Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talpas

    aktív tag

    A klíma tisztításról. Én 5 éve szereltettem Fisher inv. típust. 5x5-ös helyiségbe. Tavaly már nem jelentkezett a szerelő az "illatanyaggal", igy már én fúlytam a szprét, és mostam át a külső egység lamelláit. A fertőtlenítéséről annyit, hogy az a szóróanyag csak a leadó egységet és a kondenzvíz elvezetést érinti. A hosszú ventilátor érintetlen és az adott térben található műanyag felület sem fog kapni a szóróanyagból. Lehet fújkálni a ventilátort, de nálam nem jött le a rárakódott piszok. A hűtő lamellák nálam szemre tiszták és pormentesnek tűntek. 220-ból ki, majd leszereltem a burkolatot, tök csupaszon, előttem volt a leadó felület és részben a radiális hosszú ventillátor. Ez utóbbinak nekiestem flóraszept-el. Mechanikusan meg hasonlóval, mint a fegyvertisztító kefe, azzal kitakarítottam. Állati szőrből készült ecset itt nem sokat ér, gyorsan átázik, idegesíteni talán megfelel, meg több sört inni. Mikor végeztem, annyit nyomtam rá újra a flórából, hogy szinte lemostam vele. Amíg száradt, letakarítottam a burkolatot, a két lap szűrőt, kádban. Majd elő a gombaölőst és lamellák, venti lefújva. Visszaszereltem a burkolatot, fél óra múlva áram alá, és bekapcs. Semmi idegen illat, bár előtte sem volt büdös, csak idegesített a vent-re rárakódott mocsok. Szerintem olyan lakás nincs, hogy pormentes, a készülék szűrője sem tökéletes, így nem kell sok idő, hogy rárakódjon a forgó alkatrészre. Én azt mondom igen is kell a szakember az alapos fertőtlenítéshez, tisztításhoz. Előtte és összeszerelés,[L:/dl/upc/2014-06/30/60326_tsaeid9nlqltm9hh_klima_utanna.jpg](IMG:/dl/upc/2014-06/30/60326_tsaeid9nlqltm9hh_klima_utanna.thumb.jpg)(/IMG)[/L] tisztítás után. az a fekete hangszigetelő és nem piszok.

    [ Szerkesztve ]

    "Veled, Uram, de nélküled..."

Új hozzászólás Aktív témák