Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • adm

    őstag

    válasz so86 #49002 üzenetére

    jó sok programba belekezdesz, az nem semmi ha ezt mind készség szinten használod. nekem néha 4 is sok. viszont vannak átfedések a programok között, lehet hogy érdemes lenne szelektálni. ráadásul úgy néz ki a vray végre támogatni fogja a gpgpu alapú (realtime) renderelést.

    Hol számít jobban egy proci, mint egy videókártya? Hol számít inkább a GPU?
    3d: alap esetben a modellezés közben kiemelten fontos vga, míg renderelésnél a proci és a ram. a gpgpu terjedésével viszont egyre fontosabb lesz a vga is, mert egy közép kategóriás vga is sokszorosa teljesítményre képes jól párhuzamosítható feladatoknál (pl renderelés) mint egy csúcs proci.
    2d: általában "bármilyen" vga elég, főleg ram ás tárhelyre van szükség, illetve számítás igényes feladatoknál (összetett műveleteknél, kötegelt feldolgozásnál) egy erősebb procira is. viszont a gpu ezeknél is képes különböző mértékben besegíteni.
    Mi az amiben erősnek kell lennie, egy szint, ami alá nem érdemes semmiképp sem menni?egy i3/i5-tel már nagyon sok mindent meg lehet csinálni, de egy régebbi T6xxx/7xxx/8xxx/9xxx proci is bőven elég a tanuláshoz, kisebb munkákhoz.

    ha a megélhetésedhez kéne akkor egyértelműen az nv quadro-kat javasolnám. de így igazából nincs nagy jelentősége. talán a cuda és a kiegyensúlyozottabb driver miatt az nv.

    márkák közül én egyértelműen csak egyet zárnák ki az msit. az egy dolog hogy munkára alkalmatlanok a garanciás feltételek miatt, de sokszor hobbi szinten sem elfogadhatóak.
    a packard bell az acer egyik márkája. a felsoroltak közül egyedül ezeket árulják külföldi futáros garanciával. szerintem munkára vett laptopnál még most sem biztos hogy a legjobb megoldás, a te esetedben döntés kérdése.

    megmondom őszintén fogalmam sincs hogy indokolja-e valami hogy az asus oprendszer nélkül, de jóval jobb felszereltséggel is olcsóbb a samsungnál.

    16core - 32thread - 64gb

  • spyduck

    nagyúr

    válasz so86 #49158 üzenetére

    A notebookcheck-en néha elég fura eredmények születnek. A nálam lévő HP 8540p quadro nvs5100-al ugyan úgy 7200 pontot kapott 3dmark 06-ban, mint az ugyancsak nálam lévő HP Envy 15 HD4830.

  • adm

    őstag

    válasz so86 #49156 üzenetére

    (#49156) so86
    a fiatal használt modellek nálad kiesnek?
    a vraynek van RT (realtime) módja, de az még mindig cpu alapú. a gpu alapú csak eztán jön, valószínűleg az 1.6-s verzióban.

    (#49149) Drughi, (#49150) Chaser
    6gb ramot a photoshoppal vagy bármelyik komolyabb 3d-modellező programmal+render motorral sem műveszet kihasználni. psben 1-1 tabló akár száz megásnál is nagyobb lehet, ehhez ram és tárhely is kell. látványtervnél pedig a ram kapacitásáig lehet a részletességet vagy a minőséget emelni. régebben ha elfogyott a ram simán megállhatott a render, ma már csak lelassul a számítás a kapacitásnak megfelelően.
    aztán - főleg iskolai leadáskor, esetleg pályázatoknál - ahol fontos az előadásmód is, sokszor kell párhuzamosan dolgozni több programmal. a cad-ben még finomítani kell a terven vagy csak kimenteni, közben renderelheti a látványt és psben lehet összerakni a tablókat. ezt lehet úgyis hogy folyamatosan megnyitod-zárod a programokat meg úgy is hogy egymás mellett futnak. ebben a felállásban 12gb ram sem túlzóan sok, sőt amit legutóbb linkeltem látványt az lényegében magában elfogyasztotta a 12gb ramot.

    (#49153) he7edik.
    vannak programok, pluginek, rendermotorok amik nagyjából 10éve ki tudják használni több processzor/mag/szál számítási kapacitását. egy gépen belüli ~1% a skálázódási veszteség, de egy átlag hálózaton is csak pár %. az persze más kérdés hogy ki lesz-e hasznával ez a számítási kapacitás...

    16core - 32thread - 64gb

  • adm

    őstag

    válasz so86 #49168 üzenetére

    legalább egy cad/cam program ismerete nélkül szinte lehetetlen állást kapni bármelyik mérnöki területen tervezői munkakörben.

    onnan tudom hogy egyrészt én is feladtam 2-3x, másrészt a suliban (építész szakon) legalább 25-30 emberrel beszéltem hogy szeretné elkezdeni a 3d studio tanulását. ebből jó ha egyharmaduk folytatta az első pár "használat" után is. kb 4-5 ember vette meg vagy kérte kölcsön a max bibliát. és 2en vannak akik ma is használják a maxet.

    a formatervezés annyiban más, hogy vízszintes-függőleges metszetek vagy nézetrajzok alapján nem biztos hogy értelmezhető a tárgy. míg a házak 99,99%-ka alaprajzokkal, metszetekkel és homlokzatokkal jól jellemezhető. így a formatervezőnek majdnem fontosabb egy rugalmas 3d modellező program és render motor ismerete a forma meghatározásához és bemutatásához mint egy cad/cam program. a konkrét terméket meg megtervezheti gépészmérnök, a gyártástechnikus vagy a szerszámkészítő. az persze más kérdés hogy itthon mindent meg kell csinálni...

    gondolom azért foglalkoznak vele mert kiugrási lehetőséget látnak benne vagy hasznos a munkájuk szempontjából. persze vannak akik eldöntik hogy megtanulják és meg is tanulják.

    igen vostro 3500-at lehet találni, de 3700 nincs ilyen konfigban itthon.

    a viszonylag nagy teljesítmény, és a kategória is lehet a melegedés oka. hiába pakolták tele drága alkatrészekkel ez még mindig nem az a kategória ami folyamatos nagy terhelésre alkalmas lenne.

    nálad eleve más a helyzet, te már most renderelsz, neked az i7 már jobban megérné. viszont 250k-ig most még csak használtban sem láttam kimondottan munkára alkalmas modellt.

    (#49170) so86
    és akkor mi van akkor ha arra jössz rá, hogy csak kompromisszumokkal vagy egyáltalán nem tudod használni arra amire vetted. az az igazán drága...

    (#49171) spyduck
    igen.. az egykori 8710w-d is azért volt nálam mert egyszerűen kevés a 2gb ram. a notiban 4gb, az asztaliban 8gb ram van, a munkaállomásban meg 12gb, de előbb-utóbb bővítjük 24gb-ra...

    [ Szerkesztve ]

    16core - 32thread - 64gb

  • Zanik

    addikt

    válasz so86 #49195 üzenetére

    Jó boltok topik mintha lett volna, de most én sem találom, csak a rosszakét, de azért érdemes itt is körülnézni.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • T-unit

    őstag

    válasz so86 #49200 üzenetére

    Vannak nagy kivételek is persze ott az ajánlott topik,lényeg az h nagyobb nevű helyekről rendelnék én is kizárólag csak pl. ipon,pcx ahol kapásból mo-on a legjobb árakat is találni egyben.

    üdv.

  • T-unit

    őstag

    válasz so86 #49204 üzenetére

    Igen,sajnos 1-2éve én is észrevettem nem az igazi árakkal dolgozik már pcx se.3éve mikor tőlük vettem első laptopom meg sok cucc pár ezressel olcsóbb is volt iponnál.
    Attól függ konkréten mit szeretnél venni->beütöd árgépbe-> ha valamelyik bolt sokkal olcsóbb iponnál meg fontolóra venni inkább azt ipon helyett,ennyi.

    üdv.

  • adm

    őstag

    válasz so86 #49329 üzenetére

    majdnem 50k-val olcsóbban mint bárhol máshol? tök más garanciális feltételekkel?
    szinte kizárt hogy itthoni forrásból származzon és a dellnél az itthoni nagykerek között sem volt mindig tisztázott a garancia kérdése.

    16core - 32thread - 64gb

Aktív témák