Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuni1123

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?2-3 hónap
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)200.000Ft +- 20.000
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)programozás, Játékok, néha photoshop és illustrator.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?csgo, lol
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", fullhd
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?max hétvégén.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10 de nem kell telepitve azt megoldom otthon is :D
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?8Gb Ram 1Tb HDD
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)új de jó állapotú használt is szóba jöhet.

    Jelenleg van egy asztali gépem amit addig szeretnék eladni ameddig ér valamit. Az asztali gép adatai: AMD FX6100, Gigabyte R9 270 Oc 2gb, 8Gb ram, 128gb ssd, 1tb wd caviar green hdd. Ezzel kb egy szinten lévő lapost szeretnék. Köszönöm a segítséget :)
    Szerk: [link] Ezt néztem de nem tudom, hogy milyen lehet azokra a feladatokra amiket írtam.

    [ Szerkesztve ]

  • kuni1123

    csendes tag

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Black Friday-ig ráér :U :D
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max230k
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Visual Studio 2015, néha PS és Sony Vegas sokszor játék, netezés, filmezés.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?CSGO és LoL de ha elfut rajta a GTA V az nem hátrány :))
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 IPS FullHD és ha lehet matt.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben nem lesz használva max hétvégente lesz elmozdítva néha suliba is vinném.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?HDD 1TB RAM 8Gb.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.
    Egyszer már írtam de nem kaptam választ gondoltam írok mégegyszer most már úgy, hogy kicsit körülnéztem meg olvasgattam egy két fórumon. Őt néztem ki: [link] Az i5ös verziót néztem ki. milyen vélemények vannak a gépről? Megfelelne a leírtaknak? Szerintem jó lenne de félek 5 év asztali gép használat után. :( A lapost amúgy kb 3 évre tervezem.

    [ Szerkesztve ]

  • kuni1123

    csendes tag

    válasz Khelben #121702 üzenetére

    A programozást még csak tanulom és kb 2 max 3 évre tervezem a laptopot úgyhogy vegyesen lenne használva. Milyen más alternatíva létezik ebben az árkategóriában?

  • kuni1123

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónap kb
    (2) A gépre szánt összeg forintban? Br. 400e +/- 20
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) munkára (programozás, irodai programok, stb) néha játék is lenne és egyetemre is vinném. A súly nem számít
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? CS:GO, lol, pubg, overwatch
    5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6-os FullHD elég mivel nagy részben külső monitoron lesz használva. IPS és matt ha lehet de nem létfontosságú
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Naponta lenne hordozva kb 20 percet táskában.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Lehetőleg oprendszer nélkül
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 512GB SSD+ 1 TB HDD lenne a legjobb, RAM minimum 16 GB optikai meghajtó nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI annyira nem különleges de kellene egy type-c hogy még egy monitort rá lehessen csatlakoztatni.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új.

    Amiket néztem eddig az az Asus ROG strix III G531GU-AL001 ez kibővítve + 8 GB RAM-mal és 1 TB HDD-vel
    A másik pedig a Lenovo Y540 és ha jól láttam ebből van olyan paraméterekkel amiket leírtam.

    Előre is köszi a válaszokat! :)

  • kuni1123

    csendes tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    kb 1 hónap múlva
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    konkrét korlát nincs
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    c#, asp.net, angular+java, emellett WordPress és presta shop fejlesztés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    ha lehet akkor csgo lol ow de nem prioritás a játék
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    -
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? hétvégente biztosan vinném, de útközben nem használnám. Egyetemre is vinném de oda évente 10* megyek mivel levelezőn tanulok
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows, MacOS
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? minimum 1 tb ssd
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új

    Eddig a 16-os macbook prot néztem, abból is az i9 alap modellt 32gb rammal. Milyen alternatívák lennének hasonló specifikációval? Üzemidő elég fontos és a dokkoló használata nem probléma. Ja és a hűtése ne legyen olyan mintha egy helikopter körözne mellettem. :R :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák