Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Franszi #4046 üzenetére

    Szóval igények:
    1. Shure dinamikusokhoz (pl SM58) mik előerősítős bemenet kell, vonali nem elég
    1/b. Aztán ha már ilyet vettél, akkor később el fogsz gondolkodni azon, hogy rögzítéshez 10k-ért messze jobb kondenzátorost kapsz, mint egy SM58, ergo a fantom tápot nem hagynám ki.
    2. Villanygitár legjobb minőségű felvételére és digitális effektelésére a legjobb megoldás, ha direktbe dugod rá kártyára a gitárt, ekkor azonban nagy bemeneti ellenállású (Hi-Z) bemenetre van szükség.
    3. Akusztikus gitárhoz pl pont jól jönne a fent említett kondis mikrofon. Dinamikussal sosem fogsz normális gitárfelvételt csinálni. Vagy esetleg egy elektroakusztikus gitár is szóba jöhet.
    4. Ideális esetben 2 forrást tudsz egyszerre felvenni, pl mik + billentyű (bár ezt nem írtad), ehhez 4 vonali bemenet szükséges.
    5. Hordozhatóság nagyon hasznos tud lenni, nem elhanyagolható szempont.

    Nézzük melyik mit teljesít az elvárásokból:
    E-mu 0202 USB: Igen: 1, 2, 5 - Nem: 3, 4
    E-mu Tracker Pre USB: Igen: 1, 2, 3, 5 - Nem: 4
    Tascam US-100: Igen: 1, 2, 5 - Nem: 3, 4
    Tascam US-122 MKII: Igen: 1, 2, 3, 5 - Nem: 4
    ESI Juli@: Igen: 2, 4 - Nem: 1, 3, 5
    ESI Maya 44: Igen: 1, 2, 3, 4 - Nem: 5
    E-mu 1212M: Igen: 2, 4 - Nem: 1, 3, 5

    Mint látható, az összes kompromisszumos valamilyen mértékben. Legkevésbé a E-mu Tracker Pre USB, Tascam US-122 MKII, és a ESI Maya 44.

    Per pillanat ezt venném, ha hordozhatóság nem szempont: Maya44 83 USD, ingyenes szállítással, és jutna még kondis mikrofonra, meg fagyira is.
    Ha a hordozhatóság szempont, és a többsávos felvételről mondasz le, akkor a másik kettő jöhet számításba, viszont akkor most nem nem fagyizol.

    Ha pedig kompromisszummentes megoldás a cél akkor egy E-mu 0404 USB a minimum, ekkor viszont jövőre sem fagyizol, hacsak nem fogadsz el használt megoldást. :)

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • BluEyes

    őstag

    válasz Master94 #4680 üzenetére

    Külső usb-t vegyél, a belső kártyáknál a zaj mindig lutri, és itten ugye majd torzításokat akarunk, ami a zajt nagyon felnyomja. És Hi-Z bemenet is legyen rajta, a pu-k a MOhm nagyságrendű bemenőimpedanciát szeretik.
    Emu-0202 (ill. az új 0204) usb, M-Audio Fasttrack, Cakewalk UA-1G stb. Ezek rendes pc-hangkártyák, mic és line bemenetekkel. Ha valami olcsóbb kell, akkor pl. Behringer UCG-102, de ez célszerszám, egy gitár be, egy out/phone ki, oszt kész. Vannak további célhardverek, Line6 Studio GX és UX1, ezekhez jár a Line6 Podfarm, ami nem rossz. Vagy pl. veszel egy Digitech RP155-öt, ami dolgozik a Riggel meg a többi ilyen szofttal usb-n, de "mellesleg" kapsz egy nagytudású multieffektet is ajándékba :).
    Minőség: 16 bit 44,1khz, lehet ugyan ennél nagyobb felbontással is dolgozni, de jobb nem lesz szerintem, ámbár majd kipróbálod magad. A kimenet meg mindegy, mindenféle dugókombinációban lehet kábeleket kapni, meg csinálni is lehet otthon pár perc alatt.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • schawo

    titán

    válasz BluEyes #4684 üzenetére

    Költségvetés kérdése. Az ajánlott Maya44 is rendelkezik hi-z bemenettel, természetesen, és egyáltalán nem zajos kártya. De ha van keret egy külső megoldásra, akkor az jobb lehet, ha másért esetleg nem is, akkor a hordozhatósága miatt.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • BluEyes

    őstag

    válasz schawo #4688 üzenetére

    Linkelj mán valami doksit, ahol leírják, hogy van Hi-Z, mer amiket én látok, azokba egy kurva szóval se említik.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • Scap_HUN

    csendes tag

    Szeretnék segítséget kérni hangkártya ügyben. Venni akartam egy E-mu 0202-t, de már nem lehet kapni és helyette egy Focusrite Scarlet 2i2 -t ajánlottak.

    Ahogy olvasgattam a scarletről az jött le, hogy főként ének felvételre van, de én csak elektromos gitár felvételre akarom használni. Nem tudom arra mennyire lenne megfelelő vagy hogy tényleg jobb e az emunál mint ahogy azt mondták.

    Nem igazán értek hozzá,de az kapásból feltűnt, hogy a scarlet felbontása 96 KHz-es, 24 bites, míg az emu 192/24. meg aztán ott van az, hogy nincs rajta Hi-z bemenet, csak sima vonalbemenet.

    Szóval főként az érdekelne, hogy jó minőségben fel tudok e vele venni szóló gitárt és, hogy a 2 kártya közül melyik a megfelelőbb erre a célra. Meg az is, hogy rendesen meg tud hajtani egy 60 ohmos ATH M40 fejhallgatót? Asio drivert sem adnak hozzá. Legalább is nem találtam, de lehet azért mert még elég új a cucc.

    Csak hozzáértők írjanak légyszi.

  • BluEyes

    őstag

    válasz Scap_HUN #6557 üzenetére

    A Scarletnek van gitár-bemenete (Hi-Z), kis kapcsolókkal lehet átállítani a bemenetet. ASIO driver azokhoz a kártyákhoz kell külön, ahol a kártya driverében nincs benne. Itt a driver tartalmazza az ASIO támogatást. A manual ír is erről, töltsd le, olvasgasd. Bizalomgerjesztő kártya, de ha csak gitárra kell, akkor én drágának találom, ennél olcsóbból is meg lehet úszni a dolgot.
    Az E-mu 0202 helyett a 0204 USB van.
    A gyakorlatban a 24bit/48khz már elég jó minőség, pláne otthoni demókhoz, a nagyobb mintavételi freki (96-192khz) nem igazán hoz hallható javulást. Persze ha tudja a vas a magasabb felbontást, abból baj nem lehet :)
    Néhány 24 bites kártya, gitárhoz, 30k alatt:

    Line6 - POD Studio GX
    ESI - UGM96
    Lexicon - Alpha Studio
    Native Instruments - Guitar Rig mobile
    Cakewalk - UA-1G
    Roland - UA11 Duo Capture

    Gondold át, hogy mire van ill. mire nincs szükséged, bemenetek, szimmetrikus bemenet, fantomtáp stb. Google sokat segíthet a döntésben :)
    M-Audio kártyákat kerüljed, a Hi-Z bemenet impedanciája 250 kOhm alatt van, ez az aktív pickupokhoz jó, de a passzív hangszedőknél már hallható magasvesztést okoz.
    ESI, Lexi, NI árakat itt találsz: [link] A másik három sokfelé kapható, kb. egyforma áron mindenhol.
    Fejhallgatód szerintem nem probléma egyiknek sem.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • BluEyes

    őstag

    válasz szabifotos #7729 üzenetére

    Se a Behringeren, se az Asusokon nincs nagyimpedanciás (Hi-Z) bemenet, ami eléggé fontos a gitár-PU-k illesztéséhez.
    A latency minden hangkártyán egyforma, ugyanis a kártyának nincs hozzá köze. A késést az operációs rendszerbe bedrótozott bufferelés okozza.
    A késleltetés csökkentésére találták ki az ASIO drivert, ezzel néhány ms-ra szorítható a latency. Az ASIO kikerüli az OS bufferét, saját bufferméretet használ, ezt be lehet állítani a driverben. A latency ennek méretétől függ.
    Hi-Z bemenetes, 24 bites, külső usb kártyát javaslok.

    ESI UGM96
    Lexicon Alpha
    Roland Duo Capture
    Bolt
    Ezek vannak 20-22k körül, a többi típus drágább.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • BluEyes

    őstag

    válasz raven12 #8234 üzenetére

    Ugyanaz a probléma, az rca bemenet normál impedanciás, 10-40 kohm, neked meg 1Mohm kellene a gitárhoz. Mondom, sokadszor, hogy olyan kártyát vegyél, amin van Hi-Z gitárbemenet. Ennél világosabban nem tudom értésedre adni.
    A line-out aztán köthető bármilyen vonalszintű line-in bemenetre, erősítőbe, keverőbe, hangkártya line-in-jébe, aktív hangfal bemenetére, vagy meghajthat egy fejhallgatót.
    Minek kötnéd a belsőre?

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • Fehercsoki

    aktív tag

    Helló!

    Elektromos gitárhoz vennék hangkártyát, úgy 25 ezer forintig, a Roland UA-11 Duo Capture-t néztem ki(sok beállítási lehetőség, Hi-Z, fantomtáp nincs, de mikrofont úgysem használnék, csak gitárt), szerintetek ezzel a hangkártyával és a Guitar Rig 5-el el lehet érni valódi erősítőkhöz közeli hangzást?(persze nem csöves erősítőkre gondolok)

    [ Szerkesztve ]

  • Fehercsoki

    aktív tag

    Lenne egy eladó külső hangkártyám(Roland UA-11 Duo Capture) Hi-Z bemenettel, ASIO támogatással, én gitározáshoz használtam, többi info pü-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • Bodz

    nagyúr

    válasz #46203904 #18154 üzenetére

    Lecserélném a fülest is. :) Azt hiszem hallottam már. Na de ennek se tenne jót a Solo szerény mélyekkel megáldott füles kimenete. Ha maradunk az eredeti listádnál, akkor inkább a Maya22.

    (#18155) Epiph: Persze, tudnád zenehallgatásra is használni. :) Az UR12-n is ott figyel a HI-Z bemenet. A 96 és 192KHz így önmagában szerintem nem igazán számít, én nem foglalkoznék ezzel.
    Felvétellel kapcsolatos dolgokról nem sokat tudok nyilatkozni. Próbáltam ugyan mindkét eszközt (UR12 most is van nálam), de mivel se mikrofonom, se gitárom...
    Hangminőségre egy kategória a kettő, nem mondanám, hogy bármelyik kifejezetten jobb lenne.
    Ezeket érdemes még nézegetni: Presonus Audiobox iOne, Audioprobe Spartan A. Utóbbiból van sajátom, hangra már érezhetően jobb az eddigieknél, persze drágább is.

    (#18159) Deer76: Valószínűleg az FX jobban szól, mint az alaplapi, de többet nyernél egy hangfal cserével.

    (#18160) biega: Mennyit költenél?

    (#18158) killergyuszi: A DX-ben nincs füles erősítő.

    [ Szerkesztve ]

  • bigrob

    őstag

    Sziasztok!

    Közeljövőben szeretném a gitár és basszusgitáros hobbit gépen effektezve művelni és ehhez kellene egy hangkártya. (Monitorokat már kinéztük, JBL 308 lesz, ha csak ti le nem beszéltek róla.. :DDD )

    A lényeg, hogy Thomannról lesz rendelve a két JBL és hogy meglegyen a free shipping onnan kellene a hangkártyát is.

    Ez a 3 kiszemeltem van:

    1. Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen
    2. Steinberg UR22 MK2
    3. Tascam US-2x2

    Ami nekem lejött:
    - a Tascam a leggyengébb "csak" 96 kHz-t tud, a többi 192 kHz-t
    - kimenet szempontból a Scarlett a legszegényebb, a Steinberg és Tascam tud MIDI-t is fogadni

    Ami nem jött le:
    - Steinbergen a Hi-Z kapcsoló az mégis mi? Annyit tudok, hogy az ellenálláshoz van köze.. :DDD
    - Egyszer olvastam, hogy ha véletlenül rákapcsolva marad a fantomtáp az csak XLR csatin adja, ha jacket dugok be, akkor oda nem küldi. (Jövőben lehet lesz egy mikrofon is és ha elfelejteném kikapcsolni és bedugnék egy gitárt akkor nem lenne jó, ha eldurranna valami)

    Melyiket tudnátok ajánlani, illetve ha mást ajánlanátok arra is nyitott vagyok!

    Köszönöm szépen!
    Robi

    Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Új hozzászólás Aktív témák