Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz Mosqu!to #14039 üzenetére

    Mindenképpen sokat fogsz bukni az eladáskor, de használt noti eladását megkönnyíti, ha van még rá garancia; ezt figyelembe véve 2-3 év garanciás gépet ajánlanék. Ha pedig gyengébb, könnyebben kopó anyagokból van összerakva a noti, akkor sokkal hamarabb meglátszik rajta a használat, így nyomottabb áron lehet továbbadni. A teljesítményt és felszereltséget használt gép esetén kevésbé fizetik meg, mint a jó állapotot.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Mosqu!to #14039 üzenetére

    hát, én szívem szerint én 14-es gépet vennék csak (vagy kisebbet), de az általad meghatározott ártartományban még nem igazán van választék abból a méretből, ha egyátalán. végülis a 15,4-ös sem rossz, a hordozhatóság határa.
    a Dell még rendben van, de ha tényleg minőség kell, akkor az Asus már nagyon határeset. amúgy nem tudom miért abban gondolkozol mindenképpen, hogy eladod, én is asztaliról váltottam külföldi diákélet miatt, és már egyáltlaán nem érzem szükségét az asztali gépnek. játékok miatt talán jó lenne, de annyit nem játszom már, meg egy konzol olcsóbb ugye, mint egy nagy teljesítményű asztali gép :) egyedü az asztaliban az a jó, hogy megvan az öröme az embernek, hogy a két kezével rakta össze. ez csak egy mellékes megjegyzés, de ha hozzászosz, akkor szerintem nem biztos, hogy el akarod majd adni.
    ha viszont igen, akkor egy használt TP mindenképpen eladhatóbb lesz, mint mondjuk egy használt Asus. mert ez utóbbi mondjuk 1-2 évesen már eléggé le lesz strapálva valószínűleg ahhoz, hogy a vevő ránéz, és inkább nem veszi meg, vagy csak olyan bagóért, amiért nem éri meg eladni. ez személyes vélemény.

  • Kovács84

    aktív tag

    válasz Mosqu!to #14039 üzenetére

    Asus valóban megnyerőbb lehet designban vagy felszereltségben (a 300k-s kategóriában, de 200k-s Asus nem veheti fel a versenyt a Dellel), de ennek általában a garancia az ára (Dell 3 év - Asus 2 év). Bár vannak olyan esetek, ahol a Dell és az Asus között egyenlőek a feltételek, vagy a Dell gyengébb pl. az XPS 1330-ok helyett szívesebben visznek F8SC-s Asusokat (a gyengébb akku ellenére), ellenben pár tízezerrel olcsóbban már a Dell Vostrók a nyerők.

    Eladáskor mindenképpen bukni fogsz, Asusszal a legnagyobbat, de a Dell sem marad le sokkal, a legjobban valóban a Thinkpadok tartják az árukat.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák