Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Üdv!

    A Mac lassan megadja magát, így használható laptop alternatívát keresek. Fejlesztő vagyok és elég power user CPU és IO használat terén, ám a lapost leginkább csak remote desktoppal otthoni asztalira belépve használtam utazás során. Sokat utazom, így a laptop leginkább utazás során lenne használva böngészésre, filmnézésre (1080p általában, 4K soha), belépni Remte Desktoppal dolgozni plusz néha programozásra is, de csak visual studio code-ban, amit biztosan elbír bármelyik hardver.

    120-150k-t szánok rá, nagyon nem is mennék följebb. Játékra egyáltalán nem lenne használva, így a GPU felesleges, egy integrálttal is megelégszem (persze ha benne van valamelyik javasolt laposban, akkor érdekel), ami viszont fontosabb lenne az a RAM, minimum 8 GB, de ha lehet 16 GB. Hajlamos vagyok nyitva tartani pár száz ablakot és ez bizony eszi a memóriát. Ha lehet, DDR4. CPU-nál hááát nem tudom mennyire férne bele egy minimum 4 magos, magonként min 3.2 GHz-es egyed. Eddig nagy intel fan voltam, azt mondanám i5 alá nem raknám a lécet, ugyanakkor most az AMD-re is nyitott vagyok.

    Fontos lenne az SSD megléte, nem kell nagy. Elférjen rajta egy Windows, a frissítései, pár alap program és esetleg néhány média/kép amit az utazások alatt csinálok. 50-60 GB-nál több SSD optimálisan nem is kéne, de a több csak jobb. :D HDD-t nem bánnám, az SSD mellé, ha van ilyen lehetőség a médiának, tehát nem kell gyors, nagy fordulatszámú. Nem is kötelező kellék, legfeljebb egy WD Passport külső HDD-t veszek hozzá.

    A sok utazás miatt fontos lenne a viszonylag barátságos aksi idő (2 és fél/három óra Screen on Time lenne az optimális), illetve ha éppen dolgoznék, akkor a hűtés sem ártana, ha strapabíró és nem havonta garizós lenne.

    Perifériákból minimum 3 USB, és gigabites hálókártyára lenne szükségem, illetve gyors és nem akkuzabáló wifi modulra. Főként wifiről lenne használva.

    Kijelzőből 15.6 inch alá semmiképp nem mennék, de a hordozhatóság miatt nagyon fölé se mennék. A cél, hogy egy kellemes élményt tudjon nyújtani filmezés közben 1080p-n. Eddig csak IPS kijelzőm volt és nagyon meg vagyok velük elégedve, de filmezésre lehet nem azt vennék. Nem tudom mi arra az ajánlott. Ami fontos az az, hogy legyenek élénkek a színek és ha rásüt a nap, akkor is lehessen látni kellő fényerő mellett, illetve ne nagyon tükröződjön vissza a kijelzőről például a vonat hátulja :D.

    Márka kapcsán Asus, Acer kapcsán sok rosszat hallottam garancia, support terén, így azokat kerülném, Toshibát elvből nem szeretnék. Lenovo gépek szimpatikusak voltak, de a Thinkpadek designja nem igazán nyerte el a tetszésem, és a laptop kinézetére is kicsit érzékeny vagyok, nem szeretem a vastag, kocka gépeket. Illetve azt hallottam, hogy ezek gyakran megadják magukat a kijelző terén a gyakori le-/felnyitás eredményeképp.

    A legeslegszimpatikusabbak a Dell laptopok tűntek, de a HP is nagyon tetszik. Sony, MSI gondolom már árban elérhetetlen lenne.

    Milyen laptopot ajánlanátok? Itt venném Magyarországon, 1-2 héten belül vagy Ausztriában (ott csak MediaMarkt jöhet szóba). Elsősorban új lapost néznék, használtakban nehezen bízom.

    Köszönöm! :R

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Pyttawrx #159682 üzenetére

    Most elnézve a kínálatot én is sajnos így látom. Amennyire nem akartam Asus felé kacsintgatni, ez a típus igazán megtetszett: [link] De Magyarországon nem igazán látom. Igaz, hogy nem 3.2 GHz a CPU, 6 maggal ez igazán nem vészes ajánlat.

    180-200 körül esetleg mit lehetne nézni?

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Pyttawrx #159684 üzenetére

    Bocsánat, jogos! :R Acer lesz az.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Egy tanár ismerősömnek keresek másodlagos laptopot otthoni tanításra. Kb csak böngészésre lenne használva, kép nézegetésre meg skypera. Egy lightweight linux disztró ha elfut rajta, tökéletes.

    Viszont a keret kb 70-80k lenne rá, nyilván használtban. HDD-ről SSD-re upgrade az áron felül nem probléma. Mit ajánlanátok? Lenovo gondolom pl szóba jöhet.

    Igazából a kérdés az, hogy most a használt piacon ebben az árkategóriában milyen modellek a legjobbak ár/értékben.

    Köszi! :R

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Üdv!

    Egyetemre keresek egy laptopot, ami kb csak arra lenne használva, hogy remote desktopoljak az otthoni gépre, illetve tudjak rajta böngészni, esetleg szöveget szerkeszteni, meg az online oktatás miatt nem lenne hátrány egy beépített kamera is. Ja meg jobban örülnék a régimódi egy jack a fülhallgatónak, egy pedig a mikrofonnak megoldásnak.

    Tehát egy abszolút belépő szintű laptopra lenne szükségem. Linux futna rajta (Fedora). Egy minimum 120 GB SSD-nek azért örülnék, de az se baj, ha nekem kell belerakni. RAM szempontjából már a 4 GB is bőven elég, a több sem gond. Ami fontos lenne az a gigabites ethernet port, illetve legalább 1 USB3-as csatlakozó. Meg egy HDMI kimenet. CD rom nem szükséges. Kijelzővel kapcsolatban semmi speciális igényem nincs. Minimum 18" legyen.

    Sokat lenne hordozva, egy legalább 3 órát kibíró akksi sem lenne rossz, de nem ez a legfontosabb. Viszont sokat menne (napi 6-8 órát), így valami normális hűtéssel rendelkező vasat keresnénk.

    Egyébként október második felében tervezek vásárolni, így ha azt mondjátok, addig érdemes várni, az sem probléma.

    Használtat nem igen szeretnék, árban első körben 120k-ra gondoltam, de ha azt mondjátok, valami oknál fogva érdemes többet költeni rá, hajlok akár a bővítés felé is (csak nem látom értelmét, mert kb csak képetnyőnek veszem).

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Ispy #168638 üzenetére

    Az a cél, hogy szemét legyen. :D Nem szeretem a laptopokat, de rá vagyok most kényszerülve. Van otthon egy PC-m, ami tud mindent, majd arra fogok belépegetni, ha olyan kell, ami használható is.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dhampir #168642 üzenetére

    Persze.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Üdv!

    Korábban már leírtam az igényeimet, de azóta sem sikerült dűlőre jutni a vásárlással, itt: [link]

    Tldr: egyetemre kéne a gép, egyedüli felhasználása remote desktop lenne otthonra. Tehát kb egy papírnehezék lapos is jó, a szempont csak a wifi megléte lenne, meg a minimum 3 óra battery life. Láttam pár chromebookot, ami arm alapú és igazából tökéletes lenne, mert nem igen van szükségem többre, mint egy Raspberry kijelzővel kb. Használt vas nem jöhet szóba.

    Tudom, hogy emiatt le leszek hurrogva, de tudtok esetleg javasolni pár lehetőséget? Árban én nem mennék 200k fölé semmiképp.

    Köszi! :R

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Ispy #169137 üzenetére

    Szia!

    Köszi a válaszod, de nem teljesen értem, mire akarsz célozni. Nen igazán vannak még kiszemelt laptopok/márkák, ezzel kapcsolatban akartam tanácsot kérni.

    RDP-re lenne használva az otthoni gépre/szerverekre, amik nyilván megvannak.

    Tudom, hogy nagyon felmentek a lapos árak, de arra számítottam, hogy 200k-ért már esetleg be lehet zsebelni egy olyat újonnan, ami alkalmas ezen nagyon alap feladatok ellátására.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Az igazat megvallva abszolút nincs tapasztalatom laptopok terén és nem is nagyon kedvelem őket.

    Az egyetem miatt vagyok csupán rákényszerülve, hogy legyen valami, amit be tudok vinni és arról tudok dolgozni, részt venni az órákon az épületen belül. De azért nem gondoltam, hogy lenne értelme egy combos lapost venni, mert van otthon egy erős asztali gépem, erre lépnék be a laptopról és az végezné a számítást. Erre úgy gondoltam felesleges sokat kidobni, csak valami belépő lapos kéne.

    Az IPS monitor meg minipc kombó sem annyira portable sajnos, mint egy laptop, amit csak felnyitok és megy. Nekem a szempont csak az, hogy 1-2 évet kiszolgáljon és ne legyen kuka benne az akksi.

    Ezért gondoltam a chromebookra, abban pl arm proci van és a fogyasztása kevés. De nyitott vagyok alternatívákra is. Tehát akkor HP fronton nézelődjek?

    Köszi!

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Adott eme laptop: [link] A spec alapján marhára bejönne programozni, meg tanulni rajta. Az SSD és a 4 GHz-es ryzen nagyon bejön ennyiért. Viszont egy kedves barátom mondta, hogy lenovonál csak a business széria megérős, a többivel körültekintéssel kell bánni. Meg eleve a bolt adhat szlovák papírokkal is lapost, nem tudom ez mennyire van így... :U

    Hasonló konfigurációval egyébként más javaslatokat is szívesen elfogadok.

    Köszi! :R

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák