Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Möhe

    addikt

    válasz z123456789 #9239 üzenetére

    -60/6 Mbit/s lassúságú nethez kell (amit szeretnék is kihasználni) remélem pipa (ld. alul!)
    -nagyon fontos szempont a torrent pipa

    azt vedd figyelembe hogy a le/feltöltés sebessége az eszi a procit. Ha lassú akkor nem tudod kihasználni a letöltési sebességet, a feltöltéssel nem lesz gond. Nekem most 120/50-es van, és ezt sem tudom rendesen kihasználni,mert a proci nem bírja azt a ~ 15MB/s-t. A transmissionnal is max 10MB a határ.De a feltöltésnél is pörög a proci 60-70%on ha megvan a 4-6MB. Ha egyszerre le és feltöltök akkor szinte 99%-on. Ez meg ugye hozza magával hogy a ventillátor bepörög és annak lesz hangja.

  • Egon

    nagyúr

    válasz z123456789 #9239 üzenetére

    325v2-re gondoltam, csak elírtam... :B
    Ami az általad elvárt paramétereket illeti (amihez hozzá tudok szólni):
    - zajtalan: az új generációs Zyxelek "Smart fan" képessége segíthet- hogy ez pontosan mit ér, az majd kiderül a gyakorlatban. Én az NSA320 valóban zajos ventilátorát, egy potméterrel levettem fix. 1600 RPM-re (jobban bízom magamban, mint az automata vezérlésben, ami általában túl van tervezve, emiatt zajosabb az indokoltnál). Persze a vinyó zaját nem úszod meg semmiképp (emiatt én biztos nem tudnék aludni, de más akár egy traktor mellett is tud szundítani).
    - a távoli eléréshez kell dinamikus dns, és egy port forward a router-ben, ezek után tetszőleges porton (akár a 80-ason) keresztül tudod elérni a publikus mappákat.
    - energiatakarékosság: Power consumption: Access mode: 27 watt Hard disk spin-down mode: 7 watt. Egy PC alsó hangon eszik neked 60W-ot minimum (dedikált vga-val).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák