Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • adm

    őstag

    válasz mazsola18 #45937 üzenetére

    ha nem gond, akkor én használt üzletit ajánlanék. még 1-2 évesen is nagyobb esélyük van kibírni a közel 3-4 évet, mint az újonnan ennyiért kapható notiknak.
    14"
    első körben kihagytam ezt a kategóriát. rajzoláshoz, számításokhoz asztalon használva (plusz monitor nélkül) jelentkezhetnek kompromisszumok.

    15"
    tp T61, 100k, 5 hónap garancia. a konfig ideális rajzoláshoz, kisebb modellezési munkákhoz.

    hpq 8510p, 120k, 10,5 hónap garanciával, a felszereltsége elég kell legyen a tanulmányaidhoz, egyedül a felbontás lehetne nagyobb ekkora átlóhoz, de a hdmi-n keresztül külső monitorral tetszés szerint bővíthető.

    tp R500, ár nélkül, de reálisan 130k körül lehet, ha bővítették a garanciát 3 évre, akkor megérheti a 140-150k-t is. a konfig egyébként ideális lenne.

    tp T500, ugyan 160k :O , de még majdnem 1,5 év garancia van rá, a felszereltsége rajzoláshoz-számításokhoz ideális. egyedül az integrált vga nem túl fényes, de 2d-s rajzokhoz valószínűleg kevés kompromisszummal használható.

    tp T500, szintén 160k :O, de majdnem 2 év garanciával. a teljesítménye bőven elég, a felbontás teljesen alap, de később külső monitorral szintén lehet orvosolni.

    az utolsó kettő kivételével én mindegyikhez vennék garancia bővítést, ami 20-30k között kapható. elsőre úgy tűnhet, hogy elég régi gépek és bőven lehet újabbat, szebbet, de akár nagyobb teljesítményűt is kapni. egyrészt azok garanciája sem lesz feltétlenül több, de főleg jobb. másrészt ezeket egész napos munkára tervezték, ami az ennyiért kaphatók konzumer notikról nem mondható el. ezek nem is feltétlenül most lesznek döntők ( ha jól értem vagy most kezded, vagy max 1-2-od éves lehetsz), hanem ha esetleg dolgozol az egyetem mellett.

    egyébként ha a mobilitás nem jellemző, úgyis feltétlenül notira van szükséged?

    16core - 32thread - 64gb

Aktív témák