Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B-L-A-C-K

    titán

    válasz Piftuka #3589 üzenetére

    Szia.

    Színes lézernyomtatót szerintem ne vegyél, ami normális azt ilyen árkategóriában nem kapsz, jobban jársz egy mono lézernyomtatóval.

    Szerintem neked bőven elég lenne egy Epson M1200-as, de először ajánlom inkább neked a költséghatékonyabbat...Ha még találsz akkor Epson M2000D fekete fehér lézernyomtatót, kifutó termék de még rá lehet akadni. Mindenki csak dicséri, panaszt még nem nagyon olvastam róla. 25 ezer forint körül van, 1200 x 1200 dpi, 28 oldal/perc duplexfunkció, stb.... Kezdeti gyári tonere 2000 oldalas, majd ha kifogy, és veszel bele másikat az már 8000 oldalra elég, és utángyártottat tonert már lehet kapni nevetséges 5.389 Ft-ért, ami természetesen ugyan olyan jó mint a gyári, de gondolom ezt tudod hogy gyárit nem érdemes venni, mert drágább mint maga a nyomtató, és csak pénzkidobás az egész...Szóval ilyen árkategóriában ez a legköltséghatékonyabb, ha 8000 tonerrel számolok, ~2 Ft/nyomtatásba jönnél ki. (Miért is: 1 csomag lapot 500db-osat már lehet venni 600 ft-ért, a 8000-es tonerhez kell ugye 16 db, azaz 16x600 Ft plusz a toner ára 5389 Ft, az összesen 14989 Ft, ezt elosztva ~8000 oldalla = 1,87 ft/nyomtatás)

    De ha esetleg ilyet nem kapnál, utódja az M2400D, ez olyan 37 ezer körül van, csak még nincs hozzá utángyártott toner, de ha megvennéd esetleg, és mire kifogy a gyári már biztos lesz...(viszont úgy tudom azok nem 8000 oldalasak lesznek hanem kisebbek...)

    Plusz még akkor tudom ajánlani neked amit az elején mondtam m1200-as, nekem is ilyen van. Ugyan az mint a M2000D csak a kistestvére M1200-as, ilyet még biztos találsz, és csak 13 ezer forint. Annyi hogy kisebb kapacitású, nem tud duplexnyomtatást, kicsit lassabb (20lap/perc), és 600x600 dpi-s. Viszont lézernyomtatókhoz képest nagyon kicsi. Már régebben mindent leírtam róla, itt találsz infót erről: [link]

    Vagy már ennek is van utódja az m1400-as. Ez kisebb kicsit, gyorsabb, fehér színű, 1200x1200 dpi-s, és 17 ezer körül van, csak még ehhez sincs gyári toner, és ha lesz valószinű itt is kisebb kapacitású lesz mint az m1200-é...

    Szóval én mindenképpen ezek közül választanék, eddig ismerőseim akiknek ajánlottam, mindenki csak dicséri (m1200/m2000.es)...Annyi hátrányuk van amit tapasztaltam hogy a gyári tonerek megadott nyomtatási száma nem mérvadó. Pl m1200-as gyárilag 900 oldalra lenne elég és 500-600 oldalt bír. Bár mondjuk ez szerintem mindenhol így van, nem csak ennél a típusnál és márkánál...

    Ha van még kérdésed nyugodtan írj...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák