta) vannak. (Ha a későbbiekben az Epson mellett teszed le a voksot, létezik chip resetter is hozzá, 3000 Ft-ért, de ez majd egy másik hsz-ben.) Az SX200-as széria beépített memóriakártya-olvasóval és USB-s PictBridge funkcióval rendelkezik. Az SX400-asok pedig ezeken felül még komolyabbacska LCD-kijelzőt is kaptak (ami a PC nélküli memóriakártyáról való nyomtatást segíti). Nagy általánosságban ennyi köztük a különbség (meg még 4-5000Ft).
    Kérd ki logic3 és lamiki véleményét is (ők SX200 boldog tulajok)!

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Osynho #1509 üzenetére

    Bluetooth hálózatod van??? Vagy csak arra gondoltál, hogy a laptopodról, vagy egy másik BT-adapterről csatlakoznál hozzá (a BT hatótávolság 10 vagy 100 méter maximum, NYÍLT TEREPEN)? Azt a heti 1-2 oldalt szerintem hálózat nélkül is ki lehet nyomtatni... De ha annyira hálózni akarsz, létezik beépített wifis Epson is (SX600)...
    kérdésedre a válasz: Nem tudom, melyik Epson-hoz lehet opcionálisan BT-t szerezni, de egy 2000 Ft-os USB-s BT-adapterrel kétlem, hogy menne a Canon...

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Osynho #1514 üzenetére

    Canon Pixma MX320 25.000 + opcionális Bluetooth BU-30 újabb 25.000 = 50.000
    Wifi-s, Ethernet-es SX610 45.000
    Nézelődök olcsóbb wifis multi után, ha találok, még írok!

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    Úgy hirtelen:
    SX515 29.380 => erről még nem hallottam
    sx400 wifi 28.900 => ez meg szerintem elírás; nem hiszem, hogy készítettek az sx400-ból wifi-set...

    Az inkompatibilitás virágkorát éljük: a 6 évvel ezelőtti ugyanolyan dugós Nokia headset-et nem fogadja el az új Nokia... Ha lenne olcsóbb alternatíva a BT-ből, az nem érné meg a Canon-nak...

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Osynho #1518 üzenetére

    Most hogy találtam egy ilyet, nekem is szimpi... Kellene találnod valakit, akinek van vele kapcsolatos tapasztalata... 2009. októberi teszt => friss a nyomtató, de alig lehet hallani valamit róla.

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Zolás #1520 üzenetére

    Ez a HP ugye egy beépített LCD-képernyő, memóriakártya és PictBridge (valamint ethernet, wifi, bt) nélküli All-in-One multifunkciós. Ez megfelel az sx100-as szériás Epson-nak (12000-15000). Ennél kicsit komolyabbak az sx200-asok (színesből 3x annyi fúvóka + memóriakártya-olvasó + PictBridge => 15000-18000). Mindegyikbe t071x típusú patronok kellenek kb. 500ft/darab az utángyártottból. Viszont ezek nem tudnak nyomtatni CD-re, DVD-re, mert hajlítja a lapot (a hátsó lapadagolóból húzza be).
    Ha még kell valami adat, olvass vissza egy kicsit, párszor már le van írva. Van már egy pár elégedett használó...

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz massiveauto #1528 üzenetére

    De legalább kiderült, hogy van olcsóbb wifi-s is. Akkor itt már van néhány alternatíva.
    Az egyik oldalon 22.000-ért wifi-s HP, drága patronokkal, de patronnal cserélhető fejjel (ha beszárad).
    A másik oldalon 30.000-ért wifi-s Epson 500Ft/patron (4 patronos, a nyomtatóba épített fejjel, korábban leírt előnyeivel és hátrányaival).
    A harmadik oldalon lézeres, a többinél drágábban, de nem szárad be.
    A negyedik oldalon pedig a 25.000-es Canon, opcionálisan bővíthető Bluetooth-szal.
    És mindez néhány óra alatt. Jó válogatást!!!

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz BenJoe80 #1531 üzenetére

    Helló!
    Elsősorban tisztázni kellene pár dolgot:
    1, Mennyire értenek szüleid pl. a patroncseréhez? Mert egy 4-patronos, színenként cserélhető rendszerben azért egy kicsit idősebb és nem ilyen jellegű ismeretekkel rendelkező korosztálynak kihívást jelentene egy ilyen művelet.
    2, Milyen gyakran használnák? Ha a tintapatron beszárad a fejbe, akkor a fejet jobb esetben tisztítani, rosszabb esetben cserélni kell. Ez a HP 2-patronos esetében úgy működik, hogy veszel új patront a beszáradt helyére (mert itt a patronba be van építve a fej). Az Epson-nál viszont a fej a nyomtatóba van építve fixen... ha beszárad és cserélni kell, az egy új nyomtató árával vetekszik. Ennek elkerülésének érdekében célszerű hetente nyomtatni az összes színből egy keveset. A lézer nem szárad be (mivel por van benne).
    3, Írtad, hogy szöveg nyomtatásra lenne. Gondolom ez arra utal, hogy a színes nem lenne használva, vagy aránytalanul kevés alkalommal.
    Lehetőségek:
    1, Epson (és azt hiszem, Canon) színenként cserélhető patronok esetében általában 4 patronos rendszerekről beszélhetünk, ezekhez a legolcsóbb a(z utángyártott) patron beszerzése: 500Ft alatt is lehet találni, mivel itt csak a tintatartó tartályt kell megvenni, a fej fixen be van építve. Ha ez beszárad, az egy nagyon drága csere, vagy jobb esetben néhány körülményes tisztítás segítségével orvosalható csak. Mivel itt a gyártók gondoltak erre, így beépítettek egy "védelmet": ezek a típusok csak akkor hajlandóak nyomtatni, ha be van helyezve az ÖSSZES patron, és nem üresek. Így pl. a nyomtató feketét sem hajlandó nyomtatni, ha kifogy a cián vagy a magenta, vagy a sárga.
    2, A 2-patronos (egyik fekete, másik színes) rendszerek fogyóanyagai közepes árat képviselnek (HP 21 - 2500-5000). Ha beszáradna, csak a patront kell cserélni. Képes csak az egyik patronnal is működni (pl.: csak színes patronnal is tud feketét nyomtatni).
    3, A lézer nem szárad be, gyors, szép szöveget nyomtat - monokróm (csak feketét nyomtató) egész olcsó, a színes jócskán drágább. Toner kell bele, amik 5000-30000 Ft között mozognak, de 1000-5000 oldalt kibírnak.
    Vélemény:
    Szerintem egy használt (biztos forrásból származó), multifunkcióssal járnál a legjobban: leginkább 5000-8000-ért egy 2-patronos HP-t leakasztani (előtte nézz utána, milyen patron kell bele, és azt mennyiért tudnád beszerezni; amúgy az új ára kb. 13000-15000), vagy 10000-15000 környékén egy lézeres (egyik haverom most hozott be osztákból 15.000Ft-ért egy OKI B2520-at, ami monokróm lézer, FAX, scanner, fénymásoló, kb. 70%-os tonerrel, hibátlan állapotban, magyar menüvel; de ehhez egy toner 32000-37000Ft 2200-4000 oldalhoz; utángyártva 14000Ft a 4000 oldalhoz).
    Egyéb:
    - A nyomtatóknál a "Copy" vagy másoló funkció működése: a scanner része beolvassa a rá helyezett lapot, és azt kinyomtatja. Ehhez nem kell számítógép, egyes modellek képesek néhány plusz funkcióra ilyenkor: nagyítás/kicsinyítés, sötétítés/világosítás, stb...
    - Amire még érdemes figyelni: GARANCIA! Ez általában ugrik, ha nem eredeti fogyóanyagot teszel bele (már ha ki tudják deríteni ezt). Ha használtan veszed, célszerű nem lejárt garanciásat keresni. Talán találsz olyat, aki megszabadulna a belépőszintű multifunkciós nyomtatójától, mert rájött, hogy egy Epson-t olcsóbb fenntartani, ha fotót nyomtat...

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz BenJoe80 #1532 üzenetére

    Ha valamit kinézel, nézz utána a fogyóeszközöknek mondjuk itt a bal oldali keresőben!
    Pl.: SCX-4300
    - eredeti
    - töltés

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz BenJoe80 #1535 üzenetére

    Lézernyomtató: a lézernyomtatóban speciális, fényérzékeny anyaggal bevont és elektromosan feltöltött henger található. Ezen egy lézersugárral jelölik meg a nem fehér pontokat: ahol a lézer a hengerhez ér, ott a henger semleges lesz vagy ellentétesen lesz töltött a henger többi részéhez képest. Amikor pedig a henger a festékrésszel érintkezik, akkor azokra a részekre tapad festék, melyeket nem ért a lézersugár. A festék ezután átkerül a papírra, majd beleolvad, mikor a papír áthalad egy 200 °C-os hengerpár között. A színes lézernyomatóban lényegében négy közönséges lézernyomtató mechanikája épül egybe, és az egyetlen fényérzékeny hengerükre a világoskék (cián), lila (bíbor), sárga és fekete festékhengerekről egymás után kerülnek fel a színek. A négy színnel való átfestéshez a lézersugárnak négyszer kell végigfutnia a fényérzékeny hengeren. /wikipedia/
    A lézernyomtatókba a tonert kell cserélni, ami port tartalmaz.
    A tintasugaras nyomtatók egyes változatai (főként Epson) azok, amelyeknek a feje egybe van építve a nyomtatóval, csak szakember tudja cserélni, a patron, amit Te teszel bele, az "csak" tintatartó tartály (ezért olcsóbb).
    A Samsung lézeres nyomtatók egész népszerűek, mert olcsók. Nekem ez a márka közepes képet fest: a videójuk gyenge (már rég kidobtam), a mobiljuk (alsó kategóriás) kezelhetetlen, lassú, de hibátlanul működik, a TV pedig stabilan hozza az áráért elvártakat. Ennyit tudok a Samsung-ról, és a lézerekben sem vagyok otthonos; amit találtam, az a google és a wikipedia jóvoltából volt...

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz szbence #1538 üzenetére

    Szia! Nekem ESPON DX7400-m van (a készülékház színében van különbség csak a Tiedtől), és maximális megelégedettséggel használom. EzPrint utángyártottal etetem, amiket 1. kifogyás után resetelek. A patronokat 500-ért veszem, és tökéletesen működnek a nyomtatóval (mivel minden 2. kifogyás után cserélem, így csak 250/patron => később pedig a még olcsóbbra kijövő töltés is szóba kerülhet nálam). Milyen utángyártott patront szereztél 1000-ért? Próbálj meg egy másik típust, max. egy patronszett árát bukod (2000,- ha 500/db-ért rendelsz), de ha bejön marad egy f@sza kis nyomtató-fénymásoló-szkennered.
    Lamikinek vannak jó tanácsai a csíkozás kiküszöbölésére, érdemes azokat is megpróbálni:
    kevésbé drasztikus:
    1, fúvóka ellenőrző mintázat nyomtatása (PC nélkül: nyomtató kikapcsolt állapotában Stop gomb folyamatosan nyomva, közben bekapcs gomb) => valószínű néhány csík hiányos lesz
    2, Epson Status Monitorral fejtisztítás
    3, újbóli fúvóka-ellenőrzés
    4, ha még mindig nem tökéletes: nyomtató kikapcsolása, ami egész éjszakára (8-12 óra) így marad
    5, másnap újból bekapcsolni, ismételt fúvóka-ellenőrzési mintázat
    6, ha ez még mindig nem tökéletes: fejtisztítás (Epson Status Monitor)
    7, újbóli fúvóka-ellenőrzés
    Ha még mindig problémás, jöhet a Drasztikus megoldás (keress rá ebben vagy az Epsonos topicban a zöld bogároldós megoldásra)!

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz szbence #1540 üzenetére

    Ha valaki beruház egy Epson-ba (a színenként cserélhető tintasugaras), annak tudnia kell pár dolgot:
    1, mivel színenként cserélhető, elég gazdaságosra jön ki a fenntartása, mivel csak a kifogyott színt kell cserélni
    2, a fej fixen be van építve a nyomtatóba, így csak a tintatartó tartályt cseréled
    3, olcsóbb hozzá mind az eredeti, mind az utángyártott fogyóanyag, mint más gyártóké (lehet, hogy egyes Canon-ok, vagy Lexmark-ok jobbra jönnek ki, de azokat nem ismerem), mivel csak a tintatartó tartályt cseréled (míg pl.: HP-nál a patronnal egybe van építve a fej, így egy új patron behelyezése esetén a fej is cserélésre kerül)
    4, a fix fej védelmének érdekében vannak beépített funkciók, ilyen pl.: az, hogy a nyomtató csak akkor enged nyomtatni, ha mindegyik patron be van helyezve és nem üresnek érzékeli őket (még a csak fekete tintával való nyomtatáshoz is kell neki az összes szín, függetlenül attól, hogy egy piktoliternyit sem használ egyikből sem)
    5, köztudott, hogy az Epson pocsékolóan bánik az értékes tintával, főleg ha fejtisztításról van szó
    Ezekre a védelmi funkciókra azért van szükség, mert a fixen beépített fejnek a nyomtató egész életében ki kellene tartania (a nyomtató árával vetekszik egy új fej!!!)!
    Viszont az utángyártott tintapatronokat rendszerint úgy reklámozzák, hogy a gyári kapacitás 2-3x-ára vannak töltve. Ez így igaz is, de sajnos a chip erről az emelt kapacitásról nem igazán tud. Tehát ha a nyomtatód 2-3 fejtisztítás után jelzi, hogy szerinte a patron felét sikeresen ellőtte a használt-tinta-tartó-tartályba (Waste Ink Pad - ennek a telődése miatti hibaüzenet is viszonylag gyakori a külföldi fórumokon), az csak a chipen tárolt információra vonatkozik (utángyártott patronok használatánál megéri 1,5 garnitúra árából beruházni egy resetelőre, még ha nem is töltöd a chip szerint üres, valójában min. félig tele patronokat).

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz szbence #1542 üzenetére

    Ez hardveres dolog (egyes típusoknál lehet, hogy tudja szoftveresen is, de azok nem az európai piacra készültek; bár a legutóbb a CX7300 adjustement programmal kapcsolatosan olvastam valahol, hogy a Waste Ink Pad error-t javította a DX7400-n - de ha átírja a firmware-t CX7300-ra akkor nagy lesz a gond, mert hozzávaló patront nem forgalmaznak Európában).
    Ez a resetelő egy 2500-3000 Ft-os beruházás, amit 1x kell megfizetni, és állítólag 1000 nullázás erejéig elegendő töltöttségi szinttel rendelkezik a beépített telep. Korábban az itmedia-tól lehetett rendelni (itt most hiánycikk, a HA-1000 nem jó a 9-tűs patronokhoz), aztán a printymax-ot is ajánlották, de én a vateráról szereztem (ez csak a 9-tűshöz, ez pedig mind az újabb, 9-tűshöz mind a régebbi, 7-tűshöz jó). Fontos, hogy a t071x típusú (9-tűs) benne legyen a kompatibilitási listában.
    Ha postán rendelsz, számold bele a szállítási költséget is (a vateráshoz tudok adni személyes adatokat is, ha nem lennél regisztrálva)!

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz szbence #1544 üzenetére

    A vateráról ettől az eladótól rendeltem, lezajlott minden rendben, ha nem is a leggyorsabban (kb. 1-1,5 hét alatt). Én YXD-968-ast vettem (csak a 9-tűsekhez), későn láttam meg ugyanannyiért a 9- és 7-tűsekhez is jót (ami így jobb ajánlat). 400 a postaköltség, tehát 3400-ból házhozszállítva kapod (nekem újnak tűnt, és rendben működött is; kaptam rá visszavásárlási garanciát is, ha gond lenne - de ezt még a leütés előtt beszéld meg az eladóval).
    Ha inkább a személyes vásárlás mellett döntenél: Miskolc eléggé nagy, talán van valamelyik nyomtatási szaküzletben ilyen (kérdés, hogy mennyiért)...

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz szbence #1546 üzenetére

    Ki tudja, mit hoz a jövő? Lehet, hogy a későbbiekben lesz egy régebbi EPSON-od is, vagy egyik haverodnak besegítesz azzal, hogy kölcsönadod neki. Ugyanolyan árban jobb ajánlat a többet tudó. (Amikor én rendeltem, még 500 Ft-tal drágább volt a 7-9 tűs, így az YXD-968-at rendeltem, aztán később visszanéztem, és akkor már lejjebb ment a kombináltnak az ára - de hát addigra már leütöttem az aukciót.)
    De Te döntesz. Azért kérd ki a többiek (Lamiki, Stirlitz) véleményét is.

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz szbence #1548 üzenetére

    "(...) biztos sok utángyártottat kipróbáltál (...)"
    Nekem kb. 1,5-2 hónapja van Epson-om (DX7400). Ezalatt az idő alatt az első utángyártott tintapatron-szettet használom (ami ezPrint márka, v6.0 chipekkel), a magentát kellett 1x resetelnem (de nem töltöttem). Maximálisan meg vagyok elégedve ezzel a márkával (már amennyire ekkora tapasztalattal a hátam mögött megengedhetem magamnak). Állítgatás nélkül is (szemmel láthatóan) tökéletes színekkel nyomtat, Legjobb Fotó módban, AgfaPhot Premium Glossy A4-es papírra. Még az elején azt olvastam itt a fórumban, "ha valamelyik utángyártott bevált, tessék annál maradni" => nekem bevált az ezPrint. Akiket eddig ismerek az oldalról: Lamiki ezPrint-es (de ő tölti is magának), Stirlitz Orink-es (ő is tölti magának).

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz szbence #1551 üzenetére

    Bocs a késői válaszért, nappalos voltam. Innét rendeltem őket:
    9db-os 3960,-
    4 db-os 1900,-
    Csak dícsérni tudom őket: segítőkészek és piszok gyorsak (Veszprém megye egy eldugott településére hozták házhoz) voltak; tökéletesen működnek a DX7400-val (és csípik az YXD-968 resetter-t)!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák