Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nábob

    tag

    Sziasztok!

    Kezdek megőrülni a laptopválasztástól. Annyiféle van, és lehetetlen közöttük különbséget tenni: ez egyiknek a trackpad, a másiknak a kontraszt, a harmadiknak a 4K write speed, a negyediknek az akku a gyengéje.

    Szóval egyetemre keresek hordozható de jó teljesítményű gépet, ami legalább 4-5 évig kibírná és viszonylag jó az akkuja is. Csak 4. generációs Intel Core procisok (Haswell) érdekelnek.

    Amiket idáig kinéztem:

    1.) Acer Aspire S7-392: 8GB RAM, 128 SSD, Intel Core i5 (Haswell), 13.3", 1920x1080
    2.) Apple MacBook Air: 8GB RAM, 128 SSD, Intel Core i5 (Haswell), 13.3", 1440x900
    3.) Lenovo X1 Carbon: 8GB RAM, 128 SSD, Intel Core i5 (Haswell), 14", 1600x900 + újlenyomat olvasó, katonai szabványoknak való tesztelés :F (A linken a legolcsóbb)
    4.) Asus ZenBook: 8GB RAM, 128 SSD, Intel Core i7 4500U 1.8 GHz (Haswell), 13.3", 1920x1080

    Hozzáadtam linkeket, hogy pontos legyen, hogy mikre gondolok. Az Air bírja legtovább, de Mac van rajta amit még nem használtam soha (bár marhára tetszik), a többi viszont nagyobb felbontású (számít ez 13"-en?) és jobban teljesítenek (ha jól láttam, értsd mindenféle benchmarkok). A Lenovo azért tetszik mert elvileg katonai szabvány szerint tesztelték, erősnek néz ki és 14"-es tehát többet látnék a kódból.

    Szóval, ti melyiket / miért választanátok? Kérlek új opciókat ne nagyon mutassatok meg (csak ha sokkal jobbak mint ezek), nagyon nehéz volt ennyire szűkíteni a kört. Bármilyen érv érdekel bármelyik laptop mellett / ellen.

    Nagyon köszönöm!!

    Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

Új hozzászólás Aktív témák