Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HDAdriano

    tag

    válasz sutyerák007 #135811 üzenetére

    Hali!
    Személyes véleményemet írom, ha teheted várd meg egy tapasztaltabb fórumtárs válaszát.
    Csak LG WRGB monitorokat soroltam fel, Samsung QD-OLED monitoroknál nem ismerem a kínálatot.

    Ebből a három modellből az LG 27GS95QE-B a legújabb, új generációs panelt kapott ami látszik is a fényerején (vagy csak ők is ráraktak extra hűtést, mint az Asus).

    Az LG 27GR95QE-B és Asus PG27AQDM ugyanazt a generációs panelt használja, de az Asus-nak extra hűtése van rajta ami miatt jobban megtudják hajtani.

    Az Asus PG27AQDM nincs HDMI 2.1 így WQHD 240Hz 10bit csak DSC-vel (Display Stream Compression) megy, ami megér egy külön misét, de legalábbis egy alapos utánanézést AMD/Nvidia oldaon hogyan kezeli, milyen aktuális Driver problémákat kell elviselni.
    Nvidia oldalon Fullscreen alkalmazásból Alt+tab esetén fix 3 másodperces fekete képernyővel kell számolni és elvileg ez nem lesz javítva a közeljövőben.

    Az előbbi kettő LG modellen HDMI 2.1 van, így ott nem kell DSC-t használni.
    (HDMI 2.0 ellenére VRR-t támogatja PG27AQDM, konzolosoknak fontos ez)

    SZVSZ: én ha most vennék ebben a kategóriában monitort LG WRGB monitorok közül akkor az LG 27GS95QE-B választanám ebből a háromból, az új panel és HDMI 2.1 miatt.
    DE, nyár elején jöhet WQHD monitor az Asus-tól LG panellal (480Hz, extra hűtés, talán jobb fényerő)

    Kalibrálás szerintem mindenképp érdemes, pláne ebben az árkategóriában.
    Pixelgarancia az egy másik kérdés mivel nem tudom mennyire jön elő ezeknél a paneleknél a beragadó/dead pixelek.
    (kiemelem azért, hogy a pixelgarancia nem Burn-in garancia, burn-in garanciát a gyártónál érdemes megnézni biztosít-e, ilyen pl a Samsung QD-OLED-ek)

    Tesztek:
    27GR95QE-B
    PG27AQDM
    27GS95QE-B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák