Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz haddent #14089 üzenetére

    na te már eleget okosítottál bennünket, hagyd ránk a dolog hátralevő részét! persze köszönjük meg minden :)

    (#14083) spileraaa: Na akkor kicsit bővebben. Nemtudom, hogy mennyire kimerítő választ szeretnél, én azért nem térnék ki mindegyikre egy-től egyig, mert szerintem felesleges, ha valamire kíváncsi vagy, kérdezel majd. Szóval olvasásra és filmezésre valóban nem kell "hájend" EiZO, de azért, ha a keret (nagyjából) megengedi azért szart sem muszáj venni, mert kicsivel többért már van IPS (legalábbis itt Mo-on). Ahogy néztem a megadott áruházakban bizony többet kérnek az U2312HM-ért (900), ami elő is jön az egyik ajánlásba, helyesen. Valamivel olcsóbban ~800 van U2211H (ha télleg van), ami ugyanúgy IPS-es. Nos olvasás-filmnézés. Filmézéshez mindenképpen 16:9, Full HD az ajánlott, olvasáshoz meg szerintem bármi. Nemigazán tudom, hogy miként olvasol, de a legtöbb program manapság már szépen tudja nagyítani a szöveget, így igazából szvsz ma már lényegtelen, hogy 27"-es FullHD-s monitorról olvasol óriáspixelekkel, vagy egy 21.5"-es FullHD-sról. Szöveget minőségromlás nélkül, gyönyörűen lehet nagyítani, szóval szerintem ez nem kéne, hogy nagy gond legyen. Egyébként meg jó lenne megnézni pár méretű-felbontású monitort élőben, hogy mégis lásd, hogy mi is az a pixel pitch, mit takar ez a valóságban, mekkora egy 21.5-es 16:9-es monitor...stb Aztán nem különböző nézetű egyének paradigmáira hallgatva csinálni hülyeséget. Lényegében, ha belefér én IPS-t vennék (ahogy látom arrafelé ez valamivel drágább), de megérné a plusz összeget, főleg filmezéskor lenne előnyös, pláne ha többen néznétek. A két Dell mindenképpen ajánlott, a 2211-es is tökéletes, de ha kicsinek találod és esetleg beleférne a 23-as is term. megfelel. Mindkettőn van VGA bemenet, mellette DVI, DP is, szóval ezzel nem lehet baj. Aztán majd idővel gondolom a gép is felnő a monitor minőségéhez. :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák