Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz deadwing #17963 üzenetére

    Surround mindig 100%, kivéve ha hangfalra megyek, mert ott kikapcsolom. Ez az effekt csak fejhallgatónál segít.

    Crystalizer 20-50%, mert ennél magasabban már sok helyen túl erős lesz a magas (főleg Sharon den Adel-nél lehet jól hallani ha túl sok).

    Speaker-t csak HD 555 esetén használok 50%-on.
    SVM változó, függően attól, hogy mekkora plusz hangerőt akarok hangfalon, itt nincs bevált recept.

    Dialog Plus-t pedig filmek esetében érdemes használni, bár játéknál sem árt, de zenénél szigorúan ki kell kapcsolni teljesen. Hangfal esetében 50% vagy 100%-on járatom függően attól, hogy milyen tartalmú videót nézek.

    Nyilván az is közrejátszik ebben, hogy te más fejhallgatóval vagy hangfallal használod és értelemszerűen más lesz az eredmény. A Sennheiser HD 555-ön én csak brutál jó javulást észlelek. Bár nálam a belépőszintű Creative Tactic3D Alpha-nál is sokat segítenek, legfőképp a Surround.

    Egy dolgot nem használok soha: az EAX effekteket, na azoknak szerintem tényleg semmi értelme, főleg miután a MS a Vista-val kinyírta a hardveres gyorsítást audio téren.

    Tomacko: Hidd el, éveken át natúrban hallgattam mindent, legfeljebb a Crytalizer-t kapcsoltam be, de néhány hete próbáltam ki a Surround-ot és számomra sokkal jobb így. Igen sokan ezzel jönnek,hát hogy nem így vették fel, de ez nagyon nagy hülyeség, ugyanis akkor egyik konzumer eszköz sem felel meg, mert a zenekarok profi stúdióeszközökkel veszik fel, szóval azokon kéne visszahallgatni is, azok pedig több millió forintba kerülnek, úgyhogy mindenki hallgassa úgy, ahogy neki tetszik.

    Igazából totál értelmetlen erről vitázni, hogy ki hogyan használja, alapból szubjektív dolog, ráadásul szinte mindenki más eszközt csatlakoztat rá, így mindenkinél alapból más eredmény lesz.

    Én például már az XtremeGamer korszakomban rákattantam ezekre, mert filmek alatt a beszéd sokkal tisztább lesz, nagyon durva, amikor minden szóvégződést is kristálytisztán hallasz.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák