Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snecy20

    veterán

    válasz salytmasztor #99472 üzenetére

    1 hétig mást sem csináltam, csak ezek variációit próbálgattam. :D Az Overdrive-nak a négy lépcsője az kb. a rossz-borzasztó-rettenetes-tragikus árnyalatok, mert a fekete utánhúzás az minden esetben jelentős.
    Ez persze nem verdikt akart lenni a részemről, vagy pálcatörés a monitor felett, valószínűleg csak az amúgy magas igényeimnek nem felelt meg.

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • salytmasztor

    aktív tag

    válasz salytmasztor #99472 üzenetére

    Kicsit késtem az ígért saját beállításokkal, de újra teszteltem pár dolgot.
    Miután elég sok variációt végignéztem, nekem ez az eléggé alapszintű beállítás jött be gyors FPS játékoknál. Mondhatni kb minden alap és OFF-ra kapcsolva:

    Game mode - off
    Shadow control - 50
    Low input lag - off
    Game color - 10
    Overdrive - off
    Freesync - off
    MBR - 0
    Picture boost - Bright frame ON (Frame size 100, Brightness 50, Contrast 80)


    pic1

    Low input lag / Overdrive -ot nem használom, mert bizonyos szempontból mintha gyorsabbá tenné a képernyő kezelését, de olyan érzésem van, hogy kb csak egy motion blur szerű trükk lenne ez az opció.
    Mindkettőt kikapcsolva gyorsabban élessé válik a kép, amikor az egérmozgás megáll.
    Persze így sem lesz egy mondjuk 200-300ezer Ft, 240Hz-es TN panel szintű a gyorsaság és persze van némi ghosting is, de szerintem elég gyors és korrekt főleg a monitor ár-érték arányát nézve.

    Mostanában nem használok semmilyen szinkronizációt, VSync/FreeSync/G-Sync(compatible)-t, viszont aki használja bármelyiket, akkor pár játéknál (pl Battlefield 5!) érdemes kicsivel a monitor frissítése alá venni az FPS limitet, és ezt legjobban RTSS Rivatuner-rel lehet megoldani (a beépített ingame limiterek nem mindig működnek korrektül).
    Erről itt van két meglehetősen jó és kivesézős videó: Video 1 , Video 2 (Battle(non)sense)


    pic2

    Mellékesen már egy ideje nagyon várom az ELMB-SYNC-es Asus monitorok (VG32VQ stb) megjelenést és teszteket, de valamiért eléggé csúsznak velük. Meg ugye ezeknek valószínű legalább dupla / tripla áruk lesz ehhez az AOC-hoz képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák