Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • satosan112

    csendes tag

    Üdv mindenkinek, segítséget szeretnék kérni laptop vásárlásban,mert nem értek hozzá. Előlre is köszönöm a segítséget :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Karácsonyra

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    120 ezer lenne a legjobb, de max 140.

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Játék(amennyire az árkategória engedi),Film/Anime nézés 720p-ben,C# programozás alap szinten.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Igen, War Thunder, Battlefield 3. Legalább medium grafikai beállításokkal jó lenne ha működnének, 1366x768-on.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Minőség.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem, mert ebbe az árkategóriába szerintem nem fér bele, akkor már inkább másból egy kicsit jobbat.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15,6" ; 1366x768 vagy nagyobb; mindegy,hogy fényes vagy matt.

    (8) Notebook tömege?
    Mindegy.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle.

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    500GB vagy több HDD. SSD nem szükséges, RAM 4GB vagy több. Optikai meghajtó sem kötelező, de szerintem mindegyikben van :)

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Jó lenne ha strapabíró lenne (esetleg fém külsejű), numerikus billentyűzet, a kurzormozgató billentyűk akkorák legyenek mint a többi billentyű (soknál látom,hogy kicsi). Ezek csak extrák, egyik sem létfontosságú.

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Játékokat igen.

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Főleg Lenovo laptopokat néztem, ez eddig a (szerintem) legjobb amit találtam, de ennél az energiatakarékos processzor aggaszt, hogy kevés lenne a játékoknak:
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_U510_Intel_Core_i3_3217U_4GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Grafitszurke_LENOVO-U510-59-393107_9270.html#muszaki_adatok

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Új.

  • satosan112

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Szerintetek melyikek vegyem meg játékra és filmezésre? (Tudom,hogy gyengék játékhoz, de több pénz nincs, majd olyannal játszok ami elfut ezeken,komolyabb játékra van asztali gép.) 1 2
    Akárkit megkérdezek mindenki mást mond. Ha ebben az árkategóriában tudtok jobbat, az is jöhet. (Használtat azért nem szeretnék venni, mert bizalmatlan vagyok az ilyesmiben, és a legtöbben csak személyesen adják oda,vagy előreutalással.)
    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák