Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taylor9414

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Laptopot szeretnék vásárolni, de sajna nem igazán tudok dűlőre jutni sajna.
    Ami leginkább aggaszt, hogy nem akarok feleslegesen pénzt kiadni olyan teljesítményért, ami nem fog megjelenni, mert throttlingol már a bekapcsolásnál.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    -Közeljövő. Jelenleg van egy laptopom, de eljárt felette az idő és le szeretném cserélni.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    -300.000Ft max.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    -Játek lenne a fő felhasználás. Esetleg elvétve tervezési munka(CAD programok).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -WOW, HOTS, Overwatch, talán egy-két mai darab(GTA5, Doom), nem kell ultra részletesség, de azért 30Fps alá ne nagyon menjen
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    -Jó lenne IPS, de nekem ez nem nagyon mérvadó, csak matt legyen, lehetőleg fullhd-s.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    -Lesz hordozva, ez miatt döntöttem laptop és nem asztali pc mellett.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    -Windows
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    -Memóriából elég 8GB, nem kell több. Az optikai meghajtó nem feltétel. A tárhely mérete általában a szokásos 1TB, ebből jó lenne a 7200rpm-es, de ha alacsonyabb sem baj, ha van a gépben ssd bővíthetőség a hdd mellett.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    -Nincsen
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    -Bármi jöhet.

    Az igényeim alapján gtx960m-es gépeket nézegettem. Arra már rájöttem hogy ehhez elég egy i5-xxHQ proci hogy kihajtsa a gpu-t. Elvileg az i7 nem jelent annyi plusz teljesítményt, de több hőt termel jóval. Remélem jól informáltak.

    A segítségeteket előre is köszönöm. :)

Új hozzászólás Aktív témák