Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Tudnátok ajánlani nekem egy típust, hogy melyiket érdemes most választani? Ami fontos, hogy stabil, fagyásmentes legyen, nyomtatószerverként mindenképpen üzemeljen, jó lenne, ha teljesítményben nem csak 100mbitet hozna, és lehetőleg torrent klienssel el van látva. Ismerősnek lesz, főképp torrentezésre fogják használni, erről játszanák le a filmeket a TV-re.
    Most kell új routert is venniük, mert a jelenlegi közel sem viszi át a 60mbites netüket, viszont a NAS is megtetszett neki, amikor meséltem róla, illetve kritérium, hogy a nyomtatót meg tudja osztani.
    Most vagy olyan routert veszek, amivel meg tudja osztani a nyomtatót, vagy olyan NAS lesz vásárolva, ami ellátja ezt a feladatot. Utóbbi az egyszerűbb szerintem, mert a router a padláson van csillagpontos rendszerrel kialakítva.

    Tehát mit ajánlotok? :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Elemental #6386 üzenetére

    Még nincs megkötve, én szeretnék neki mondani valamit, hogy milyen keretet kell számolnia rá.

    Szerintem elég a 2 fiókos is.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Patice #6398 üzenetére

    Igen, arról már hallottam valahol, hogy jó, de ugye nem winyó nélkül van 50 fölött az ára? :D

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Szülőknek már régóta (2-3 éve) ajánlgatom egy NAS beszerzését, végre rábólintottak, most viszont azonnal kell, karácsonyig bezárólag. (soha jobbkor.. :) )
    A topic utolsó ~250 hsz-ét elolvastam, azok alapján úgy gondolom, hogy számukra Synology vagy Qnap terméket kellene keresnem. Az árat nem határozták meg, de úgy gondolom, hogy 50-60 ezres kategóriából kellene választanunk, plusz a HDD-k.
    Számomra fontos szempont, hogy minél kevesebb management overheaddel járjon a dolog, tehát minél kevesebbszer kelljen beavatkoznom távolról, stabilan, megbízhatóan működjön az első beállítás után.
    Szülőknek, tehát a felhasználóknak pedig az a fontos, hogy amolyan felhő-szerűen távolról (PC-ről illetve telefonról, tabletről) elérhessék a szenzitív fájlokat (céges dokumentumok, árajánlatok, bizalmas adatok) biztonságos kapcsolaton keresztül (https vagy vpn, előbbi számukra egyszerűbb).
    Ezen kívül fontos, hogy az adattárolás duplikált legyen, ez a 2 helyes tárolóval meg is oldódik, ezen túlmenően pedig szerintem beiktatunk egy havi mentést mobil HDD-re USB keresztül, ami el lesz téve a fiókba, és kizárólag erre fogjuk használni.
    További fontos szempont, hogy amolyan Picasa szerűen, egyszerűen elérhetővé tudjanak tenni bárki számára bizonyos fájlokat (képeket) például egy link segítségével (szintén felhős megoldás)
    Nem lenne hátrány, ha a 3-4 éve vásárolt Panasonic plazma TV-jük hálózaton keresztül képes lenne filmek lejátszására a tárolóról, de nem ez az elsődleges szempont.

    A fő szempontok ezek lennének, és úgy gondolom, hogy ezeket egy Zyxel megoldás is tudja, de a sw támogatottság és a keret miatt én a másik 2 gyártó termékei felé hajlok inkább.
    Eddigi jelöltek:
    Synology 215J
    Qnap 212P

    Kérlek erősítsétek, vagy cáfoljátok meg őket, érveket szeretnék látni, ez nagyban segítene eldönteni a kérdést! (ma meg is szeretném rendelni)

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz kabar #16673 üzenetére

    Úgy vagyok vele, hogy amíg bőségesen elegendő a tárhely, addig nem probléma az adatok duplikálása, ha pedig utólag mégis szükség lenne az összes területre, akkor át lehet szervezni a RAID-et bármikor, 1 diszkes NAS esetén viszont a lehetőségek korlátozottak, duplikálásra nincs lehetőség.

    A távoli menedzsment is úgy lesz, mint nálad, dyndns már van a router elérés miatt, forwardolom a szükséges portot, és már el is érem a NAS mgmt felületét.

    Tévével kapcsolatosan: eddig nem volt jellemző, hogy külső forrásról néztek rajta filmet, általában csak tv-t szoktak, viszont ha már adott lesz a lehetőség, akkor javasoltam nekik egy mediabox (lehet máshogy hívják) beszerzését, ami gond nélkül le fog nekik játszani mindent a hálózati meghajtóról (legalábbis ebben reménykedem :) )

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz kabar #16678 üzenetére

    Most elgondolkodtam azon, hogy a plusz winyó árából lehetne venni egy Zyxel 325v2-t, ami viszont nálunk lenne, abba én tudok tenni egy 2TB-os lemezt, és a két NAS egymásra szinkronizálhatná a fontos dolgokat, így a mi dolgainkról is lehetne egy biztonsági mentés szülőknél, és az ő adataikról is lenne nálunk. (Gyors, digi-s net van mindkét helyen, csak a biztonságot kellene valahogyan megoldani.
    A NAS-ok képesek VPN-en keresztül kapcsolatot létesíteni egy másik NAS-sal, és így végrehajtani a szinkronizációt?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz kabar #16678 üzenetére

    Mivel rávilágítottál néhány dologra, amivel kezdetben nem számoltam, így új tervet eszeltem ki. Amennyiben minden része működik, megkaptam a zöld lámpát, rendelhetem hozzá az eszközöket, és mivel jó munkás volt az év vége, így ez most még belefér anyagilag.

    A koncepció:
    2db Synology 215J-t veszünk 1-1 HDD-vel, egyik szülőkhöz, a másik hozzánk kerül. Mivel mindkét helyen digi előfizetés van, szerintem nem jelenthet problémát a 2 NAS közötti szinkronizáció.
    A koncepció: Mindkét helyszínen létrehozunk 1-1 meghajtót, amin a fontos, pótolhatatlan adatokat tároljuk, és a szülők fontos adatainak, illetve a mi fontos adatainknak is lesz 1-1 másolata az ellen oldali NAS-on, ezeket szeretném szinkronizáltatni. (tehát NAS-onként 2-2 meghajtó, ami az extra fontos adatokat tárolja, bármelyik bedöglik, akkor a másikon minden megvan, tehát nem csak HDD redundancia, hanem betörés/lopás/tűz/rövidzár/vírus elleni védelem is lenne)
    Ezen kívül mindkét NAS-on lesz 1-1 további meghajtó, ami nem kerül szinkronizálásra, itt csak olyan adatok lesznek, amik pótolhatóak.
    DynDNS mindkét helyen van, tehát a dinamikus ip cím probléma ezzel kiküszöbölve.
    Ami viszont nagyon érdekelne, az a szinkronizálás folyamata, miszerint teljesíti-e ezeket a feltételeket:
    -titkosított adatkommunikációs csatornán zajlik?
    -hash alapú vizsgálat, csak azokat a fájlokat szinkronizálja, ahol eltérést észlel?
    -a szinkronizációs folyamat időzíthető, automatizálható (pl hajnali 3-kor induljon) ?
    A szinkronizációs problémák kiküszöbölésének érdekében választanánk ugyanazt a típust mindkét helyszínre. Ha ebből mind teljesül, akkor már rendelem is az eszközöket. Mivel nem olcsó mulatság, szeretnék biztosra menni, rosszul érintene, ha utólag derülne ki, hogy valami nem úgy működik, ahogy elterveztem.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz kabar #16687 üzenetére

    Miben lesz gyenge, mit nem fog tudni kiszolgálni?
    Vehetnék 216play-t is, ahogy te mondtad, de azzal csak az egyik helyszín (szülők) adatai lennének biztonságban, az év verziómnál viszont a mi (párom+én) adataink is mentve lennének, nekünk is nagy szükségünk lenne egy ilyen kütyüre. Továbbá a te verziódban az USB-s winyó és a NAS egy helyszínen van, másképp nem automatizálható.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Pár nappal ezelőtt már érdeklődtem a topicban, azóta próbáltam néhány dolognak utánanézni/utánaolvasni, és arra jutottam, hogy az eredetileg kiszemelt 2db Synology 215J nem biztos, hogy a legideálisabb választás, ha hosszú távban gondolkodunk.

    A következőt tervezem:
    2db NAS-t veszünk 1-1 HDD-vel, egyik szülőkhöz, a másik hozzánk kerül. Mivel mindkét helyen digi (100/50) előfizetés van, szerintem nem jelenthet problémát a 2 NAS közötti szinkronizáció.
    A koncepció: Mindkét helyszínen létrehozunk 1-1 meghajtót, amin a fontos, pótolhatatlan adatokat tároljuk, és a szülők fontos adatainak, illetve a mi fontos adatainknak is lesz 1-1 másolata a túloldali NAS-on, ezeket szeretném szinkronizáltatni. (tehát NAS-onként 2-2 meghajtó, ami az extra fontos adatokat tárolja, bármelyik bedöglik, akkor a másikon minden megvan, tehát nem csak HDD redundancia, hanem betörés/lopás/tűz/rövidzár/vírus elleni védelem is lenne)
    Ezen kívül mindkét NAS-on lesz 1-1 további meghajtó, ami nem kerül szinkronizálásra, itt csak olyan adatok lesznek, amik pótolhatóak.

    A felhasználás a 2 helyen némileg különbözni fog:
    Szülőknél viszonylag kevés igénybevételnek lesz kitéve, word, excel és pdf dokumentumok kerülnek majd rá, legfeljebb napi néhány darab, ezen kívül 1-1 adag családi kép, amikor felteszik őket az SD kártyáról. Továbbá ritkán filmnézés, ehhez a torrent funkció igénybevétele (szólnak, hogy melyik film, én pedig elindítom nekik a letöltést a saját NAS-ukon, majd a tv-hez tartozó médialejátszó segítségével a fájl lejátszása. Privát felhő használata, és nagyjából ennyi.
    Nálunk némileg különbözni fog a felhasználás, a fontos adatok szinkronizálásán túl aktívan szeretném használni a torrent funkciót, privát felhőt szintén, audio streaming-et (zenehallgatáshoz), esetleg ritkán videó streaminget, továbbá nagy adatmozgás várható a NAS és a PC-k között, illetve a NAS-on tárolt HD videótartalom lejátszása a PC-n.
    Összefoglalva: nálunk kb folyamatosan futni fog a torrent viszonylag gyakori letöltésekkel, ezen kívül viszonylag nagy lesz az adatmozgás. Szülőknél alkalomszerűen van szükség a torrentre (az sem katasztrófa, ha ilyenkor nem maximális sávszélességgel töltődik), és náluk kevés adatmozgás várható, viszont ők tervezik a jövőben 2-3 IP kamera bevezetését.
    Erre a célra melyik 2 típust tudnátok javasolni? Első körben 2db 215J-t szerettem volna, de néhányan írták, hogy nem túl izmos darabok. Esetleg olyan kombináció, ami hasonló áron, vagy esetleg kicsivel drágábban kijönne?

    Synology márkát szeretnék mindkét helyre, csak a konkrét típusokat nem tudtam még eldönteni. Szülőkhöz egy 215J (~56k) (2-3 ip kamerával azért csak elboldogul, torrent itt csak alkalmanként lesz), hozzánk pedig egy 214 (~77k) / 216play (~91,5k) esetleg? Tudom, hogy a 215+ jó választás lenne, de az már jelentősen drágább a többihez képest.. (~114k)
    Még ma este szeretném megrendelni őket, hogy legkésőbb kedden átvehetőek legyenek.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz gbors #16714 üzenetére

    Azért túl nagy üzemre nem kell gondolni, maximum heti 10-15-20 torrentet szoktam elindítani, seedben pedig 20-30 szokott lenni általában. Tehát nem az az extrém felhasználás, csak szeretném átköltöztetni a gépről a NAS-ra, ha már veszünk egyet, és nem utólag szeretnék rájönni, hogy erősebb vasat kellett volna választani.

    214 play-t már sehol nem találok forgalomban, a gyártói oldalon sincs már fent, kifutott termék. Csak új vásárlása jöhet szóba, mert számlásan szeretnénk venni.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Én is NAS alapot keresek, olyan Mini ITX méretű inteles lapra lenne szükségem, ami rendelkezik 6db SATAIII csatlakozóval. Továbbá ha van rajta két ethernet port, az külön plusz pont, de nem feltétel.

    Ezt szemeltem ki, de sajnos már nem kapható: ASUS H87I-Plus

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák