Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cypresss

    senior tag

    válasz Pali79 #2329 üzenetére

    1. Kell hozzá egy olyan router ami ARP binding funkcióval rendelkezik.

    2. Kell továbbá egy speciális adatcsomag (magic packet) elküldésre szolgáló kis app.

    Persze kell még néhány egyéb beállítás (port megnyitás, DNS account, stb), de ez utóbbi a lényeg. Ez a csomag ébreszti fel a NAS-t.

    Ennyi az egész.

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz need #2341 üzenetére

    Ööööö, a DSM 2.3-asban levő elég fasza.

    A Transmisson miben is tud többet, mint a beépített? Lényegi különbségeket sorolj lsz!

    Mert én nem tudok ilyenről.

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz Champipi #2352 üzenetére

    Azért drágább, mert a DSM a piac legjobb rendszere, a Synology itthoni supportja pedig kb 1000-szer jobb, mint a QNAP-é (ami kvázi nincs is). Sokkal szélesebb modellválaszték.

    1511+-hoz hasonló QNAP NAS-ról (2x eSata, bővíthető memória, 15 HD egy kötetbe) nem tudok, a felsőbb - üzleti - kategóriáról nem is beszélve (2411+, 3611xs).

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz need #2374 üzenetére

    A Bit torrent valami korai szakaszú kliens.. nem derült ki számomra melyik verzió..!
    Gyakorlatilag a letöltéssel nincs gond csak a sheed-el ami azt jelenti hogy képtelen vissza osztani a torrenteket..azt hiszem ezen nincs mit magyarázni! Az Emule-t az nem is próbáltam!

    Ezt már kb másfél éve nem használja a Syno. :U

    Az Emule kezelés valóban nem volt túl jó, de mint mondtam ez már a múlt. Átlag user egyébként sem használ Emulet.

    Visszaosztás: ugye ehhez nem árt beállítani a megosztási arányt, és a kibontási időt. Ezek nélkül perszehogy nem megy a torrent seedelése :))

    a transmissont ha használom nem kell fellépnem a nasra.. egész egyszerűen egy GUI-n keresztül kommunikálok vele a sz.gépről..
    Természetesen ha nem otthon vagyok és szeretnénk valamit letölteni akkor a Nast érem el és a transmissionba húzom be a filest ami megjelenik a GUI-ban..is!
    Én nem szoktam tele rakni torrentekkel de vannak ismerőseim akik 40-50 torrentett futtatnak egyszerre vagy sheedelik ezeket..!

    A transmission és a DSM-ben (3.0-tól) található GUI tökugyanaz, azzal az aprócska eltéréssel, hogy a transmissiont már nem szeretik annyira (pl: az állandó csomagtelepítések miatt), szemben a [Download Redirectorral], amit viszont egyre többen használnak. Ugye ez egy fasza kis remote GUI, ami abban segít, hogy ne kelljen a DSM felületen intézned a torrenttel kapcsolatos ügyeket. Csak elindítod, megadod a torrent helyét és kész is, foglalkozhatsz mással. A letöltésről úgyis kapsz egy mailt (ha beállítottad persze).

    a transmission linux alapú.. igaz az nem tudom hogy milyen protokollt használ ha P2P akkor lelet hogy ezzel is lesz gond..! Csak még nem most..mivel nem vagyok UPC-s de a vég előbb vagy utóbb mindenkit elér..!

    Nem meglepetés, hogy az, lévén a DSM maga is linux alapú. :U

    szerintem ezek lényegi különbségek.. és sajnálom hogy ezekkel nem vagy tisztában..

    Semmilyen lényegi és szolgáltatásbeli különbséget nem soroltál fel. De nem is nagyon tudnál, mivel nincs is. Vagy ha nálad mégis van különbség a transmission és a DSM-ben található Download Station között, akkor javaslom frissítsd a DSM-et.

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz Champipi #2376 üzenetére

    Azért nemcsak a support van ebben az árban. Benne van a DSM folyamatos frissítéseinek magyarítása is, korrekt és normális szerviz, hivatalos forgalmazói gari.

    Nekem azért nem lenne mindegy, hogy valami himi-humi boltból vásárolok-e egy komoly tudású Syno NAS-t, ami ha elromlik szakértelem hiányában az adott boltban nem is tudják javítani, vagy megveszem a NEON-tól, esetleg egy hivatalos disztributortól, ahol tudom, hogy a 2-3- év (modellfüggő) teljeskörű gari valóban azt jelenti, hogy hiba esetén számíthatok a korrekt kiszolgálásra.

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz Champipi #2384 üzenetére

    Igazad van, felesleges a szájtépés tények nélkül.

    Amint azt [itt is] látod a két márka nagyon közel van egymáshoz.
    Igaz ez már egy bő fél éves teszt, de egyértelműen látszik, hogy a Qnap-nak még csak most sikerült teljesítményben utolérnie a Syno-t és ezt is csak bizonyos modellek esetében. (Itt tenném hozzá, hogy a 1511+ kb 15 százalékkal gyorsabb, mint a tesztben szereplő 1010+.) De mit is kapunk cserébe a Qnap-tól?
    Valamivel hangosabb működést, nagyobb fogyasztást - a Syno 1511+ mindössze 68 wattot eszik maximális terhelésnél és 30 körül alapjáraton, kikapcsolt HDD-kkel pedig max 20-at - funkciókban valamivel szegényesebb és kevésbbé jól átlátható op rendszert, kvázi nulla hivatalos magyar támogatással. Volt Qnap-om is, most Synom van, észrevehetően használhatóbb és praktikusabb az utóbbi.

    Himi-humi boltok: azokra gondoltam, akik nem hivatalosan forgalmazzák a NAS-okat, nem konkrétan a Qnap dealerekre értettem. Synology forgalmazóból is van szép számmal "szürke" importőr, aki ha nála vásárolsz "jó áron", örül és arról biztosít, hogy minden kerek és hivatalos, de ha gebasz van a megvásárolt termékkel az arcodba röhög.

    [ Szerkesztve ]

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz need #2386 üzenetére

    Félreértettél, nem támadni akartalak, pusztán megvilágítani néhány dolgot, amit nem tudsz pontosan.

    Csak az a különbség hogy az egyik nekem jól működik a másikat én a felejtős kategóriába raktam..!

    Ugye mindkét megoldást ugyanazon a NAS-on használod (pontosabban a transmissiont egy PC-n, de a cél ugyanaz), az egyik működik nálad a másik nem. A két progit hasonló fejlesztői környezetben fejlesztik. Vagyis az egyik nem lehet rosszabb, mint a másik, mivel 90 százalékban megegyeznek a paramétereik. :W Valószínűleg az általad (elvégzet vagy rosszul elvégzett) beállításokkal van a baj. Erről viszont nem a NAS tehet.

    Elfogadom, hogy nem kívánsz ezzel a témával foglalkozni. Semmi gond, ha legközelebb hasonló kételyek fogalmazódnak meg benned, kérdezz és ha tudok segítek, válaszolok.

    És persze no offense! :)

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz veze #2390 üzenetére

    De akítv állapotban csak 34 van, ha jól látom.

    Azt már kipróbáltad, hogy mekkora seed számnál lassul be észrevehetően?

    Vinyók hogy bírják ezt a nagy igénybevételt?

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz pucni #2406 üzenetére

    1. Az a kérdés, hogy mire akarod használni. Nekem elsősorban céges dolgok miatt kell a NAS (pl: fotósok rakják fel a képeiket) ezért 7/24-ben megy a cucc. Ha csak torrentre akarod használni, de sokra, akkor sincs értelme standby módot használni, addig egyébként sem lehet amíg aktív akár egyetlen seed is a NAS-on.

    2-3. Semennyire, ezeket a gépeket jellemzően állandó működésre tervezik, van olyan rackes változat, ahol redundás táp biztosítja a folyamatos áramellátást. :D Meg kell tanulni nem Windowsos fejjel gondolkodni, ha NAS-t szeretnél használni. Leválasztás, adatvesztés, töredzettségmentesítés egy Linux alapú NAS esetében ismeretlen fogalmak. A Synology NAS-ok pl ext4 fájlrendszert használnak ennek elsődleges ismérve, hogy kb olyan adattárolási megbízhatósággal rendelkezik, mint egy atomerőmű, a maximális tárolási kapacitás pedig egy exabyte (egy millió terrabyte). Ha mélyebben is érdekel check [itt]

    Szóval nem kell aggódnod, minden rendben lesz, csak megfelelő NAS-t kell választani.

    [ Szerkesztve ]

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

  • Cypresss

    senior tag

    válasz Zol77 #2450 üzenetére

    Ne etesd a trollt.... :)

    Mindenkinek Nagyon Boldog Ünnepeket És SSD-vel szerelt NAS-t Kívánok a fa alá!

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

Új hozzászólás Aktív témák