Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    Sziasztok! Sürgősen laptopot kellene venne. 260 ezer Ft a max amit szánni tudok rá.

    Ami fontos, hogy játékra, azon belül is szimulátorozásra (iRacing), illetve egyetemi teendőimhez, főleg modellezésre (Catia, ProEngineering SolidEdge) használnám.

    A kérdésem főleg az lenne, hogy link ezt megérné-e megvennem?
    Mit lehet tudni erről a laptopról? Hűtés terén megbízható? Bírná a fentebb felsorolt dolgokat?

    Előre is köszönöm!

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    Az előbb ezt nem töltöttem ki, most pótlom :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb. Előző laptopom meghalt és egyetemi dolgaimmal haladnom kellene.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    260 ezer Ft (Max)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Tervezés, modellezés (Catia, SolidEdge, Proengineering)
    Játékra is használnám, főleg egy program érdekelne, az pedig az iRacing. (szimulátor)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    iRacing, nem fontos a full grafika, a lényeg, hogy közepes/magas grafikai beállítások mellett egy stabil FPS szintet (80+) produkáljon.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    nem fontos
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Kollégium és otthonom között hordoznám, de utazás közben nem használnám.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    nem kell
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Ram legalább 8Gb, lehetőség szerint 128GB vagy több SSD, de túlélem ha nem kerül bele
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    újat szeretnék, de meghallgatom a használt ajánlatokat is.

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    néhány héten belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250 000 Ft (Notebook.hu oldalon van most lehetőség 0%-os thm-es részletre, azzal az összeg nagyobb is lehet)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    modellezős, tervezős programok (Catia, Pro Engineering, SolidEdge) főleg tanulás szintjén
    játék szintén fontos lenne

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nincs túl nagy igényem, közepes grafikai beállításokkal, stabilan fusson, full hd felbontást preferálom (párszor csatlakoztatva lesz külső monitorra), a lényeg, hogy ha az elkövetkezendő 1-2 évben ki akarok próbálni pár új játékot, legyen rá lehetőségem.
    egy fontos ilyen játék van amit használok, az az iRacing szimulátor (folyamatosan fejlesztik, így nehéz hozzá aktuális ajánlott gépigényt találni, de egy erős processzor és egy jó videókártyát azért igényel)

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    lehetőleg matt, full hd-nek örülnék, de 1366x768-al sem lenne bajom
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Havi 1-2szer hosszabb úton, illetve ritkán egyetem és kolesz között, nagyon ritkán talán vonaton 1-1 filmet megnéznék
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    win 10-el fog menni, van saját
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD-nek örülnék legalább 120Gb-nak, ha nem fér bele a keretbe, akkor viszont szeretném ha később lenne rá lehetőségem, hogy ssd-t rakjak bele
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    eddig laptopon mindig hűtéssel volt problémám, így az fontos szempont, hogy az jól meg legyen oldva
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    főleg új, de használtat is meghallgatok, 2-3 évre tervezek minimum

    Notebook.hu mennyire megbízható oldal szerintetek? Van most egy nagyon csábító, 0% THM-es részletfizetéses ajánlatuk ami felkeltette az érdeklődésemet.

    Kinéztem pár gépet, ár szerint növekvő sorrendben, ezekről mi a véleményetek? (Az utolsó már kicsit túl drága, de ha sokkal jobban megérné, mint a többi megfontolnám azt is)
    Asus g551jw
    acer aspire nitro vn7-592g
    Dell Inspiron 7559
    Asus n551jw

    Asus g551-et, illetve a Dell Inspiron 7559-et tudnám bővíteni ssd-vel később? H jelzésű processzorokról mit lehet tudni? Alkalmas lenne a fentebb leírtakra?
    GTX 960m kártyánál nagy különbség van a 2GB és a 4GB-os verzió között?

    összességében ár/érték arányban melyiket ajánlatok a legjobban?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    válasz Khelben #111320 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Dell 7559-es laptop ssd-vel bővíthető? link Ezt a verziót néztem ki, kb. itt van a max keretem is rá.
    videó Az ebben videón látható ssd foglalat megtalálható mindegyik 7559-es gépben?

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    Miután elég felkapott volt mostanság a Dell 7559-es gépe itt a topicban és jómagam is beruháztam egyre, gondoltam megosztom veletek is, hogy ezen a hétvégén laptopszalonosoknál nagyon jó áron vannak ezek gépek, érdemes ránézni, ha ilyesmiben gondolkodtok. :)

    (SSD-t mindenképp vegyetek bele, nagyon sokat dob rajta)

    Dell 7559

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    Sziasztok! Nem tudom, hogy már említették-e, de most a dell 7559-es laptop nagyon durván jó áron van laptopszalonosoknál.

    ha eddig valakinél az ár volt a szűk keresztmetszet, az most csapjon le rá :)

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Barátnőmnek keresek laptopot, ebben kérnék segítséget tőletek.

    Ezek lennének a kritériumok:

    (1) Vásárlás hónapja?
    Amilyen gyorsan csak lehet. Windows 7 kulcsunk van és jó lenne ha ki tudnánk használni még az ingyenes Win 10-re frissítést.
    (2) Maximális keret forintban?
    130 ezer Ft, ennél feljebb csak végszükség esetén mennénk pár ezer Ft-al.
    (3) Játékra is lesz használva? Ha igen, akkor kérem írjon pár példát!
    Nem.
    (4) Felhasználás? (irodai, programozás, fotószerkesztés, video vágás, CAD, 3D tervezés)
    Mindennapos használat. Böngészés, filmnézés, alap office használat.
    (5) Kijelző mérete?
    15,6", kisebb lehet, nagyobb nem.
    (6) Kijelző fajtája: matt, fényes, HD, FULL HD, TN, IPS?
    matt, hd, természetesen ha van rá lehetőség akkor full hd, ips, de ebben az árkategóriában kétlem, hogy van ilyen :)
    (7) Windows-zal vagy nélküle?
    nélküle, vagy minimális felárral
    (8) Asztali vagy hordozós gép lesz?
    leginkább asztali, hordozva havi 1-2szer lesz, de utazás közben nem lesz használva
    (9) Minimális HDD, RAM, SSD méret?
    min. 4 GB ram, hdd kihagyható (van külső merevlemez), inkább egy 128 GB-os, (vagy nagyobb) ssd-re lenne szükség. Ha ssd nem megoldható, egy foglalat kellene, hogy később lehessen könnyen bővíteni.
    (10) Egyedi igények?
    minél strapabíróbb annál jobb
    (11) Új, vagy akár garanciával rendelkező használt is játszik?
    leginkább új, de ha van legalább 1 év garanciával rendelkező használt ami kifejezetten ajánlott azt is megfontoljuk.

    Leginkább a Fujitsu A514 / A555 -es gépek valamelyikére gondoltam, de keresés közben a HP 250 G4 -es gépről is egész jókat olvastam.

    A514-et elég jól ismerem, de a HP 250 G4-el még nem volt tapasztalatom. Utóbbiról mi a véleményetek? Jó alternatíva lehet az is? Vagy a Fujitsu gépétől jelentősen elmarad?

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    (#117431) Blaze13

    A Dell 7559-es gépét ajánlják itt leginkább. Nekem is az a gép van, teljesen meg is vagyok elégedve, bár szerintem az i5-ös verzióval és egy 250 Gb-os SSD-vel jobban járnál. i7 valószínű eléggé melegedne, SSD pedig sokkal többet ad hozzá szerintem, mint az a plusz amivel az i7 veri az i5-öt.

    Ráadásul laptopszalonnál még mindig akciózzák a gépet, így 269-ért meg tudod venni az i5-ös verziót, durván 30-35ből meg az ssd-t hozzá.

    Persze ez csak egy egyéni vélemény, ha hülyeséget írtam, majd a tapasztaltabbak kijavítanak :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    Sziasztok! Szobatársam nevében szeretném a segítségeteket kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2 héten belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    max. 130 000 Ft
    (3) Felhasználás?
    Modellező programok a fő prioritás. (Pro Engineering, Inventor) Emellett általános felhasználás lenne még, filmnézés, böngészés több ablakban, stb.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lényeges a játék, de ha belefér, akkor Assasin's Creed régebbi kiadásai, alacsony grafikán.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14ˇ-tól felfelé, hd-nál nagyobb felbontás jó lenne, ha megoldható.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Heti szinten hordozva lenne vonaton, utazás közben használva ritkán.
    (7) Operációs rendszer?
    nem kell, windows lesz rajta
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    min 4GB ram, ssd-t szeretne, de ha csak későbbi bővítéssel érhető el az nem baj, optikai meghajtó nem fontos
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    legalább 1 usb 3.0-ás port legyen rajta
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Használt is játszik. Esetleg ha lehet kérni, linkelnétek egy használtat és a célok kielégítéséhez legközelebb álló újat?

    Előre is köszi!

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egyik barátom nevében szeretnék egy kis segítséget kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Néhány héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200 000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Alapvetően böngészésre, filmnézésre és egy kis játékra lenne használva a gép, de mivel mérnökként dolgozik, jó lenne ha egy minimális modellezésre is használható lenne a masina. (munkára ott van neki a céges gép)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Assassin's Creed és GTA sorozattal játszik sokat, ebből az újakkal is szeretne, de elég ha alacsony beállításokon elfut játszhatóan.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6, full hd, ips előny, de nem feltétel.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    hétvégente, utazás közben csak ritkán, néha vonaton használná
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10 lesz majd rajta
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD legyen benne legalább 128 GB, vagy ha ez nem megoldható, akkor legyen ssd-hez foglalat.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    csak új

    Asus K501-et néztem ki, azon belül is ezt a darabot.

    A kérdésem annyi lenne, hogy a K501-es típus minden verziója ajánlott?
    UB, UX, LX verziók között csak hardverben van különbség, vagy esetleg anyagminőségben és összeszerelés minőségében is?

    Illetve a Bestbyteról mit lehet tudni? Megbízható boltok közé tartozik?

    Köszi szépen előre is a segítséget!

  • Zsolt_Nagy

    csendes tag

    válasz Arver #125295 üzenetére

    Az Asus GL szériája ha jól tudom nem ajánlott gép, illetve játékhoz teljesen felesleges az i7-es processzor, bőven elég az i5 is.

    Nem mellesleg, a 7559-es Dell, i5-ös procival, most nagyon jó áron van itt.

Új hozzászólás Aktív témák