Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • AnTomySm

    tag

    Sziasztok! Néhány hete már töröm a fejem, hogy milyen gépet vegyek, és sok kedves kolléga a segítségemre sietett itt. Azóta amióta írtam, eltelt majdnem egy hónap, és egyre közeledik az idő amikor döntenem kell.
    Alapvetően 2 gépre szűkítettem le a lehetőségeket.
    Az egyik: Asus 14" K42jv-vx051d
    [link]

    A másik: HP Pavilion DV6-3050EH
    [link]

    A kettő közül a 14-es képátló számomra előny!

    Árban nagyon hasonlóak. A szempontok: Legalább 2 évre tervezek, nem a játék az első, de szeretném, ha 2 év múlva is ha úgy tartja kedvem elmenne rajta sok minden. Valamiért az Asus felé húzok, de Pécsett eddig két nagy és ismert üzlet eladói is, amint az Asus-t említettem helyette a HP DV-6ost ajánlották. Nem túl szimpatikus a számomra a HPnál az, hogy a notebookchecken összehasonlítottam a procikat és a vga-kat és az Asusnál mind2 elég jó helyen szerepel, a HPnál viszont kicsit keveslem az a N330-as Athlon procit 1 mega cache-el.
    Tehát ilyen szemszögből adnátok tanácsot nekem?

    A másik lényeges kérdés a megbízhatóság, szervíztámogatás, esetleges garancia ügyintézés . Milyen a konstrukció, hogy van összerakva stb.
    Az egyik eladó többek között azzal érvelt a HP mellett, hogy az Asus nem olyan régi a notebook piacon és nincs MO-n márkaszervize.

    Tehát ha több szempontból is rávilágítanátok az előnyökre, hátrányokra...

    Nagyon köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • AnTomySm

    tag

    válasz Zanik #50018 üzenetére

    Köszönöm! Ez nagyon hasznos infó. Akkor értsem úgy ,hogy te az Asusra szavaznál? Egyébként ahol a HP-t néztem 2 évet írtak is meg mondtak is, szóval a garancia mind2-re 2 éves.

    Teljesítménybeli különbségről esetleg mi a véleményed?

    Pl a HPban a 1 mega cache-es proci van, és azért szeretem, ha gyorsan flottul megy minden.

Aktív témák