Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roseA580

    kezdő

    válasz srs24 #135901 üzenetére

    A TN paneles kijelző pivot módban sokkal rosszabb képet ad.

    "
    Sok, (főleg régi, vagy néhány "gamer") LCD monitor a TN lcd panel technológián alapul (mert ez olcsó), aminek nincs túl jó betekintési szöge. Általában úgy határozhatja meg, hogy van-e TN-kijelzője, ha középről (felfelé vagy lefelé) nézi az LCD-t, és ha úgy tűnik, hogy a látószög megváltoztatásával a fényerő/kontraszt/szín is megváltozik, akkor valószínűleg TN-je van. Most, amikor elforgatja a TN-t, ezek a függőleges szögek vízszintes szögekké válnak, és mivel a szeme kissé eltérő vízszintes szögből nézi a képernyőt, a monitor elég rosszul nézne ki. (TN monitorom volt egy forgókarra szerelve, és alapvetően ferdén kellett néznem a monitort, hogy portré módban tudjak olvasni valamit.. Ha egyenesen nézem a monitort, egy idő után megfájdul a fejem, mivel a jobb szemem sötétebbnek látná a monitort, mint a bal szemem. Ha a monitort középen kívülre nézem, és a monitor teteje közelebb van hozzád, jobb megtekintési élményt nyújt)
    Ha azonban MVA paneles lcd-je van (vagy még jobb, ha IPS alapú), akkor a portré mód sokkal jobban nézne ki, így ebben az esetben a kérdés az, hogy nem. Alapvetően... ez a régi mondás: azt kapod, amiért fizettél. Ha portré módban használni kívánt monitort szeretne vásárolni, győződjön meg arról, hogy kiváló függőleges betekintési szöggel rendelkezik (azaz IPS vagy MVA alapú lcd panelt vásároljon)."

    Egyébként én is megtettem régen, (elforgattam függőlegesre a 24" monitoromat) és magam is ugyanezt tapasztaltam. :(

Új hozzászólás Aktív témák