Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fagylalt

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy Fujitsu Siemens ScaleoView L22W-2 típusú ezer éves monitort használok, amit már megelégeltem és ezt szeretném lecserélni. A kiválasztásban kérném a tanácsotokat, mert annál bizonytalanabbnak érzem magam, minél többet olvasok a témában. :F

    Figyelembe véve a konfigurációm teljesítményét FullHD monitorok érdekelnének elsősorban. A felbontásból adódóan 23-24" képátlójú kijelző lenne célszerű számomra. A panel típusában viszont nem tudok dönteni. A TN és az IPS között vacillálok, de egyszerűen nem tudok dűlőre jutni, mivel a felhasználási kör teljesen vegyes lenne:
    40% irodai, 40% játék, 10% filmezés, 10% munka. A szívem az IPS panelhez húz, mert számomra rettentő idegesítő, hogy ha pl. hátradőlök a székben és már akkor jelentkezik a TN panel átka, a szín invertálódás. Egyszerűen már meguntam a TN panel fakó színeit (de ez lehet azért van, mert egy ajtótámasztásra is alkalmatlan monitort használok jelenleg). Nagy csalódás telefon után a monitort nézni. :(
    Az összefoglaló alapján egyértelmű lenne a választás: IPS mindenek felett. De egy kicsit beleásva magam árnyaltabb a kép. A rá szánt keretem kb. 100eFt. Én egy Asus PB248Q monitort néztem ki. Igazából csak jókat olvasok róla, kérdés, hogy ha nem kompetitív játékokkal játszom, akkor ez is megállja a helyét? Vagy durván lemarad?

    Köszönöm segítséget előre is! :R

Új hozzászólás Aktív témák