Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • karesz501

    senior tag

    válasz _Martin_ #10265 üzenetére

    Zsanérok elengednek/törnek, burkolat megkopik/reped, alaplap "megfő" a magas hőmérséklet (elégtelen/nem hatékony hűtés miatt), ezek normál használat mellett gond nélkül előjöhetnek. Ha esik/ütődik akkor LCD, alaplap. Van itt egy-két laptop "szervízes" aki írogat, remélem ők kijavítanak vagy pontosítanak, de eddig én ilyen és ehhez hasonló dolgokat láttam. :U

    Egy jobb minőségű, strapabíró gépnél tömörebb az összeszerelés és jobb anyagokat használnak ergo jobban tolerálják az extrém eseteket.

    Mondjuk érdekesség képen nézz meg egy 3évig használt (munkára) Thinkpad-et vagy HP business gépet és egy bármilyen 2-3 éves "gamer" notebookot. A látvány magáért beszél majd szerintem :K

    szerk.: ha azt megértetted, hogy mennyivel könnyebben sérül egy olyan gép ami hordozható, ergo hordozod, akkor nem értem mit nem értesz még?!?!?! Amit használsz, hozol-viszel az jobban sérül mint egy asztali gép ami statikusan egy helyben van. Nézd meg a könyveidet, táskáidat mennyi karc és sérülés van rajtuk... A noti kb. ugyanezt kell elviselje.

    [ Szerkesztve ]

    Life is no picnic!

  • kekegsm

    őstag

    válasz _Martin_ #10265 üzenetére

    Barmi tonkre mehet benne, de a gyakoribbak:

    -Optikai meghajto elkezd bolondozni, szarul ir, stb (vacak tervezes, beepites miatt, nincs elegge vedve vagy feszul)

    -winyo meghal (ugyanolyan okok, mint az elozonel)

    -kepernyo foltos lesz, elfeheredik/feketedik/szinhibak, osszeugrik a kep egy csikka (nem elegseges kepernyovedelem (burkolat), szar tervezes a kepernyokabelnek)

    -billentyuzet szetesik

    -touchpad beszakad (beesik), gombjai eltornek

    -kulonbozo portok meghalnak a forrasztas eltorese miatt (lattam 17" Acert, aminek 5 bol 4 USB-je halott volt egy ev utan, igaz ezt 1 ora meloval meg egy forrasztopakaval megreparaltam)

    -Fagyasok, rosszabb esetben komponensek megsulese: elegtelen, rosszul megtervezett hutes)

    -Akkuk rosszabb, gyengebb minoseguek

    -Tapegysegek rosszabb, gyengebb minoseguek

    -Gepen a LEDek kipurcannak

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, a leggyakoribb hibak.

    De miert is akarsz Paviliont venni:

    HP pavilion dv6500 home entertainment
    • 15.4"WXGA (1280x800pixel) Brightview™ HD TFT • intel GMA X3100 max.384MB video
    • Core2-Duo T5250 (1.5GHz/2MB/667) • 1024MB DDR-2 • 120GB HDD • DRW LightScrb
    • Wi-Fi (802.11a/b/g) • 1.3MP WebCam • FreeDOS
    • asis • 1év garancia*
    eredeti bruttó ár: 211.752,--
    akciós bruttó ár: 139.920,--

    Amikor vehetsz rendeset is:

    HPQ 6710s (GC014) business class
    • 15.4"WXGA (1280x800pixel) Brightview™ TFT • intel GMA X3100 maximum 384MB video
    • Core2-Duo T7100 (1.8GHz/2MB/800) • 1024MB DDR2 • 120GB HDD • DRW LightScribe
    • Wi-Fi (802.11a/b/g) • FreeDOS
    • asis • 1év garancia
    eredeti bruttó ár: 221.832,--
    akciós bruttó ár: 149.988,--

    [ Szerkesztve ]

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Aktív témák