Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -PLevi-

    senior tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200-250 ezer Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Böngészés, Office, játék, két év múlva egyetem (műszaki pályák érdekelnek, konkrétabbat egyelőre nem tudok).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem a játék az elsődleges szempont, nem zavarnának a medium/low beállítások.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    ~15", ha belefér a keretbe akkor Full HD és matt IPS, de itthon lesz hozzá monitor.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem használnám. Egyetemen nem tudom hogy szükségem lesz-e a napi hordozásra, de majd heti szinten biztos.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell hozzá Windows.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    1 TB HDD és 128-256 GB SSD. De ez úgyis gépfüggő hogy milyen SSD megy bele és mekkora kapacitású fér bele a keretbe. Az sem tragédia ha csak külső merevlemezzel oldható meg a HDD része. RAM: 8 GB. ODD nem szükséges.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI mindenképp kell. Esetleg kártyaolvasó, de messze nem fő szempont.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Lehetőség szerint jó lenne 6. generációs i5/i7 és DDR4 RAM dual channel-ben. Viszont ilyeneket nem nagyon találtam csak a felsőbb szegmensekben. Úgy látom hogy egyelőre a Broadwell van elterjedve. Mi ennek az oka? Illetve mikorra várható a Skylake elterjedése az alsóbb (nem üzleti) kategóriákban?

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz QwErTy42 #117473 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Olvasgattam a topikot és arra jutottam hogy Dell 7559 lesz ebből. A négymagos CPU és 960M számomra megéri a felárat, főleg hogy ezzel már játszani is lehet. Ugyan a RAM "csak" DDR3, de valószínűleg úgysem venném észre a különbséget DDR3 és DDR4 között.

    Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák