Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Drughi

    addikt

    válasz zsuzzzs_ #49011 üzenetére

    Munkagép - Workstation
    Jellemzően "ronda kocka" kialakítás, de strapabíró.
    Matt kijelző, hiszen gyakran utcán, terepen használják.
    Jellemzően erős proci és hdd, és mellé grafikus programokra kiélezett videókártya. A videókártya nem a legerősebb és játékoknál méggyengébb, de a megfelelő programoknál előnyt jelent.

    HP-nál az elitebook, Dellnél vostro, latitude, Lenovonál thinkpad sorozat a 3 leggyakoribb és legelismertebb.

    Személyes véleményem, hogy az Acert, Asust és fujitsut felejtsd el. főleg ha ilyen célra veszed.
    Ha akkora nagy batár gép kell, hogy legyen numpad akkor tényleg nem sok választásod van. Ilyen téren már nem lehet válogatni, mint a 150e-es kategoriában.

    Nekem volt T500as thinkpadom és a célra tökéletes volt, de mivel nem használtam úgy ki, illetve máslett a felhasználási terület így váltottam.
    Most egy Studio XPS-em van itthonra, ami egy multimédiára kihegyezett gép. Akárki látta eddig megcsodálta, mert szerintem az egyik legszebb konstrukció az elmúlt 5évben.

    Most jött el az ideje egy kis váltásnak és én szerintem a jelenlegi bestbuy a 250-300e-es kategóriába az IdeaPad y560-al szemezek.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 7a

  • adm

    őstag

    válasz zsuzzzs_ #49011 üzenetére

    1. erről a statisztikáról 100x le lett írva, hogy milyen körülmények között született.
    ez egy független amerikai szerviz-garancia értékesítő cég. minden olyan géphez adnak garanciát amihez eleve nincs vagy csak pár napos/hetes garancia van. tehát nem érdemes az usa-ban is alapból 3 év garanciával árult csúcsmodelleket az ebayről összekukázott notikkal összemosni. ráadásul éppen a tavalyi karácsonyi bevásárlási szezon elején tették közzé bármilyen szempontrendszer vagy leírás nélkül.

    2. elfogultság nélkül a hp a hp-compaq es elitebook p/w modellekkel minimum beérte a thinkpadokat, egyes modelljeik talán már jobbak is. a dell lattitude/precision-okat érzesem szerint már meg is előzik.

    3. a toshiba-nál a tecra jöhetne szóba. de inkább nagy teljesítményű üzleti, mint mobil munkaállomás, de 300k-ért is csak nvs 2100-et adnak.

    4. a dell vostro 3x00 széria nem mobil munkaállomás. egy középkategóriás üzleti széria. a dell felső kategóriás üzleti szériája a latitude, a mobil munkaállomása a precision. de az itthon szinte beszerezhetetlen. attól persze ígéretes a 250-350k közti ársávban.

    5. az asusnak nincs komoly üzleti szériája, pláne mobil munkaállomása. van pár drága luxus modellje, de azok teljesen másra valók. a sony eleve más kategória, a legtöbb modelljük drága, de attól nem feltétlen alkalmas mérnöki munkára.

    6. a core i3/5/7-es modell frissítés óta szinte megint csak quadrokat tesznek be a gyártók, akár üzleti gépekbe is. hagyományosan a nv-k jobbak voltak munkára, volt hogy generációs lemaradásban voltak az ati-k. most meg egyszerűen kiegyensúlyozottabb a driver, jobb a szoftver támogatás.

    7. az fx880m egy középkategóriás, gt330m alapú quadro és a legkisebb fx. az nvs5100m ennek az egyszerűbb változata. a gyakorlati különbség köztük hogy az nvs-re csak az alap quadro driver települ, az fx-re meg fel lehet tenni a performance drivereket. de már a sima driverrel is érezhető a különbség.

    8. a te szinteden nem biztos hogy ennyire komolyan kell venni a dolgot. több tízezer négyzetméteres épületek modelljét, komplett főtér modellt lehet összerakni az fx1600m-el is fotorealisztikus látványhoz. aminél az fx880 papíron 1,5x erősebb.

    (#49014) zsuzzzs_
    1. régebben én is a nyomtatók/plotterek alapján ítéltem meg a hp-t, lényegében sokáig szinte csak azok voltak. de a a hp-compaq és az elitebook szériák teljesen megcáfolták az előítéleteket. ráadásul a plottereknél is sokan rájöttek, hogy minden márkánál (canon, océ, xerox) a karbantartáson múlik a megbízhatóság.

    2. ezek ennyibe kerülnek sajnos... sokszor leírtam már hogy a középkategóriás fx1600-am 3d studioban jobban teljesít mint az asztali 9800gtx-em. papíron 3-4x teljesítményt kompenzálhat a quadro performance driver.

    3. az acernek még üzletinek nevezhető modellcsaládja sincs, nem hogy üzleti supportja vagy mobil munkaállomása.
    a fujitsunál ott van pl a lifebook E széria ami nem lenne rossz, de ennyi pénzért drága. a fujitsunak van mobil munkaállomása a celsius, de itthon nem kapható.
    az msi garanciális feltételei néha nevetségesek a pár perces munkák napokig tartanak, a pár órásak meg akár hetekig. ez munkánál elfogadhatatlan, de hobbi célra sem kellemes hogy ha garancia idejének akár 4-5%-át egy javítással tölti szervizben a noti.

    (#49016) zsuzzzs_
    1. az archicad-es renderelést ne vedd alapul. ha egy komoly 3d programot használsz komoly render motorral akkor több nap is lehet a renderidő.
    ezt a látványt egy i7-es dual xeon, 12gb memóriával majdnem 2 napig csinálta. itt az átadáskor készült foto. a beállított minőség csak közepes, de a rengeteg üveg és tükröződő felület sokszoros számítás mennyiséget igényelt.

    2. itt leírtam hogy miben mi a fontos most és mire lehet számítani a közeljövőben.

    a konkluzióm: valószínűleg nem érdemes túl lihegned a dolgot. egyelőre csak cad programokat használsz, a 3d-ket még el sem kezdted. a többség eleve el sem kezdi tanulni vagy abba hagyja pár hét után. erre tényleg fölösleges lenne pluszban költened. ha esetleg mégis megtanulod (tanfolyammal 1-1,5 év és fél-1millió, vagy magadtól 2-3 év) addig bőven elég valamelyik olcsóbb vostro 3700 esetleg lenovo y560 modell 250-300k körül.
    ha viszont az i7-es vostroban gondolkodsz 370k-ért, akkor már egyértelműen az i7-es renew 8540p, esetleg az érkező renew 8540w/8740w-k a befutók.

    [ Szerkesztve ]

    16core - 32thread - 64gb

  • USAnotebook

    tag

    válasz zsuzzzs_ #49011 üzenetére

    Klasszikus értelemben a munkamodell dokkolható, matt kijelzős, erősített vázszerkezetű acél zsanérokkal, cseppálló billentyűzettel és trackpointtal, általában sok garanciával (és nem ritkán helyszíni), olyan csatlakozókkal ami normál használatra felesleges (smart card, soros port) a design pedig háttérbe szorul
    A lényeg, hogy a használatnak abszolut alárendelt készülékekről van szó, nem kényesek és van mögöttük support.

    Egy alap tudású kerül annyiba ezekből, mint egy izmosabb konzumer, ami viszont műanyag, az anyaghasználata nem kiemelkedő, a support általában gyengébb, de cserébe tele tudják pakolni erős hardverekkel

    Én azt mondom, hogy munkára is lehet használni konzumer gépet, csak kicsit jobban oda kell rá figyelni, és általános felhasználásra is vehet az ember bátran business gépet, nem fogja megbánni. Én a helyedben megnézném ezeket a gépeket élőben (bár nem lesz könnyű), és ez alapján (meg az ár/érték alapján) döntenék, ha a legerősebb gépet akarod biztos nem business gép kell neked, ha számít az első fejezetben felsorolt sok jó tulajdonság, akkor igen, de az a teljesítmény rovására fog menni!

    USAnotebook.hu

  • spyduck

    nagyúr

    válasz zsuzzzs_ #49011 üzenetére

    Ez a nagy számok törvénye. Természetesen a két legtöbb notebookot forgalmazó gyártó szerepel a legrosszabb helyen. Amúgy meg én úgy gondolom, h ez a consumer kategüriára érvényes. Egy business gép olyan és annyi tesztfázison megy át (az árából is látszik), hogy a meghibásodás mint tényező nem igen mérvadó.

Aktív témák