Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Nobuo #3071 üzenetére

    aha, szóval Te egy ilyen ember vagy?
    észreveszed a mások által észre nem vett hibát, nevezetesen azt, hogy adott gép tulajdonképpen egy frigo módján dolgozik, tehát nem hőt termel - a tesztek alapján ráadásul szinte a legtöbbet - hanem hideg levegőt.
    azért a helyedben én erről írnék egy értekezést valamelyik nemzetközi szakirodalomba, hátha felterjesztenek Nobelre.
    De előtte azért vegyél egy olyan gépet magadnak - mint első notebook tuti ezt ajánlod magadnak - és használd arra amire való.

    Eddig nekem ezek voltak: egy régi-régi Asus A3 sorozatból. Se szeri, se száma a szervizelésnek, gariban, és azon kívül. Cserébe szinte elnyűhetetlen lett volna, ha nem kellett volna zsanért, házat cserélni 1-2 alkalommal, bár nem szokványosan használtam, mert 3 éven keresztül napi szinten hordtam munkába. Napi 20-30 nyitás-csukás.
    Aztán jött egy "majd én tudom, nehogy már mások mondják meg" "gép", egy albacomp személyében. 2 napig bírtam. Szerencsére vissza tudtam vetetni a madaras tescóban, így pénzemnél maradtam.
    Majd megkérdeztem, hogy adott pénzért, adott célra mit javasolnak. Abból választottam és lett amit most is használok, egy NX7300. Ezt kb annyit nyúztam mint az Asust. Vettem hozzá még egy 1 év garit - hála Istennek - amikor lehetőségem volt rá. Alapvetően masszív gép, pár szériahibával, ami 1 év után jött elő. Zsanéroknál törik a műanyag rész. De egy korrekt HP szerviz, akik még a HP support által nem javítandót is cserélték.Akku már nincs. Állandó wifi és csak öleb szegénykém. Nekem úgy tűnt, hogy nem melegszik.
    Aztán most ideiglenesen hozzájutottam egy Samsung NP300V5A géphez. 2 hétig használtam, volt az enyém. Bárkinek jó szívvel ajánlom őket. Amikor használtam, jöttem rá, hogy a HP bizony melegszik és ahhoz képest, kellemetlenül. Persze itt ne a játékra gondolj, mert ölben egyébként sem játszunk :)
    De ha még kevés lenne a saját tapasztalat (bár tudom, Te semmibe nézed mások véleményét és élet tapasztalatát, ami nem baj, ilyen vagy, nem tehetsz róla, ez veleszületett dolog) akkor van itthon még egy Dell (nocsak) Vostro 1015 munkagép is. Néha használtam, de nem szeretem. Nem szeretem, mert a touchpadja nekem is túl érzéketlen, azon felül ölben rossz helyen melegszik. Egyébiránt pedig masszív kis gép, jó akku idővel, jónak tűnő zsanérokkal, elfogadható képpel.

    Van még más géppel is saját tapasztalatom, de legyen elég ennyi. Ezeket ismerem, a többiről meg megkérdem a felhasználói tapasztalatokkal rendelkezőket. Lehet, hogy akad egy-két hibás darab a szériában, ami szemben a többivel nem hibás, de attól még a széria kaksi.
    Persze az is lehet, hogy Te egyszerűen csak saját érdekeid nézed és ezért ajánlod ezeket a gépeket. Bár elnézve az aprót, hogy mennyien próbálnak szabadulni a Dell adott gépeitől, lehet mégis magadba kéne tekinteni, de olvasva a hozzászólásaid, erre az esély nulla. De ettől még szép napot :C

Új hozzászólás Aktív témák