Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • helltp

    aktív tag

    Sziasztok.

    A húgom egy hét múlva kezdi tanulmányait mint ipari formatervező mérnök. Szeretne venni magának egy laptopot. Igények: Tervezési munkákra jó legyen (Az összes Adobes: Ps, ID stb., CAD stb.) Gyanitom hogy ehhez nem ártana egy nagy kijelző, szóval 15" körül, vagy fölött kéne hogy legyen. Az ársáv úgy 160-180 000Ft, újban gondolkozunk. Meg tudnátok mondani hogy ilyen paraméterekkel mik az ajánlott gyártók, tipusok? (Az ár az oprendszert NE tartalmazza.)

    Előre is köszi.:
    helltp

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • helltp

    aktív tag

    válasz laszlobak #70730 üzenetére

    Egy alig 18 éves csajról beszélünk és tanulási célokra kell.

    Akkor felteszem úgy a kérdést hogy mi a legjobb konfig amit 160-180 000Ft-ból ki lehet hozni (újonnan opre nélkül)? Nem vagyok otthon abban sem hogy melyik gyártók az ajánlottak melyik mobil grafikus gyorsító milyen szinten van stb. ezért kérem a segítségeteket.

    Én egy i7+840m re gondoltam

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • helltp

    aktív tag

    válasz Tikakukac #70734 üzenetére

    Én hiszek nektek csak valamelyikőtök magyarázza el hogy miért gondolom rosszul hogy a CAD meg a vektorgrafikus adobe szarok alá kell az erő. Ha ez nem jó párosítás akkor mi a jó? (A 13" hogy szerkesszen rajta biztos nem.)

    (#70731) Khelben

    Ez a HP workstation nagyon jónak tűnik, de nincs nekik belőle engem meg sürget az idő.

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • helltp

    aktív tag

    válasz Tikakukac #70739 üzenetére

    A normális monitor az ott kezdődik hogy +50k.

    Nagyon jól tudom hogy 15,6" az szar erre, én programozó vagyok, nekem is az volt az első dolgom hogy vettem egy 22" -osat amin egyszerre nem 10 sornyi kód látszik, amint lett rá pénzem, de addig örültem mint kismajom a farkának hogy nem 13" az a 15,6... (Az más tészta hogy így már bánom hogy laptopot vettem, jobban jártam volna egy normális asztalival, csak hát azt hittem hogy én majd ezt hurcibálni fogom...)

    Hiszek én neked ne aggódj, én csak abból indultam ki hogy egyetlen gépészlány ismerősöm addig szidta az i3-as notiját amég le nem cserélte egy i5-ösre, a frissen végzett tervezőgrafikus barátnőm pedig a nagyobb projekteknél izzasztja az i5+740m -et rendesen.

    Bocs a kisregényért, nem kötözködni akarok akármennyire is nem úgy tűnik díjazom az információkat. :R A cél az lenne hogy a jövőhéten amikor bemegyünk a boltba ne teljesen kukán álljak ott hanem tudjam hogy melyik típusokra érdemes figyelni illetve melyikeket kerüljem messziről. Meg hogy valamennyire kében legyek azzal hogy ide mekkora erő kell és azt mi tudja megadni. :R

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • helltp

    aktív tag

    válasz Tikakukac #70745 üzenetére

    (#70751) Khelben & (#70745) Tikakukac: Kezdem belátni hogy igazatok van. Ezt figyelembe véve ajánljatok nekem 160 000Ft-ig egy szerintetek a célokra megfelelő 13"-os notit (Immáron a tervek szerint egy LG 23MP75HM mellé).

    Oké hogy vannak bennt gépek de azt azért tartsuk szem előtt hogy minden szirszar beadandó miatt senki sem szeret állandóan járkálni. (Na meg otthon csak kényelmesebb.) Így aztán legyen benne erő is, hogy hogyha úgy adódik (pl.: hajnal 3kor be kell fejezni a házit így a saját gépedhez kényszerültél) akkor meg tudja csinálni a laptopon is.

    Így az ár max.: 160k

    (#70753) Mottie: Igen valami ilyesmire gondolok, nyilván dolgozni már nem ezen fog. Ezért gondolom egy i5 + 840m elférne.

    Apropó, mennyi a különbség a 840m és a 740m és a 820m között, illetve AMD-ben mi az ezekkel hasonló kategória (nyilván nem minddel egyszerre), vagy az AMD nem is ajánlott?

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • helltp

    aktív tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Valamikor nyár végén, de használtat szeretnék venni, így arra játszok hogy ami most új és tetszik, az talán esik annyit addig, hogy meg tudjam majd venni. Azért kérek most segítséget, mert addig figyelemmel kísérném az árváltozásokat illetve a hosszabbtávú tapasztalatokat, hogy ez is segítsen a vásárlásban.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    kb. 200k
    (3) Felhasználás?
    Programozás, munka, hobbi és tanulás szintjén is (Főként Eclipse permutációk, illetve IntelliJ IDEA, MagicDraw stb.), legnagyobb terhelést szerintem Android Emulatoron való alkalmazástesztelés fogja jelenteni, de arra egy i5 is elég szokott lenni. Néha játék, leginkább Overwatch.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    A szűk keresztmetszet az Overwatch, 1650*1050 medium 30fps nekem megfelel. Vagy néhány régebbi játék, TF2 CS1.6 stb.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13-15" fHD IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nagyon sokat, egyetemre ezzel járnék, hétvégente vonatoznék vele, valamint dolgozni is erről tervezek. Így legjobban egy 2kg alatti 14" körüli ultrabooknak örülnék.
    (7) Operációs rendszer?
    Semmi, van diák win10-em.
    (8) Tárhely mérete és típusa, memória mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD 256GB minimum, és szeretném hogy cserélhető legyen. Csati mindegy, most egy SATA2-eset használok, nekem ez is megfelel. RAM 8GB minimum, jó lenne ha bővíthető lenne, de nem kizáró ok ha nem az. ODD nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    Tudom, amit eddig leírtam az hozhatatlan, nemhogy ennyi pénzből, de szerintem még 3x ennyiből se lehet találni ilyet. Viszont ha a játékképességektől eltekintünk, akkor egy i5 -i7 +8GB RAM ultrabook megfelelne. Mivel csak otthon játszok esténként (ha időm is van), arra gondoltam, hogy egy megfelelő ultrabookot párosítanék egy USB3.0-ás vagy Thunderbolt-os eGPU-val, így még a VGA által termelt hő is kikerülne a képből, és nem terhelné az ultrabook potenciálisan gyenge hűtését. Használtpiacon nézelődve ez a kör belekerülne + 50-70k-ba, és kéne a thunderbolt 2/3 vagy extra M.2 / PCIe foglalat garisétrés nélkül levehető szerelőnyílással kombinálva.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Inkább használtan veszek még garis magasabb kategóriájú gépet mint ugyanannyiért gyengébb teljesen újat.

    Nekem leginkább az Acer Swift 3 ultrabook tetszik, ebbből az i7-es variáns 8gb rammal 256gb ssd-vel olyan 280k-ból van meg, ennek a használt ára nyár végére szerintem leeshet 200k körülre, csak egy M.2 foglalat van és sajnos kispórolták a Thunderbolt 3 kompatibilitást az usb c ből... :W
    Én innen úgy látom hogy 3 lehetőségem van:
    A) Megelékszek az intel HD520-al (ami sokkal gyorsabb mint a mostani nVidia gf 520mx, és itt HD - low beállításokkal fix 30fps meg van Overwatch alatt) és akkor elég egy ultrabook, pl a fent említett acer.
    B) Feladom a hordozhatóságot, és cipelek valami 3-4kg-os 15.6"-os notebookot mint eddig, ebből legalább választék lenne.
    C) Várok amíg nem lesz egy olyan elérhető árú ultrabook amin van thunderbolt 3.0/2.0 és akkor megpróbálkozok az eGPU-val.

    Elnézést a kisregényért, de nagy dilemmában vagyok, szerintetek mi lenne a legjobb opció, illetve melyik esetben milyen laptopok felé kéne nézelődnöm? Előre is köszönöm a segítségeteket.

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • helltp

    aktív tag

    válasz Khelben #125266 üzenetére

    Nem kell végtelen teljesítmény, ahogy nem kell kifejezett strapabírás sem (sokat hordozom a gélpet, de vigyázok is rá, kopóalkatrészeket meg cserélek magamnak). Egy 2. gen i5 + 520mx kombinációm van egy asus k53s képében, ami nem egy kifejezetten strapabíró cucc, már 6. éve, ez egy jó SSD-vel nekem elegendő teljesítményt nyújt, és kellően "masszív" is. Abban bízam hogy fejlődött annyit a technológia hogy azonos hőtermelés mellett kaphatok erősebb gépet ahol mondjuk HD felbontás mellett nem low beállításokon fut az Overwatch hanem medium beállítások mellett. Ezeket az igényeket figyelembe véve sincsen semmilyen választásom?

    Olyan nekem sajnos hogy lehetetlen küldetés, nincs. A mostani laptop haldoklik, kénytelen leszek záros határidőn belül cserélni, több pénz nem lesz rá, várni pedig nem fogok tudni, mert munkaeszköz, valamit kénytelen leszek használni. Nem várom el, hogy az utódja minden igényemet teljesítse, de szeretném azt a gépet megvenni majd ami a lehető legkevesebb kompromisszummal a lehető legjobban megközelíti a kitűzött célt, viszont magamtól ezt tapasztalatok nélkül és a téma aktív követésének hiányában nem tudom kiválasztani. Ezért kértem a ti segítségeteket.

    Egyébként valakinek van tapasztalata az említett Acer-rel? (Swift 3) Nagyon megtetszettek ezek a könnyen hordozható aluházas ultrabookok, és teszteket nézve ez nem is tűnik túl forrófejűnek viszont nem is túl drága.

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • helltp

    aktív tag

    Sziasztok, ismét. Itt írtam pár nappal ezelőtt, változott a helyzet, CPU megadta magát az Asusban, cserélni már nem akarom így másik laptop lesz.

    Használt üzleti noti kéne a hordozhatóbb (értsd könnyebb) fajtából. 3d gen i5 kéne bele vagy újabb vga nélkül, kijelző 13-15" között. SSD HDD ODD RAM nem kell / nem érdekes, előző laposbol átteszek mindent.
    Ami nagyon fontos, az az Express Card slot, eGPU -val fogom ugyanis használni. Így érdekelne, hogy milyen laptopokat vadásszak, illetve hogy aprón kívül hol érdemes nézelődnöm. Minél több ajánlott modell érdekel, mert egyszerre több dolog is korlátoz (mi van eladó, mivel megy plug 'n play eGPU stb.).
    Keret: 60k de 80k -ig keresek, hátha kifogok valamit áron alul. Eddig x230-at néztem (kicsi a kijelző de az IPS nagy plusz) meg T430-at.
    Köszönöm a segítséget.

    tl;dr: Használt üzleti 60, max 80k-ig 3d gen i5-tel.

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

Új hozzászólás Aktív témák